Most na Wisłoku [łączący ul. Grabskiego z Żeglarską]

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Most na Wisłoku [łączący ul. Grabskiego z Żeglarską]

Postautor: pisul » 06 gru 2014, 4:37

Około rok temu ratusz ogłosił chęć budowy kładki pieszo rowerowej łączącej ulice Grabskiego na osiedlu Drabinianka z ul. Żeglarską obok Lisiej Góry. Pomysł opisywany był w internecie:

Czy powstanie kładka nad zalewem na Wisłoku? - http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/6030/czy-powstanie-kladka-nad-zalewem-na-wisloku

Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów - http://supernowosci24.pl/nowa-kladka-dla-pieszych-i-rowerzystow/

Rowerem lub pieszo nową kładką nad rzeszowskim zalewem - http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131015/RZESZOW/131019788

Myślałem że pomysł upadł aż dowiedziałem się od znajomego co mieszka na tym osiedlu że niedawno tę kwestie poruszano na spotkaniu z mieszkańcami. Co zdają się potwierdzać protokoły z tego spotkania.


Obrazek

Obrazek


PDF PROTOKÓŁ
ze spotkania Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami Osiedla Drabinianka
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbip.erzeszow.pl%2Ffile%2F49560%2FDRABINIANKA%25202014%2520protok%25C3%25B3%25C5%2582%2520ze%2520spotkania.pdf&ei=7WWCVMzgFYT3UNiBhNAP&usg=AFQjCNHy68fTfDotHiDlcGC-ygIGSdoGbQ&sig2=Qghhsrdrcd23byGris_5Dw

Raczej może być to tylko dobra wola ale bez pieniędzy raczej będzie to trudne. Ale przyznam że kładka w tym miejscu to nie głupi pomysł. Osiedle Grabskiego bardzo się rozbudowuje, ludzi przybywa, miałoby to sens.

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: magda86 » 23 lut 2015, 23:22

teraz jazda rowerem staje się coraz modniejsza. Ranno gdy miasto jest zakorkowane to rower wydaje się idealnym rozwiązaniem :)
magda86
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 23 lut 2015, 23:17

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: pisul » 09 lis 2015, 17:38

I news z przed chwili :

Rzeszów chce takiej kładki jak w Przemyślu, ale też dla aut

Tadeusz Ferenc chce w Rzeszowie podobną kładkę jak w Przemyślu. Połączyłaby oba brzegi Wisłoka – ul. Grabskiego z ul. Żeglarską. Most służyłby pieszym, rowerzystom i autom do 3,5 t.


W ubiegłym tygodniu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zachwycił się nowo wybudowaną kładką w Przemyślu, łączącą brzegi Sanu. Przemyska kładka, licząca 138 m długości, 3 m szerokości, podwieszona na jednym pylonie, liczy 38 m i waży blisko 175 ton. Zbudowana jest z drewna klejonego. Kładka nocą jest podświetlana, zbudowano ją w ramach unijnego projektu Trasy Rowerowe Polski Wschodniej i służy właśnie rowerzystom i pieszym.Tadeusz Ferenc zapragnął podobnej kładki w Rzeszowie, która połączyłaby oba brzegi Wisłoka. Miałaby przedłużyć ul. Grabskiego od strony wjazdu na Żwirownię i przez zalew na drugą stronę mniej więcej w okolicy ul. Żeglarskiej.Początkowo pomysł był taki, aby w Rzeszowie wybudować podobnie jak w Przemyślu kładkę dla pieszych i rowerzystów, ale prezydent Tadeusz Ferenc polecił swoim podwładnym, żeby rozważyli możliwość poruszania się przez kładkę także samochodów osobowych do 3,5 t. To znacznie odciążyłoby ul. Kwiatkowskiego i skrzyżowanie z al. Powstańców Warszawy.– Rzeszów cały czas się rozrasta, rozwija i coraz więcej mieszkańców przybywa. Buduje się coraz więcej bloków, osiedli więc kolejna przeprawa przez Wisłok byłaby ułatwieniem dla wszystkich kierowców – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.Urząd miasta planuje w przyszłym roku powstanie koncepcji przeprawy podobnej do tej z Przemyśla. Potem zostanie ogłoszony przetarg. Firma, której oferta wygra, zdecyduje, w jakim dokładnie miejscu miałby zostać wybudowany most.

W przyszłym roku chcemy pierwsze kroki podjąć, żeby jeszcze w następnym już myśleć o konkretnym wykonaniu tej inwestycji. Oczywiście trzeba będzie też znaleźć pieniądze, bo na razie inwestycji tej w budżecie nie ma, ale myślę, że na ten cel uda się również z pieniędzy unijnych znaleźć jakieś fundusze – mówi Chłodnicki...




Całość: http://rzeszow-news.pl/rzeszow-chce-tak ... z-dla-aut/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: PzD91 » 09 lis 2015, 18:02

Zdecydowanie dobry pomysł.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: Frodo907 » 09 lis 2015, 18:18

Most dla samochodów w miejscu gdzie większość rzeszowian wychodzi pospacerować i odpocząć?
Teren ten jest objęty ochroną w ramach programu "Natura 2000".
A znając stosunki ratusz vs RZGW w Krakowie od razu powiem że projekt zostanie oprotestowany.
Polecam zapoznać się planami rozwoju miasta opracowanymi jeszcze w 1939 roku w opracowane później przez nieżyjącego już prof. W. Henninga.
Tereny nad zalewem powinny służyć odpoczynkowi i rekreacji.
Kładka tak, ale dla pieszych i rowerzystów, nie dla samochodów. By odkorkować Kwiatkowskiego to należałoby zrobić most nad Wisłokiem ale w Zwięczycy, przy ujęciu wody MPWiK.
Wiecie dlaczego kładkę chce Ferenc w tym miejscu? Bo będzie to kolejny obiekt w Rzeszowie z dodatkiem "naj...."
Most Mazowieckiego - 480 metrów mostu nad 8 metrową rzeką :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: pisul » 09 lis 2015, 18:35

Aż od kwietnia 2014! roku lobbuje na stronach miasta nad mostem zamiast kładki. I znowu wyjdzie na moje ;)

http://rze.dobrepomysly.erzeszow.pl/bur ... -,192.html

_________________________

A pisze "znowu" bo pochwale sie to ja podświetliłem Wielką Ć- http://rze.dobrepomysly.erzeszow.pl/bur ... h,174.html

STATUS WDROŻONY
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: PzD91 » 09 lis 2015, 18:43

Gdzie Ty masz przyjacielu 8 metrowy Wisłok ?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: Frodo907 » 09 lis 2015, 20:43

Mogłem się rąbnąć, a chodzi mi pod mostem Mazowieckiego.
Powiedzmy że ma 20 metrów.

Świetna robota Pisul. Może od razu zabetonować cały Wisłok. W przetargu taniej wyjdzie. Zniszczyć tereny rekreacyjna dla większości Rzeszowian. W Warszawie wydaje się miliony by rewitalizować wybrzeże Wisły a Rzeszowie by je zabetonować.
Czy jest ktoś na tym forum kto zdaję sobie sprawę jak cenne są te tereny ale w takim wydaniu jak teraz?
Mam propozycję jebi..... wieżowiec na środku zalewu, taki na 200 metrów, co tam 500. W tedy będziemy mieli się czym pochwalić. :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: PzD91 » 09 lis 2015, 21:34

Frodo907 pisze:Mogłem się rąbnąć, a chodzi mi pod mostem Mazowieckiego.
Powiedzmy że ma 20 metrów.


35 metrów. Most i tak prędzej czy później musiał tam powstać, nie twierdze, że Ferenc sobie nie zrobił pomnika, ale większość kasy na ten most była z dofinansowania, a z budżetu miasta 17 mln nas to kosztowało, więc całe nic. Tak naprawdę alternatywnej trasy nie było dla tego mostu. Inna sprawa, że na chwile obecną nie był potrzebny aż tak bardzo, lepiej było zrobić poszerzenie maczka, przedłużenie Rejtana (2 etap) i przedłużenie z mostu załęskiego do Asseco. Te 184 mln pewnie by wystarczyło, ale to temat na inna dyskusje.


Nie wiem dlaczego panikujesz, przecież most można spokojnie tak zaprojektować, żeby w niczym nie przeszkadzał tam ludziom.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kładka pieszo-rowerowa na Wisłoku.

Postautor: Frodo907 » 09 lis 2015, 21:47

Tereny nad Wisłokiem są terenami rekreacyjnymi. I takimi powinny zostać. To one są tak cenne. W puszczenie samochodów to powolne niszczenie tych terenów. Przypomnę że deweloper z Grabskiego obiecuje mieszkańcom w puszczenie ich samochodów obecną drogą spacerową która kończy się przy zaporze. Jako dowód to wykonany zjazd z parkingu.
Obrazek
Czy nie warto by się spotkać by spokojnie porozmawiać o naszych wizjach rozwoju miasta?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Następna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości