Przebudowa ronda Dmowskiego

Nieukończone projekty komunikacyjne

Przebudowa ronda Dmowskiego

Postautor: riko » 06 lis 2017, 17:53

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... wanie.html
Rzeszów. Wieloletnia Prognoza Finansowa wskazuje, że inwestycja swój początek będzie miała dopiero w 2027 roku.

Według koncepcji Miejskiego Zarządu Dróg, nowe trzypoziomowe skrzyżowanie ma posiadać tunel od Al. Piłsudzkiego w kierunku wiaduktu Śląskiego.

Od Al. Cieplińskiego w kierunku wiaduktu Tarnobrzeskiego ma powstać most, który znajdowałby się nad obecnym rondem. Z kolei rondo nie uległo by modernizacji, stanowiło by zatem środkową część trzypoziomowego skrzyżowania.

Projekt budowy zakłada podział inwestycji na dwa etapy. Pierwszy z nich wiąże się z budową tunelu od Al. Piłsudzkiego, natomiast drugi etap dotyczyłby przejazdu nad obecnym rondem. Łącznie długość dróg wchodzących w zakres przedsięwzięcia wyniesie 0,98 km.

Dodatkowym punktem inwestycji jest budowa przejścia podziemnego dla pieszych pod Al. Cieplińskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Jałowego i Sokoła.


Obrazek


http://supernowosci24.pl/przy-rondzie-m ... zyzowanie/
RZESZÓW. Drogowcy mają w planach budowę tunelu w ciągu al. Piłsudskiego pod rondem.

W centrum Rzeszowa ma być przebudowane rondo Dmowskiego, zlokalizowane obok galerii handlowej. W przyszłym roku ma być opracowana dokumentacja bezkolizyjnego skrzyżowania z tunelem, które ma powstać w obrębie istniejącego ronda.
Miejski Zarząd Dróg ma w planach rozwiązanie korków w godzinach szczytu, które codziennie są na rondzie Dmowskiego. Rondo nadal byłoby w tym samym miejscu, ale rozprowadzałoby ruch samochodów po sąsiednich ulicach. Zgodnie z pomysłem trasa w ciągu alei Piłsudskiego przebiegałaby tunelem pod rondem. Natomiast ruch w ciągu al. Piłsudskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej odbywałby się po wiadukcie. Dzięki temu skrzyżowanie byłoby bezkolizyjne. Koszt takiej inwestycji wyniósłby 50 mln zł.
- Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania byłaby realizowana etapami i kierowcy nie mieliby problemów z jazdą samochodem w centrum miasta – przekonuje Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. – Złożyliśmy już wniosek na środki z budżetu miasta na opracowanie dokumentacji budowy bezkolizyjnego skrzyżowania.
Podobną koncepcję, jaką zaproponował MZD, w Rzeszowie przygotowano już w latach 70. Ta, która ma być wkrótce realizowana ma być trochę inna. To nie jedyne plany, jakie mają drogowcy. Na skrzyżowaniach przy ul. Krakowskiej z aleją Witosa oraz Lwowskiej i Armii Krajowej i Powstańców Warszawy, alei Sikorskiego i Rejtana mają powstać wiadukty. Dzięki temu nie byłoby już trudno tamtędy przejechać.
W Miejskim Zarządzie Dróg opracowana ma być kompleksowa koncepcja przedsięwzięcia i oszacowane koszty inwestycji. Przygotowane zostaną też różne warianty usprawnienia ruchu aut w centrum miasta i okolicach. Mają być wybrane najlepsze rozwiązania pod względem technicznym i komunikacyjnym.

Mariusz Andres


Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5303
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa ronda Dmowskiego

Postautor: Person » 06 lis 2017, 18:15

Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 129
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przebudowa ronda Dmowskiego

Postautor: flyRZE » 06 lis 2017, 18:25

Oby nie zostało zrealizowane. Zwiększanie przepustowosci dróg w centrum zwiększy tylko ruch kolowy i zaprosi nowych użytkowników. Tym samym przejechanie przez centrum okaże się szybsze niż pokonywanie trasy alternatywnymi ulicami. Pomysł kosmos pokazuje brak wizji i konsekwencji. Obecnie najwazniejsze jest połączenie Rejtana z Maczka.
flyRZE
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 842
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Przebudowa ronda Dmowskiego

Postautor: Nikoś » 06 lis 2017, 19:10

Pomysł który był może i dobry ale 30 lat temu, nie dziś. Jak już to nie jakieś estakady tylko poszerzyć bo jest gdzie (zieleniec na środku) o dodatkowy pas do tego przerobić wyspe centralną na normalną wyspe ronda i likwidacja świateł.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1557
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Przebudowa ronda Dmowskiego

Postautor: harpun » 07 lis 2017, 0:08

Niech się naucza pisać pismaki, nie Piłsudzkiego, tylko Piłsudskiego
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 369
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Przebudowa ronda Dmowskiego

Postautor: Grzegorz44 » 07 lis 2017, 0:38

Koncepcja takiej przebudowy istnieje od kilku lat, została opracowana przez Promost Consulting. Moim zdaniem nie rozwiąże problemów komunikacyjnych, a dołoży jeszcze nowe. Zresztą robienie za kilkadziesiąt milionów złotych tunelu i estakady, tylko z jednym pasem ruchu w każdym kierunku (na szersze nie ma już miejsca) mija się z celem. Koszty ogromne, efekt mizerny. Największy problem jest ze zmianą kierunku na rondzie, a tego się i tak nie da w ten sposób poprawić.
Załączniki
rondo IV.jpg
rondo IV.jpg (372.24 KiB) Przeglądany 2999 razy
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 175
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33


Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości