Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 24 gru 2022, 11:31

X 2021 pojawiły się zapowiedzi inwestycji rowerowych na rok 22
26 X pisałem tu na forum, cyt:
".. O co zakład że nie zaczną tych wszystkich czterech ?
Bedzie dobrze jeśli wystartują choć z jedną ,,,"

Jasnowidz ze mnie czy co ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: kamil123 » 27 gru 2022, 22:07

Będę jednak optymistą (albo naiwniakiem) i chce wierzyć, że urzędnicy ruszą chociażby z projektowaniem drogi wzdłuż Wisłoka. Tak naprawdę to ta droga powinna prowadzić nie tylko do mostu Załęskiego, ale aż do Mazowieckiego. Wiem - marzenia ściętej głowy.
kamil123
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 07 lis 2022, 22:56

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: porteño » 27 gru 2022, 22:52

Akurat teraz po oddaniu do użytku ścieżki wzdłuż nowej trasy wzdłuż Żółkiewskiego i Siemieńskiego, to ten fragment przy Wisłoku jest najmniej potrzebny, bo i tak nowa trasa jest znacznie szybsza niż z tym zakolem przy Wisłoku. Trasy powinny w pierwszej kolejności powstawać tam, gdzie nie ma alternatyw, a nie dublować to, co już istnieje.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: maks » 04 sty 2023, 22:15

Trzy lata trwał remont wiaduktu w ciągu dawnej ulicy Batorego. Na finał prac z niecierpliwością czekali nie tylko kierowcy. Robotnikom, którzy w ostatnich miesiącach uwijali się jak mrówki, kibicowali też piesi i rowerzyści. Dzisiaj pytają: – Czy to na pewno koniec? Mam wrażenie, że odtrąbiono sukces, a coś chyba nie do końca poszło zgodnie z planem.


https://supernowosci24.pl/koniec-sciezk ... samochody/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3560
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 04 lut 2023, 10:54

". I tak do samego wiaduktu. Tu jednak coś chyba poszło nie tak. Za mostem nagle urywa się i ścieżka, i chodnik dla pieszych, i wjeżdża się wprost na jezdnię. Proszę zapytać w ratuszu czy to na pewno koniec remontu. Bo mam wrażenie, że odtrąbiono sukces, a coś chyba poszło nie do końca z planem – mówi rowerzystka."
Bez przesady, ta jezdnia to droga bardzo mało "uczęszczana" przez samochody .. to dojazd do kilkunastu domów jednorodzinych ..
Zrobiłem swój "audyt" tej inwestycji i jest kilka/naście/ bubli, nieprawidłowości i błędów ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: arek898 » 14 lut 2023, 15:38

24 lutego 2023 otwarcie ofert na projekt nowej ścieżki rowerowej.
ścieżka.JPG
ścieżka.JPG (121.45 KiB) Przeglądany 1824 razy
arek898
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 305
Na forum od: 03 lut 2022, 17:00

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: pisul » 16 lut 2023, 19:37

^^^^^^^
Arku w planach jest pociągnięcie tej ścieżki rowerowej jeszcze dalej tak żeby dało radę rowerem przejechać cały planowany "Park Centralny" o zmienionej nazwie na "Dolina Wisłoka" z południa na północ Rzeszowa. Jeden ogromny park po przekątnej przez cały Rzeszów :shock:
Jestem za:


23 hektary zieleni urządzonej z miejskim parkiem, bulwarami,
ścieżkami pieszo-rowerowymi i elementami małej architektury – taką wizję dla terenów wzdłuż lewego brzegu Wisłoka na północy miasta mają miejscy urbaniści. Ratusz właśnie zaprezentował projekt planu zagospodarowania dla tego terenu...

Obrazek

źródło: http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=3018 ... &pagebl1=0
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8562
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Ole » 17 lut 2023, 8:52

Szkoda tylko że z do zamknięcia tego planu i obecnie planowanej ścieżki rowerowej brakuje małego odcinka.
Załączniki
zw1.jpg
zw1.jpg (1.11 MiB) Przeglądany 1650 razy
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Tukam » 17 lut 2023, 12:28

A na prawym brzegu? Jeśli powstanie dedykowana kładka, wcale nie będzie musiała wznosić się tak wysoko jak te przy mostach drogowych a to można ładnie wkomponować w ciąg trasy. Możliwe, że budowa kładki okaże się warta kalkulacji powrównując do prób wykupu i przekształcenia tych gruntów.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: kamil123 » 18 lut 2023, 21:33

Dlaczego nowa ścieżka rowerowa przy Wisłoku ma powstać tylko do wiaduktu kolejowego, a nie do mostu Załęskiego? I czy wiadomo w ogóle dokąd dokładnie ma prowadzić? Bo skoro ma skończyć się przy wiadukcie to chyba nie zostanie ślepą drogą, tylko będzie "gdzieś" włączona?
kamil123
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 07 lis 2022, 22:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości