Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: pisul » 24 kwie 2019, 21:57

Dalej 2 strony swoje. Jedna że nigdy nie było pozwolenia na likwidację ścieżki a druga że wszystko zrobiono w zgodzie z dokumentacją.
Ale w końcu jest deklaracja Urzędu Marszałkowskiego:


„... Urząd Marszałkowski – mając na uwadze bezpieczeństwo oraz potrzeby mieszkańców miasta - przychyli się do prośby Urzędu Miasta Rzeszowa dotyczącej zwrotu części ścieżki rowerowej i wykona ją, aby można było bez przeszkód korzystać z rowerowej infrastruktury” – informuje Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.



Mnie dziwi że dopiero opisanie beztroski Urzędu Marszałkowskiego w mediach wpłynęło na zmianę decyzji. Dziś w mediach pieją nad bezpieczeństwem rowerzystów a gdzie byli gdy ścieżkę likwidowano i najważniejsze z czyich pieniędzy przywrócą co rozebrali? Czy z pieniędzy podatnika?


źródło cytatu:
http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... kiego.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: dStan » 25 kwie 2019, 9:24

Już widzę, jak jakiś urząd "mając na uwadzę bezpieczeństwo oraz potrzeby mieszkańców" odpuści i stwierdzi że ok, niech będzie, przebuduje ten parking za swoje :lol: Wyszło że to oni zawalili i chcą wyjść z tego z twarzą?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: maks » 14 maja 2019, 21:51

O oficerze rowerowym w Rzeszowie mówi się od lat. Miasto dotychczas na ten pomysł kręciło nosem. Teraz zmienia zdanie. Oficer może będzie już w tym roku.


https://rzeszow-news.pl/ratusz-w-koncu- ... owerowego/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: jasiop » 08 lut 2020, 11:43

Jak rozwiązać bolączki rowerzystów i pieszych? Powołano specjalny zespół

Jeździsz rowerem i denerwuje cię, że ścieżki rowerowe w Rzeszowie prowadzą do donikąd? Uważasz, że są miejsca, gdzie krawężniki są zbyt wysokie? Zapisz się do pieszo-rowerowego zespołu Daniela Kunysza.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie, podając w ub. r. dane za 2018 rok, ogłosił, że Rzeszów jest miastem, w którym buduje się najwięcej ścieżek rowerowych na Podkarpaciu. W 2018 roku długość ścieżek w Rzeszowie sięgnęła 156,2 km.
W ub. r. do tego grona dołączyło kolejnych 10 km ścieżek, m.in. od Lisiej Góry do ul. Jarowej, w parku Kmity, przy drodze, która połączyła ulicę Lubelską z Warszawską.
Generalnie, dobrze, że ścieżek rowerowych w Rzeszowie przybywa. Problem w tym, że nierzadko prowadzą one donikąd. Te i inne problemy związane z infrastrukturą rowerową chce w mieście rozwiązać Daniel Kunysz, radny Rozwoju Rzeszowa, który od wielu lat działa w stowarzyszeniu Rowery.Rzeszów.pl.
To Kunysz m.in. walczył z wysokimi krawężnikami albo z tym, by drogi dla rowerzystów były prowadzone za przystankami miejskiej komunikacji, a nie przed. Teraz w jego głowie zrodził się kolejny plan – Kunysz chce powołać zespół ds. infrastruktury pieszo-rowerowej.
– W Rzeszowie infrastruktura rowerowa jest tworzona od przypadku do przypadku. Brak spójnej wizji, dlatego postanowiłem stworzyć taki zespół, w którym zostaną wypracowane jakieś określone na lata cele w tym zakresie – wyjaśnia Daniel Kunysz.

– Jeśli znajdą się pieniądze na realizację różnych projektów, to niech one będą dobrze przemyślane, przeanalizowane. Dzięki temu pieniądze zostaną wydane mądrze – dodaje. Kunysz przekonuje, że zespół to inicjatywa społeczna, ma dać głos zwykłym obywatelom.
– Chcemy spotykać się raz w miesiącu z osobami, które mają pomysły, jak poprawić nie tylko infrastrukturę dla rowerów, ale także dla pieszych, którzy dostrzegają problemy w tym zakresie. Chcemy robić twórczą “burzę mózgów” – wyjaśnia radny Rozwoju Rzeszowa.
Każde spotkanie ma się zakończyć udokumentowanymi wnioskami, a cykl 11 spotkań ma zostać sfinalizowany raportem, który będzie przekazany prezydentowi Rzeszowa. Ma to być swego rodzaju recepta na Rzeszów przyjazny zarówno rowerzystom, jak i pieszym.

Spotkania mają się odbywać raz w miesiącu w ostatni czwartek miesiąca (poza lutym) w Urban Labie (ul. 3 Maja 13) o godz. 16:00 i będą trwać dwie godziny. Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 lutego (piątek). Zapisy prowadzone są TUTAJ.
– Każdy, kto ma jakieś pomysły, czy problemy, może czuć się zaproszony. Nie trzeba mieć fachowej wiedzy – mówi Daniel Kunysz.

https://rzeszow-news.pl/jak-rozwiazac-b ... CYuGzYLO5M
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: maks » 22 lut 2020, 13:37

Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl inauguruje działalność zespołu, który pomoże urzędnikom rozwiązać najpilniejsze problemy na drogach i chodnikach w mieście. W tym roku cykliści zbiorą się 11 razy. Swoje przemyślenia i pomysły przekażą prezydentowi miasta.


https://nowiny24.pl/rowerowa-burza-mozg ... 4-14800026
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: patryk700i » 24 lut 2020, 12:29

Ja wnioskuje o budowę drogi rowerowej od mostu Lwowskiego do mostu Mazowieckiego.
Drugą rzeczą jest poprawa istniejących dróg rowerowych tj. dziur w nawierzchni, nie równa nawierzchnia. Do tego poprawić przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach, tak jak jest to na ul. Wyzwolenia, czyli krawężnik równo na jednym poziomie z jezdnią a nie 5cm uskoki, gdzie można koło ugiąć.
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: lucap01 » 13 lis 2020, 23:20

Chciałem się podczepić pod wątek.

Dobra rzecz że w mieście buduje się coraz wiecej ścieżek rowerowych.
Moja jedyna uwaga to odejście od budowania ścieżek rowerowych na chodnikach, jest to relikt komunistyczny i bardzo niebezpieczny.
Polecam naszym urbanistom wybrać się na wycieczkę, nawet za pieniądze publiczne jeśli nie byli jeszcze nigdy zagranicą.
Co tam możemy znaleźć. Mianowicie ścieżki rowerowe na fragmencie jezdni. Oczywiście w lusterku taki rowerzysta jest dużo lepiej widoczny - nież ten który jedzie chodnikiem. Ktoś może napisać, że to może być niebezpieczne dla małych dzieci. To też jest uregulowane w prawie Polskim, że dzieci mają prawo jeździć po chodnikach. Dodatkowo jest to tańsze rozwiązanie.
Pisze to w kontekście drogi Budziwojskiej? oraz wielu ścieżek w mieście. Przecież tam widać jak na dłoni że dużo osób nie chce i nie może korzystać z takiego rozwiązania łamiąc prawo - tworząc sztuczne konflikty. Dlatego apeluje do osób decyzyjnych i proszę aby poszerzać swoje kompetencje w swojej specjalizacji.

Z góry przepraszam za sarkazm ale jak widzę takie rozwiązania to kojarzy mi się to podejście z latami 70-80 gdzie większość rowerów było używanych żeby podjechac pod budkę po piwo i lepiej żeby tacy wracali na rowerach ale chodnikami ;)
lucap01
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 27 gru 2017, 14:25

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: Ole » 14 lis 2020, 9:14

Raczej odwrotnie.

Przykład 1: ul. Siemieńskiego/Trembeckiego gdzie ścieżka rowerowa wydzielona z jezdni i przez kierowców samochodów traktowana jakby jej nie było, co tam rowery - JA mam całą ulicę. Wiadomo że większy może więcej. Poza tym te odcinki po każdym deszczu są jak jeziora i gratuluję pomysłu na wycieczkę rowerową.

Przykład 2: ul. ks. Jałowego to oprócz tego co powyżej dodam że ścieżka biegnie przy parkingach dla samochodów. Teraz w dobie wielkich samochodów z malutkimi silniczkami bardzo ciężko się parkuje takim "autobusem" i zawsze coś tam wystaje. Zwykle z tyłu na ścieżkę rowerową, a co tam. Grunt że fura zaparkowana.

Podsumowując jedyne sensowne rozwiązanie to prowadzenie ścieżek przy chodnikach tak jak to się robi teraz bo to jest najbezpieczniejsze. Dla samochodów KAŻDY jednoślad jest złem i powodem wqr....ia. Tego nie oduczysz.
Teraz tylko piesi muszą się nauczyć (głównie ci w Rzeszowie) że droga rowerowa jest zwykle osobno i to nie jest dodatkowy chodnik na prowadzenie wózków z dziećmi.
Rowerzyści oczywiście też święci nie są ale o nie o kulturze jazdy ja tu piszę.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: Doniek » 14 lis 2020, 9:37

Ojeździłem się w tym roku co niemiara na rowerze i poznałem te rzeszowskie scieżki dosyć dobrze. Niestety dla pieszych ścieżka rowerowa w naszym mieście to fikcja i teren hulaj dusza, szczególnie rejony Wisłoka to tragedia. Przyznam, że sam będąc w Niemczech czy na Węgrzech wtargnałem na obszar dla rowerów i od razu wielka bulwersacja. Od tego czasu wiem, żeby trzymać się swojej części :lol: Największy problem stanowią "madki" z wózkami które traktują to jak wybieg dla swoich bąbelków.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: Ole » 15 lis 2020, 9:58

A spróbuj tak wkroczyć na ścieżkę w Warszawie. Potrącenie gwarantowane a otrąbienie to gwarantowane. Widziałem że mają tam już elektroniczne klaksony rowerowe na "przechodniów 500+". I to działa, może to jest jakiś pomysł?
Co do Rzeszowa to idąc po taniości często malują znak "ciąg pieszo-rowerowy" gdzie nie ma podziału i Ty nieszczęsny rowerzysto musisz slalomem jechać.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości