Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: jasiop » 09 maja 2021, 19:33

Obstawiam że organizacja ruchu na dwóch kładkach - Lwowska i Narutowicza może być z babolami ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: maks » 18 maja 2021, 17:42

Kładka rowerowa przy moście Lwowskim w Rzeszowie już prawie gotowa.


https://nowiny24.pl/kladka-rowerowa-prz ... 1-15618698
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: Doniek » 19 maja 2021, 6:36

To niech jeszcze mi ktoś powie jak to jest z pieszymi na takiej kładce? Bo coś czuje, że zrobi sie z nich trakt pieszo rowerowy jak z tymi bieżniami nad Wisłokiem gdzie wyprowadza się bąbelki spacerkiem.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: pixeolo » 19 maja 2021, 11:36

Nie chcę zrzędzić jak zwykle, ale czy naprawdę nie dało się po prostu poszerzyć mostu o ścieżki? Korzystam z roweru żeby dojechać od punktu A do B, a jazda po rzeszowskich ścieżkach prowadzi przez same esy-floresy utrudniające i przedłużające drogę.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: rzepuncja » 19 maja 2021, 22:03

możliwe, że rury ciepłownicze utrudniały zbliżenie się do mostu, na dwóch pozostałych mostach ścieżki będą przy samym moście, pewnie i tu by tak zrobili jakby mogli ;)
Mnie zastanawia szerokość kładki przy moście Lwowskim, na zdjęciach troche wąsko to wygląda... Druga sprawa to ciekawe czy te fikuśne barierki będą na wszystkich trzech kładkach zastosowane czy na każdej inne...
rzepuncja
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 22 lip 2014, 17:18

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: wogx » 19 maja 2021, 22:41

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:10 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: Adamerio » 19 maja 2021, 23:05

Barierki są ok - w końcu coś ciekawego i nieszablonowego^^ Oby tylko zamontowali na nich coś innego niż mleczne szkło :) Co do zahaczania - jak ktoś nie zachowa ostrożności to zawadzi i o zwykłe - proste ;)
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: Kacu » 19 maja 2021, 23:14

Te barierki faktycznie na plus - dobrze by było, Gdyby takie same zamontowali na moście. Koszt pewnie niewielki, a odświeżyło by to wizerunek okolicy.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: Ryba » 20 maja 2021, 9:38

Postępy przy moście Narutowicza - nadspawano konstrukcję tak, by swobodnie można było nad ciepłociągiem poprowadzić przeprawę. Na razie trudno prorokować jak to będzie wyglądało. Mnie najbardziej ciekawi efekt finalny przy zaporze, gdzie kładka ma być rzeczywiście doklejona do mostu. Będzie jedna zewnętrzna barierka czy ciąg pieszy będzie odgrodzony od rowerowego barierką, która jest teraz?

Budowa północnej kładki rowerowej przy moście Narutowicza (1).jpg
Budowa północnej kładki rowerowej przy moście Narutowicza (1).jpg (963.04 KiB) Przeglądany 1857 razy

Budowa północnej kładki rowerowej przy moście Narutowicza (2).jpg
Budowa północnej kładki rowerowej przy moście Narutowicza (2).jpg (610.45 KiB) Przeglądany 1857 razy
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 398
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: miro. » 24 maja 2021, 17:46

wogx pisze:Właśnie te fikuśne barierki mnie zastanawiają, ciekawe czy wykończą je "na gładko" szkłem od środka. Jadąc z prędkością 20 km/h niekoniecznie chciałbym mieć obok kierownicy takie wystające elementy, o które można zahaczyć. I to nie jest tak, że one jakoś wybitnie wystają i stwarzają zagrożenie, po prostu w takim miejscu możnaby postawić na bardziej konserwatywny design.


Zgadzam się. Podoba mi się wygląd barierek, jednak taka pogięta konstrukcja zwiększa prawdopodobieństwo zahaczenia o nią. Barierki/poręcze na kładce rowerowej powinny być proste, moim zdaniem.
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości