Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: bogdanoo » 03 cze 2019, 21:08

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=4564 ... &pagebl1=0
Powstanie w tym roku dwukierunkowej drogi dla rowerów przy moście Narutowicza w Rzeszowie oddala się. Miejscy urzędnicy unieważnili przetarg na tę inwestycję, o którym pisaliśmy TUTAJ w kwietniu.

Po otwarciu ofert okazało się, że każda z trzech propozycji firm jakie zgłosiły się do przetargu ponad dwukrotnie przekracza budżet, którym dysponuje miasto. Firma Krismat z Będzina zaproponowała cenę ok. 4 mln 475 tys. zł. Mostostal Warszawa wycenił prace na 4 mln 998 tys. zł, a Strabag z Pruszkowa oszacował je na aż 5 mln 594 tys. zł.

Tymczasem miasto zamierzało na inwestycję przeznaczyć nieco ponad 2 mln 158 tys. zł. W tej sytuacji urzędnikom nie pozostało nic innego jak unieważnienie przetargu.

Problem z rozbieżnościami w wycenie inwestycji przez miasto i zainteresowanych wykonawców może wynikać stąd, że projekt kładki powstał dwa lata temu. Wtedy też powstały szacunki dotyczące kosztów inwestycji.

Budowa kładki przy moście Narutowicza to część większego projektu „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie” z unijnym dofinansowaniem. Przewiduje on budowę kładek rowerowych także obok mostu Lwowskiego i Karpackiego (zapora). Pierwsza miała powstać właśnie przeprawa przy „tęczowym” moście.

Według wcześniejszych założeń kładka, która ma być zbudowana na istniejącej konstrukcji ciepłociągu obok mostu Narutowicza miała powstać do 29 listopada bieżącego roku. Przeprawa ma mieć pomost o długości całkowitej 105,85 m i szerokości całkowitej wynoszącej 3,61 m. Natomiast szerokość ścieżki rowerowej na kładce ma wynosić 3,20 m. Kolorystyka obiektu ma nawiązywać do sąsiedniego łukowego mostu Narutowicza, a więc także ma być „tęczowa”.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1168
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: jasiop » 13 cze 2019, 9:22

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Ruszył drugi przetarg na budowę wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów przy moście Narutowicza. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Za pierwszym razem się nie udało, czy tym razem będzie lepiej przekonamy się po 15 lipca, wtedy Ratusz pozna oferty wykonawców. Zgodnie z dokumentacją projektową, całkowita długość kładki wynosić będzie ok. 106 metrów, natomiast całkowita szerokość pomostu wyniesie 3,6 m.
Nowa ścieżka rowerowa będzie dwukierunkowa, tj. na jednej platformie będą dwa pasu ruchu oraz połączenia z istniejącymi ścieżkami rowerowymi. Kładka zostanie umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu.

W poprzednim przetargu miasto informowało, że na inwestycje chce przeznaczyć 2,1 mln zł, jednak najtańsza oferta wynosiła 4,4 mln zł, przez co 30 maja przetarg unieważniono. Warto również wspomnieć, że budowa kładki zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.
Jeżeli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się znaleźć odpowiednią ofertę wykonawcy, to po podpisaniu stosownych umów budowa kładki potrwa do 29 listopada 2019 roku. Termin realizacji, względem poprzedniego przetargu, nie uległ zmianie.

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... nawcy.html

Obstawiam, że na 99 % będzie kolejne fiasko ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 684
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: maks » 05 sie 2019, 15:49

Jeśli chcecie rowerem, to albo jezdnią, albo prowadząc go po chodniku.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... arutowicza
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1865
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: riko » 12 gru 2019, 19:52

https://www.resinet.pl/aktualnosci/rzes ... nawce.html
RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę kładek rowerowych przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Wszystkie przeprawy mają być budowane jako osobne elementy. Inwestycja ma się zakończyć w trzecim kwartale 2021 roku.

Dotychczas miasto próbowało znaleźć wykonawcę, który zająłby się budową kładki kompozytowej na moście Narutowicza. Starania okazały się bezskuteczne, a warunki stawiane przez firmy były pod względem finansowym nie do zaakceptowania dla miasta. Nie mniej jednak budowa kładki na ww. moście nie będzie jedyną inwestycją tego typu, choć wcześniejsze przetargi dotyczyły jedynie jednej części trzy częściowej inwestycji, zakładającej stworzenia kładki również na moście Lwowskim oraz moście Karpackim.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się wyłonić zwycięska ofertę oraz doprowadzić prace budowlane do końca, to przy moście Narutowicza powstanie dwukierunkowa kładka rowerowa o długości ok. 105 m, która ma zostać umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. Druga części mówi o budowie wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów (o długości ok. 105 m) na moście Karpackim, która zostałaby zamontowana od strony Bulwarów.

Ostatnia cześć przetargu dotyczy budowy kładki rowerowej o długości ok. 86 metrów przy moście Lwowskim, od strony Kopca Konfederatów Barskich. Należy podkreślić, że każda z ww. części inwestycji zakłada budowę odpowiednich dojazdów i zjazdów z kładek. Wszystkie również zostaną odpowiednio oświetlone.

Zważywszy na wcześniejsze niepowodzenie w postępowaniu przetargowym, tym razem sprawa również może okazać się skomplikowana. Dodajmy, że w przypadku tej inwestycji czas gra większą rolę niż zazwyczaj. Na przedsięwzięcie miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w wysokości. Jeżeli przez cały kolejny rok inwestycja nie znajdzie odpowiedniego wykonawcy, to dofinansowanie unijne przepadnie.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku. Z kolei dokumentacja przetargowa mówi o wymogu wykonania inwestycji przez zwycięską firmę do 31 sierpnia 2021 roku. Otwarcie ofert ma się odbyć 14 stycznia 2020 roku.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5213
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: riko » 12 gru 2019, 19:58

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=7589 ... &pagebl1=0
Miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na budowę trzech kładek dla rowerów, które mają powstać przy trzech rzeszowskich mostach: moście Narutowicza, moście Karpackim i moście Lwowskim.

Poprzednio miasto ogłaszało przetargi na budowę tylko jednej z planowanych przepraw – kładki przy „tęczowym” moście Narutowicza. Oferty jakie wpływały za każdym razem przewyższały założony w ratuszu budżet dwukrotnie. Miasto zakładało, że kładkę rowerową uda się zbudować za nieco ponad 2 mln zł, tymczasem najtańsze z ofert oscylowały wokół kwoty 4,5 mln zł, a więc dwa razy większej.

Jakie mają być podstawowe parametry kładek dla rowerów? Przy moście Narutowicza - długość całkowita pomostu: 105,85 m; całkowita szerokość pomostu: 3,61 m. Przy moście Karpackim - długość całkowita pomostu: 104,94 m; całkowita szerokość pomostu: 2,91 m. Przy moście Lwowskim - długość całkowita pomostu: 86,06 m; całkowita szerokość pomostu: 3,03 m. Wszystkie mają być dwukierunkowe. Zadaniem wykonawców będzie też przebudowa sąsiedniej infrastruktury, w tym dojazdów do kładek, budowa oświetlenia, itp.

Tym razem termin wykonania kładek wyznaczono na dość odległy termin, bo na sierpień 2021 r. Na składanie ofert wykonawcy mają czas do 14 stycznia 2020 r. Wtedy też przekonamy się czy tym razem ofert firm zmieszczą się w przygotowanym przez miasto budżecie.

Budowa trzech kładek przy rzeszowskich mostach ma być zrealizowana w ramach projektu „Rozbudowa systemu transportu publicznego w Rzeszowie” realizowanego z unijnym dofinansowaniem.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5213
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: jasiop » 12 gru 2019, 21:30

Ratusz lawiruje z tymi przetargami ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 684
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: maks » 15 sty 2020, 16:48

Ścieżka rowerowa, która miałaby połączyć Most Zamkowy z kładką dla pieszych, prowadzącą z ul. Podwisłocze na Bulwary, na razie nie powstanie. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo miasto nie ma pieniędzy na wykup działek od prywatnych właścicieli, którzy, jak podkreśla Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, żądają zbyt wygórowanych cen.


https://www.biznesistyl.pl/biznes/bizne ... 8983_.html
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1865
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: jasiop » 17 sty 2020, 19:19

po raz kolejny fiasko z dobudową kładek ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 684
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: riko » 20 sty 2020, 21:09

http://supernowosci24.pl/budowa-kladek- ... ze-marzen/
RZESZÓW. Ratusz poznał oferty wykonawców zainteresowanych budową trzech kładek rowerowych przy rzeszowskich mostach.

Miasto znalazło wykonawcę, który chce się zająć budową kładek rowerowych przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Oferta, choć rozmija się z oczekiwaniami finansowymi miasta, niewykluczone, że zostanie przyjęta. – Jak na razie trudno cokolwiek powiedzieć. Mamy trzy rozwiązania – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Już w ubiegłym roku, miasto próbowało znaleźć odpowiedniego wykonawcę, który zajmie się budową kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Poszukiwania nie przyniosły zamierzonego rezultatu, głównie przez wzgląd na różnice pomiędzy ofertami wykonawców a założeniami finansowymi miasta względem inwestycji. Do nowego przetargu dodano dwa mosty i podzielono go na trzy części (I część – most Narutowicza; II część – most Karpacki; III cześć – most Lwowski).

Zgodnie z informacjami, zawartymi w dokumentacji projektowej, przy moście Narutowicza ma powstać dwukierunkowa kładka rowerowa o długości ok. 105 m, umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. II część mówi o budowie wydzielonej, dwukierunkowej przeprawie dla rowerów (o długości ok. 105 m) na moście Karpackim, która zostałaby zamontowana od strony Bulwarów.

Trzecia cześć przetargu wiąże się z budową kładki rowerowej o długości ok. 86 metrów przy moście Lwowskim (od strony Kopca Konfederatów Barskich). Ponadto inwestycji uwzględnia budowę odpowiednich dojazdów i zjazdów z kładek. Wszystkie obiekty mają również zostać odpowiednio oświetlone.

15 stycznia miało miejsce otwarcie ofert, poznaliśmy wymagania finansowe miasta i oferty wykonawców, a w zasadzie wykonawcy, gdyż do realizacji inwestycji zgłosiła się jedna firma z Tarnobrzega, której oferta nie zupełnie wpisuje się w założenia miasta. Te przedstawiają się następująco: część 1 – 2,1 mln zł; część 2 – 3,2 mln zł; cześć 3 – 3 mln zł.

Oferta firmy spełnia kryteria finansowe tylko w jednym przypadku. Wyższą ofertę widzimy w I i II części, to odpowiednio 4,2 mln zł i 4,6 mln zł. Szanse na realizację ma budowa kładki rowerowej przy moście Lwowskim, którą wykonawca wycenił na 2,9 mln zł. Ratusz ma w takim przypadki trzy rozwiązania: może unieważnić przetarg, dołożyć brakujące środki lub zdecydować się na częściowe przyjęcie oferty.

Dodajmy, że kładki miałyby zostać wykonane do 30 czerwca 2021 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w tym tygodniu – Jak na razie trudno cokolwiek powiedzieć. Mamy trzy rozwiązania. Albo będziemy budować na moście Lwowskim, albo będziemy szukać brakujących środków albo unieważnimy przetarg. Decyzja zapadnie w tym tygodniu – mówi Maciej Chłodnicki.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5213
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Dobudowa do istniejących mostów ścieżek rowerowych.

Postautor: jasiop » 04 lut 2020, 10:17

Miało być do trzech razy sztuka, niestety się nie udało. O co chodzi? O budowę kładek rowerowych na trzech rzeszowskich mostach. Kolejny przetarg unieważniono, bo ceny okazały się zbyt wysokie.

Po raz trzeci miasto musiało unieważnić postępowanie przetargowe dotyczące wyłonienia wykonawcy kładek rowerowych. Na początku ratusz dwa razy próbował szukać firmy, która wybuduje kładkę przy mocie Narutowicza (tzw. tęczowy), a następnie dwie kolejne – na moście Karpackim (tzw. zapora) i moście w ciągu ul. Lwowskiej.

Z tego planu nic nie wyszło, dlatego pod koniec 2019 roku ogłoszono przetarg na budowę kładek od razu na trzech mostach. Niestety, i takie rozwiązanie niewiele dało, ponieważ do przetargu stanęła tylko jedna firma “Intop” z Tarnobrzega i w dwóch z trzech przypadków zaoferowała kwoty wyższe, niż planowało miasto.

Tarnobrzeska firma za kładkę przy moście “tęczowym” zaoferowała 4,2 mln zł, przy moście Karpackim – 4,6 mln zł, przy “Lwowskim” – 2,9 mln zł. Miasto odpowiednio do wydania na kładki miało: 2,1 mln zł, 3,2 mln zł i 3 mln zł. Postępowanie unieważniono w całości, tym razem z przyczyn technicznych.

– Zarejestrowanej oferty nie dało się odczytać. W dniu otwarcia ofert nie było możliwości rozszyfrowania zapisanych na niej znaków. Zrobiono to dopiero dzień po terminie, a zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych, nie można było już nic innego zrobić, jak postępowanie unieważnić – dowiadujemy się w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie.

Kolejny, czwarty już przetarg MZD chce ogłosić jak najszybciej to będzie możliwe. O kładkach rowerowych przy mostach mówi się już od 2017 roku. Od dwóch lat jest także gotowa ich dokumentacja. Najnowszy plan miasta zakłada, że inwestycję uda się zrealizować najpóźniej do końca wakacji 2021 roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

https://rzeszow-news.pl/kladki-rowerowe ... Z-AzFf6_4I

To moja wina, przyznam się ;-)
Jakieś półtora roku temu wykrakałem, że tak właśnie będzie z tymi przetargami
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 684
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość