Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: ArekDomin » 21 mar 2020, 11:01

Sam zawaliłem bo kupiłem w innym mieście małe mieszkanie za 220 tys. Pociesza mnie tylko to, że miałem plan wydać 420 tys. na mieszkanie w Krakowie. Moje spadnie o 60-70 tys. a to w Krakowie poleciałoby o 200. Masakra, 200 tys. wywaliłbym w błoto.

Za rok w wariancie optymistycznym w Krakowie mieszkania będą po 6 tys. w Rzeszowie po 4-4,5. Masowy wyjazd Ukraińców, upadek wynajmu krótkoterminowego, powrót ludzi z dużych miast do rodziców, totalny upadek gospodarczy (myślę że PKB w tym roku spadnie o 20%, są prognozy które mówią o 25-30%), 20% bezrobocia lub więcej, obniżka pensji, upadek tysięcy biznesów i nie tylko w sektorze turystyki, gastronomii, rozrywki i eventów.

Jeden z nielicznych plusów koronawirusa to fakt, że w Rzeszowie nie powstanie już ani jeden wieżowiec. CT będzie najwyższym budynkiem w mieście. Dobrze że udało się go dokończyć. Z wieżowców które nie powstaną a projekt był nienajgorszy to ten najwyższy budynek Dzielnicy Parkowej oraz wieżowce Hartbexu na Witosa po zmianie projektu.

I ostatni skutek, o którym mało się mówi. Epidemia sprawi, że ludzie zaczną postrzegać duże miasta jako pułapkę a jako największą pułapkę wysokie budynki w tym dużym mieście. Po kilku miesiącach zamknięcia w mieszkaniu z małym balkonem wróci moda na kupowanie domów.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 245
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Adamerio » 21 mar 2020, 12:10

Ty serio jesteś nawiedzony^^ :lol:
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: ArekDomin » 21 mar 2020, 13:15

Niemal identyczny tekst wyslala mi koleżanka której napisalem na Messengerze 11 stycznia "Zobaczysz, za 2 miesiące będziemy zamknięci w domu".

Spokojnie czekam kto będzie miał rację.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 245
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: pixeolo » 21 mar 2020, 13:36

Wszyscy dostaniemy po tyłkach, to bardziej niż pewne. Niepewna na razie jest skala. Na razie mocno uziemiony jest najem krótkoterminowy. W dłuższej perspektywie ta branża może się załamać, wtedy na rynek trafi wiele mieszkań kupowanych pod inwestycje.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 409
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Fuszer » 21 mar 2020, 14:30

Adamerio pisze:Ty serio jesteś nawiedzony^^ :lol:


uff potężny kontrargument.
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Adamerio » 21 mar 2020, 14:51

Argument powstał po przejrzeniu wszystkich 106 postów^^ i jest w pełni adekwatny.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Kognakus » 21 mar 2020, 17:17

Proszę o nieobrażanie innych, każdy ma prawo wypowiadać swoje zdanie - byle na temat :)
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: porteño » 21 mar 2020, 19:54

A ja uważam, że żadnego długoterminowego kryzysu nie będzie. Jak sytuację z wirusem opanują, to życie, jak i gospodarka szybko wrócą do normy. Nie ma co siać czarnych scenariuszy.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: pisul » 21 mar 2020, 21:46

Za 9 miesięcy będzie baby boom w Rzeszowie.

Za komuny wystarczyło kilka wieczorów że prądu nie było i w podstawówce w 11 na Nowym Mieście dzieci się nawet w soboty uczyły.
A tu ludzie nie pracują i w domach się nudzą któryś dzień. A ile można netflixa oglądać ;)
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8571
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Fuszer » 21 mar 2020, 22:09

Nie wiem skąd pojawiają się bzdury na temat wyżu demograficznego lat 80tych upatrujące jego przyczyn w przerwach w dostawie prądu.

''Najwyższy przyrost naturalny po II wojnie światowej miał miejsce w latach 50. Była to znana w demografii faza kompensacji strat wojennych w formie eksplozji demograficznej. W latach 60. i na początku lat 70. wystąpił niż demograficzny. Spowodowany był wejściem w wiek rozrodczy (prokreacyjny) nielicznego pokolenia urodzonego w czasie II wojny światowej. Z kolei w latach 80. miał miejsce wtórny wyż demograficzny. W wiek rozrodczy weszło wówczas pokolenie urodzone w czasie wyżu powojennego.''

Czytaj więcej na https://opracowania.pl/opracowania/geografia/zmiany-struktury-demograficznej-w-polsce,oid,1741

porteño pisze:A ja uważam, że żadnego długoterminowego kryzysu nie będzie. Jak sytuację z wirusem opanują, to życie, jak i gospodarka szybko wrócą do normy. Nie ma co siać czarnych scenariuszy.

Również mam taką nadzieje ale jednak historia pokazuje ze kryzys przychodzi szybko a powrót do stanu poprzedniego zajmuje lata albo dekady.
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości