[ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: riko » 26 mar 2019, 18:44

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... niami.html
RZESZÓW. Rozpoczął się remont ul. Wieniawskiego. Inwestycja została podzielona na trzy etapy, a jej realizacją zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Prace mają potrwać do 29 maja 2020 roku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

W lipcu br. informowaliśmy o rozpoczęciu przetargu. Jak wiadomo, rozbudowa ul. Wieniawskiego składa się z trzech etapów i kosztować będzie miasto 13 688 219,97 zł. Prace na pierwszym etapie ruszyły początkiem roku.

Pierwszy etap zakłada remont drogi od ul. Dunikowskiego do przebudowanego odcinka drogi, który rozpoczyna się w miejscu skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ul. Dunikowskiego i biegnie w kierunku osiedla Słocina.

Drugi etap wiąże się z rozbudową ul. Wieniawskiego na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dunikowskiego. Na ok. 800 m. odcinku rozbudowana zostanie droga o szerokości 7 m. Od ul. Łukasiewicza w kierunku ul. Jana Kiepury powstanie obustronny chodnik, natomiast od skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ulicą Kiepury w kierunku ul. Dunikowskiego powstanie lewostronny chodnik. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa. Dodatkowo przyszły wykonawca postawi 27 szt. nowych słupów oświetlenia ulicznego.

Trzeci etap inwestycji mówi o budowie sieci kanalizacji w rejonie ul. Herberta. Na odcinku wykonana zostanie budowa kanalizacji deszczowej ze studniami kanalizacyjnymi o łącznej długości ok. 428 m. Przedmiot zamówienia swoim działaniem obejmie osiem działek. Prace przebiegać będą w regionie ulicy Siemaszkowej, Wieniawskiego, Kiepury, Czajkowskiego i Herberta.

Aktualnie na terenie inwestycji trwają pracę geodezyjne, które mają przygotować teren pod budowę nowej kanalizacji. W Ratuszu słyszymy, że trwające roboty dotyczą pierwszego etapu inwestycji. Warto dodać, że kierowcy poruszający się ul. Wieniawskiego muszą się liczyć z utrudnieniami aż do zakończenia inwestycji.

„Trwają pracę w zakresie geodezyjnym. Chodzi przede wszystkim o wycinkę drzew pod nową kanalizację” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: Robertos » 26 mar 2019, 19:54

Wiadomo już coś w jakich miejscach będą zatoczki autobusowe?
Robertos
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 14 mar 2019, 19:47

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: shaft » 26 mar 2019, 23:04

Wiadomo.
Widać je na ogólnie dostępnych mapach.
http://osrodek.erzeszow.pl

Włącz sobie odpowiednie zakładki i wszystko widać.
shaft
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 04 lis 2014, 11:21

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: Kacu » 26 mar 2019, 23:30

Na geoportalu widać też, że zostanie zlikwidowany ostry zakręt w okolicach ogródków działkowych, droga będzie przebiegać w tym miejscu po delikatnym łuku:

Obrazek

Miasto mogło by się też pokusić o wybudowanie bezpośredniego łącznika Wieniawskiego z AK - na pewno odciążyło by to ul. Paderewskiego i mieszkańców Słociny.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 408
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: riko » 30 kwie 2019, 19:03

Fotki od DarekP z Skyscrapercity Rzeszów.

1.Początek odcinka, przy szkole na Zalesiu.

Obrazek

2.Pierwszy ostrzejszy łuk przed Storczykową idzie do wyprostowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3.Po lewej stronie ogrodzenia zostają na swoim miejscu, ale zdemontowano kostkę na chodniku, po prawej pas drogowy będzie sięgał wgłąb aktualnych posesji. Widoczne składy materiałów na kanalizację.

Obrazek

Obrazek

4.Na dalszym odcinku na wysokości Spar widać po lewej stronie, ile trawnika zostanie zabrane, po prawej stronie ulicy część ogrodzeń została zdemontowana i przesunięta wgłąb działek.

Obrazek

Obrazek

5.Za Powstańców Listopadowych łuk też będzie prostowany, widać w którym miejscu są kopane instalacje, patrząc na taśmy ostrzegawcze.

Obrazek

Obrazek

6.Nieco dalej rzut oka na pozostałości z ogródków działkowych, które również padły ofiarą prostowania łuku, najbardziej niebezpiecznego na tym odcinku.

Obrazek

Obrazek

7.Koniec odcinka w przebudowie.

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: maks » 08 maja 2019, 15:15

Niespełna 13,7 mln miasto zapłaci za przebudowę ulicy Wieniawskiego w Rzeszowie. Po modernizacji będą mogły tam jeździć miejskie autobusy.


https://rzeszow-news.pl/trwa-przebudowa ... -autobusy/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2632
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: Frodo907 » 08 maja 2019, 15:25

Prostowanie zakrętów to czysta zachęta by kierowcy jeździli szybciej.
To ma być poprawa bezpieczeństwa?
W Polsce przewymiarowuję się jezdnie o klasę lub dwie wyżej niż jest potrzeba.
A to czysta zachęta by jeździć szybciej.
Stawia się potem znaki ograniczenia prędkości których mało kto przestrzega.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: Steeler » 08 maja 2019, 20:07

W Polsce najbardziej uprzywilejowanymi środkami transportu są samochody, dlatego takie działania absolutnie mnie nie dziwią. Musi jeszcze sporo wody w Wisłoku i każdej innej rzece upłynąć, by bardziej zwrócono się w stronę infrastruktury rowerowej (choć i tak jest jakiś progres).

Przy czym, kamyczek do ogródka części rowerzystów - oni też muszą bardziej do siebie zachęcić zachowaniem na drogach. Bo i mi samemu, jako rowerzyście, niejednokrotnie "załamywały się pedały" jak widziałem co takowi wyczyniają.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 394
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: DarekP » 21 maja 2019, 22:41

Akurat ten zakręt był bardzo niebezpieczny, nie tylko dla samochodów, ale przede wszystkim pieszych poruszających się ta ulicą. Po drugie przy ogródkach działkowych parkowali ich użytkownicy, a w ostatnim okresie mieszkańcy pobliskich bloków, których limuzyny nie mieściły się na zamykanym parkingu, co dodatkowo komplikowało przejazd.
Dzięki wyprostowaniu tego zakrętu oraz drugiego, bliżej Zalesia autobusy będą miały szansę tam się mieścić bez problemu, choć patrząc na jakość naszej komunikacji miejskiej, szałowej częstotliwości to bym się nie spodziewał.

A swoją drogą, człowiek się loguje na forum, a tam już jego zdjęcia są, no trochę wstyd, ale jak widać inni się wykazali ;)
DarekP
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 05 sie 2014, 13:27

Re: [ul.Wieniawskiego] Przebudowa

Postautor: DarekP » 07 lip 2019, 1:22

Drobna aktualizacja modernizacji ulicy Wieniawskiego. Najwięcej zmian jest od strony Słociny, dlatego 4 zdjęcia z tego odcinka. Na pozostałej części widać tylko prace przy instalacjach wszelkiego rodzaju.

Na początek widok z miejsca, na którym kończy się poprzedni etap modernizacji

Obrazek

trochę bliżej

Obrazek

po drugiej stronie działek mamy korektę po drugiej stronie jezdni (na pozostałych po wyburzeniach działkach życie tętni normalnym rytmem)

Obrazek

koniec tego odcinka przy ulicy Powstańców Listopadowych

Obrazek
DarekP
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 05 sie 2014, 13:27

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość