Rzeszów - Kolejka nadziemna

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: bystry » 30 maja 2020, 11:12

Nikoś pisze:Tylko że to wszystko to są tereny prywatne, i nikt ot tak nie zgodzi się na postawienie kolidującej infry.
Już widzę jak sie wspólnota godzi na zabranie połowy parkingu i postawienie szkaradnej konstrukcji przed oknami w imie czego ? :mrgreen:
A tym bardziej na terenie gdzie jest parking przy bloku, czy innej instytucji. Zejdzmy na ziemie, i warto poczytać co piszą na konkurencyjnym forum o tej kolejce. Tam jest merytoryczna dyskusja, a tu już bujanie w obłokach że się da i jakie to będzie cacy ah
Zobaczmy na koszt kolejki marszałka gdzie jest cała infra tylko kosmetyka a koszt i tak przekroczony
Wciska się kit że to tansze i lepsze od metra :D może i tansze, ale trzeba brać siły na zamiary. Kolejka jest dostosowana do jednego miasta tj. jeden typ więc producent ma full monopol na ceny. Czemu Sydney czy Moskwa się tego pozbyły ? bo koszty remontów i utrzymania były za duże do efektu.
Czemu we Francji po latach odbudowuje się tramwaje ? bo to sprawdzony i uniwersalny środek transportu, gdzie nawet tabor z drugiej ręki mozna kupić.


Tak samo jak robi się wywłaszczenia za odszkodowaniem pod drogi, tak samo można pod kolejke, tym bardziej, że z tych parkongów przedsiebiorcy i mieszkańcy utracili by tylko niewielką część miejsc, miedzy podporami na których by były szyny dalej mogły by auta parkować. Nie dość, że dostali by odszkodowanie to i zyskali by nowy środek transportu.

Powiem tak jak się chce to zawsze się znajdzie wyjście z każdej sytuacji, a jak ktoś woli widzieć wszędzie tylko problemy to nic nie załatwi.

I jeszcze jedno:

icetruck pisze:
bystry pisze:jadąc od skrzyżowania Rejtana z Powstańców popatrz ile jest miesjca przed galerią Nova, castoramą, media marktem


dalej nie dałem rady jechać, zderzyłem się z kładką dla pieszych nad ulicą :D no ale trudno, zrobi się tunel albo zwykłe przejście :D załóżmy że pozbyliśmy się problemu i jedziemy dalej, pomiędzy pasami ruchu jest ile miejsca? 1m? damy radę :D ile taki słup zajmie? 30cm? luzik się wszystko pomieści, a nawet jeśli nie, to od strony mediamarktu jest kolejny 1m trawnika do zagospodarowania, od strony starego centrum rejtan kolejne 2m trawnika, najwyżej rozepcha się drogę na boki :D
chcociaż może źle zakładam że kolejka pójdzie środkiem... w sumie można by zrobić po prostu po stronie wschodniej, tam jest 2m niewykorzystanego trawnika, przy odrobinie szczęścia i odpowiednio szerokim rozstawieniu słupów może nawet da radę przeskoczyć nad prawoskrętami... trochę trawnika tu i tam, chodnika i ścieżki gdzie indziej, przy odrobinie szczęścia być może nie ma tam za wiele prywatnego gruntu i damy radę :D aczkolwiek bez demolki się jednak nie obędzie, ale co tam jaki to problem znowu przebudować ciąg rejtana

bystry pisze:Jeżeli twierdzisz, że tam jest mało miejsca to ja nie wiem czego Ty oczekujesz w centrum miasta?


sensownego pomysłu na usprawnienie obecnych problemów komunikacyjnych (typu czerwona fala w ciągu rejtana - tak żeby nie trzeba było stawać - w tym autobusem - co 200-300m), zamiast tracenia czasu na mrzonki i bezsensy takie jak kolejka


Czemu sugerujesz, że kolejka zderzy się z kładką dla pieszych w centrum? Kto powiedział, że tam ma przebiagać jej trasa, przez al. Piłsudskiego? Myślę, że kolejka jak juz to przebiegała by od drugiej strony, wzdłuż torów przy Galerii Rzeszów, w zasadzie to tam mogła by już jechać nie na słupach ale na powierzchni gruntów bo centrum do obsługi tej kolejki proponowano właśnie w okolicach dworca z tego co pamietam.
Wiec nie wymyślaj problemów tam gdzie ich nie ma.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Nikoś » 30 maja 2020, 12:02

O ile będą przepisy, a wiemy jak to wszystko się ciągnie. To że powstała spec ustawa drogowa nie znaczy że tak samo będzie przy kolejce.
Zobacz ile miasta czekają na zmiany przepisów przy budowie tramwajów, i ciągle nic. Więc kombinują
O tak juz widzę te radość jak z 50 miejsc na parkingu ubywa 10 a w zamian monstrum pod oknami ..
Więc szkoda się cieszyć czymś co oby nigdy nie powstało
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: icetruck » 30 maja 2020, 14:11

Najpierw sam piszesz o prowadzeniu kolejki ulicą Rejtana:

bystry pisze:Ja tam widzę pełno miejsca bez potrzeby likwidacji ścieżki rowerowej, jadąc od skrzyżowania Rejtana z Powstańców popatrz ile jest miesjca przed galerią Nova, castoramą, media marktem, blokami z wielkiej płyty, Uniwersytetem, pozostałymi budynkami aż pod merkury market.


A kiedy "zderzam się" z kładką dla pieszyszych (pomiędzy castoramą a galerią - tam jest kładka jeżeli nie wiesz):

icetruck pisze:
bystry pisze:jadąc od skrzyżowania Rejtana z Powstańców popatrz ile jest miesjca przed galerią Nova, castoramą, media marktem


dalej nie dałem rady jechać, zderzyłem się z kładką dla pieszych nad ulicą :D no ale trudno, zrobi się tunel albo zwykłe przejście :D


to zaczynasz mi pisać coś o piłsudzkiego
bystry pisze:Czemu sugerujesz, że kolejka zderzy się z kładką dla pieszych w centrum? Kto powiedział, że tam ma przebiagać jej trasa, przez al. Piłsudskiego?


ktoś tu nie zna miasta i/lub nie ogarnia tego o czym sam pisał i co się do niego pisze chyba?

Nikoś pisze:Więc szkoda się cieszyć czymś co oby nigdy nie powstało


Należy po prostu wyśmiać całe te "plany" - do tego się tylko nadaje ten wątek. Jałowa dyskusja o kolejce która nie wiadomo jak ma wyglądać, gdzie przebiegać, ile kosztować i do tego nie wiadomo co usprawnić... ale gawiedź się cieszy bo turystów z Sanoka ściągnie żeby się przejechali... :lol:
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: bystry » 30 maja 2020, 20:30

#### Regulamin ! ostrzegam #### przyp. mod.

Fakt, jak ktoś pisze kładka dla pieszych to pierwsze moje skojarzenie to ta z Piłsudskiego, mogłem Cię źle zrozumieć. O tej kładce między plazą a castorama do głowy by mi nie przyszło, żeby to podnieść do rangi problemu, który miałby zablokować budowę kolejki, ona się już od dawna do remontu nadaje, w tym miejscu można by zrobić jeden z przystanków kolejki.

Jałową dyskusję to Ty uprawiasz, jeszcze nie znasz dokłądnego planu i kosztorysu a już przekreślasz ten pomysł, jak myślicie, że taktowanie autobusów co 12 minut jest rozwiązaniem i problemem jest tylko organizacja MPK to sory ale wy prezentujecie myślenie rodem z XX wieku.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: maks » 06 cze 2020, 0:07

Dwa warianty trasy nadziemnej kolejki proponuje miasto do dalszego etapu przygotowania tej inwestycji. Jej budowa ma ruszyć za około dwa lata.


https://nowiny24.pl/tedy-ma-jezdzic-nad ... 1-15011086
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3564
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Nikoś » 06 cze 2020, 10:37

:lol: Ciekawe ile jeszcze wersji tej kolejki powstanie ?
Obie nie są warte uwagi więc szkoda się wysilać. A tekst że za 2 lata zacznie się budowa - to powodzenia
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: bystry » 06 cze 2020, 14:19

#####REGULAMIN!

Na szczęście Ty i podobni do Ciebie, którym nie zależny na usprawnieniu miasta nie rządzą tym miastem, przynajmniej na razie, więc nie Tobie o tym decydować.

Nawet w Krakowie planuje się metro, które częściowo ma przebiegać nad powierzchnią ziemi (taka hybryda), tam gdzie będzie to możliwe, każdy próbuje się uwolnić od samochodów, autobusów i komunikacji.

Może i trwa to długo i pewnie do ewentualnej budowy daleko ale to nie jest przebudowa ul. Rejtana, tylko znacznie bardziej kosztowna i skomplikowana inwestycja, więc trzeba się dobrze przygotować, żeby to miało sens.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Nikoś » 06 cze 2020, 14:50

Tylko co porównujemy się od krakowa gdzie jest 800tys mieszkańców a tu niecałe 200 (oficjalnie)
Kraków ile juz lat mówi o metrze i nic,
Trzeba brać siły na zamiary, miasto nie potrafi jednej drogi zbudować a tu takie fanaberie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: RAMS » 07 cze 2020, 18:36

maks pisze:
Dwa warianty trasy nadziemnej kolejki proponuje miasto do dalszego etapu przygotowania tej inwestycji. Jej budowa ma ruszyć za około dwa lata.


https://nowiny24.pl/tedy-ma-jezdzic-nad ... 1-15011086



Obrazek

Obrazek

Obrazki z artykułu.
Za dwa lata to najwcześniej przepisy dot. kolei nadziemnych, nie mówiąc o budowie. A jeśli już zamierzają budować za pieniądze unijne czy za "chiński" kapitał to ten wariant krzyżowy wygląda najsensowniej, bo jego nitki docierają w głąb osiedli.
Przy wariancie pętlowym, ktoś kto mieszka np. na Zalesiu czy Bł. Karoliny i dojeżdża autobusem do centrum wątpię, aby przesiadał się później na kolejkę, która jedzie jednokierunkowo taką długą trasą.
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: porteño » 08 cze 2020, 0:19

Nie podobają mi się te trasy za bardzo. Model krzyżowy nieco lepszy, ale atutem kolejki powinien być jej zasięg na tereny, gdzie autobusy nie docierają (w głąb Nowego Miasta, Drabinianki, Przybyszówki), a nie dublowanie Rejtana, Sikorskiego czy bł. Karoliny. To ma być uzupełnienie komunikacji autobusowej, a nie zastąpienie koła czy dziewiętnastki.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości