[Rzeszów Główny] Remont stacji

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Ole » 15 sie 2020, 10:36

Spoko ;) Gdzie byś nie kichnął na terenie PKP to ochroniarz przez megafon może Ci pożyczyć "na zdrowie".
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Doniek » 16 sie 2020, 7:48

Zanim zamontują te kamery to ten tunel zarobi pewnie parę graficznych perełek i rozbojów.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Ole » 16 sie 2020, 8:21

Posadzą SOKistę na krzesełku i będzie pilnował :lol:
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: rz2014 » 16 sie 2020, 16:38

Ja myślałem, że odrazu zamontują wyświetlacze na peronach a tu takie kwiatki jeszcze. Kolej zawsze ma czas na wszystko.
Ciekawe co z tym obskurnym magazynem przy peronie nr 1. Bardzo ładne perony a tu pomarańczowy barak.
Nie wie kto jakie będą jego losy? W sumie albo wyburzenie (najlepiej z całym tym PKS-em) albo porządnie wyremontować i zrobić tam pasaż handlowy.
Szpeci on stacje i coś trzeba z tym fantem zrobić.
Sam budynek dworca jak wiem to idzie do remontu i dobrze bo jest za mały w środku. W sumie duża bryła ale mało miejsca dla pasażerów.
Odnośnie przebudowy placu dworcowego to otwarcie kopert w tym miesiącu. Dobrze aby nie było odwołań i aby prace ruszyły jak najszybciej gdyż tereny dworcowe w Rzeszowie nie są najlepszą wizytówką nowoczesnego, dużego i to miasta wojewódzkiego.
Dziwi mnie to, że tak późno zabrano się za Rzeszów. Kolej w Tarnowie wyremontowała już ładnych kilka lat temu zarówno cały dworzec, plac dworcowy i perony. W Rzeszowie dopiero w połowie 2018 rozpoczęto przebudowę peronów i torowiska. Ale jak widzę to ładnie wygląda i Rzeszów zyskał w końcu nowoczesny wygląd stacji. W sumie to mogli wykonać 4 perony a nie jak było 3 bo jak Wam ruszy kolej aglomeracyjna to pociągi będą kursować częściej (w tym docelowo na lotnisko) i aby się było sytuacji, że brakuje wolnego toru dla pociągu. Na pewno sytuacje poprawiło ułożenie nowego "ślepego" toru obok tych magazynów (peron nr 1 od strony zachodniej). Widziałem wielokrotnie, że w Rzeszowie było sporo nawet pasażerów, w tym oczekujących na IC (pospiechy) w kierunku zachodnim. W Tarnowie bardziej oblężone są osobówki do Krakowa ale ruch kolejowy jest mniejszy (bo i miasto mniejsze jak i co ok. 30 min duże autokary do Krakowa z PKS)
Tarnowianin. A tarnowianie to mieszanina inteligencji i meliniarstwa.
rz2014
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 14 lip 2017, 14:14
Lokalizacja: Tarnów, Brzesko

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji 1/3

Postautor: rafik » 22 sie 2020, 10:30

Mała relacja ode mnie:
Zaczynamy od wejścia do tunelu od strony ulicy Kochanowskiego, konstrukcja zadaszenia jest już gotowa, pozostało ogarnąć teren i wywieźć elementy kładki. Zdziwiło mnie zwężenie chodnika, kilka metrów od schodów ma on szerokość starego dojścia do kładki a betonowe płyty zmieniają się w baume, po dwóch stronach dalej straszą chaszcze i rozsypujące się płoty :? Zdecydowanie za wąsko powinna być tam szeroka oświetlona przestrzeń...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wchodzimy do tunelu, szerokość jak na Rzeszowskie potrzeby jest w sam raz, dobre oświetlenie, całość instalacji schowana jest za granitowymi płytami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Główne wyjście na plac dworcowy:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 sie 2020, 10:37 przez rafik, łącznie zmieniany 1 raz
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1066
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji 2/3

Postautor: rafik » 22 sie 2020, 10:36

Harmonijka czeka na montaż nad głównym wejściem, w sumie nic tu się nie zmieniło od dwóch miesięcy
Obrazek
Wschodni kraniec peronów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Od zachodu
Obrazek
Obrazek
Syf od strony dworca PKS i zabytkowe magazyny
Obrazek
Obrazek
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1066
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji 3/3

Postautor: rafik » 22 sie 2020, 10:42

Wrota piekieł :lol:
Obrazek
Najgorszy element na peronach to małe, zwykłe drewniane ławki, dobre na przystanek w Czudcu ale nie na dworzec w mieście wojewódzkim...
Obrazek
Główne wejście do przejścia podziemnego od strony placu dworcowego
Obrazek
A obok wejścia ktoś wpadł na genialny pomysł, postawmy sobie trochę skrzynek elektrycznych, no bo nie można było gdzieś tego schować, muszą być w samym centrum :shock:
Obrazek
Podsumowując przejście podziemne i perony to przepaść jeśli chodzi o to co było a mamy teraz. Czy można było ztrobić to lepiej? Oczywiście ale temat jak to wygląda od strony kolejowej spółki był tu już poruszany kilkakrotnie. Nie wygląda to żle, granitowa nawierzchna wygląda schludnie, całe szczęście nie wpadli na pomysł wykończenia betonową kostką. Martwi mnie wejście od strony Kochanowskiego ale PKP PLK chyba zrobiło co miało w granicy swojej działki. Teraz piłeczka po stronie miasta i PKP jak ogarnął plac przy dworcu i sam budynek.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1066
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: gustawtrzmiel » 22 sie 2020, 15:54

Mnie zastanawia wykończenie tej harmonijki. Od spodu zaszpachlują trochę krzywizny i na biało jak sufit w przejściu, a górę blachą obrobią? Coś czuję wyjdzie niezły koszmarek jak patrzę na to co leży przed głównym wejściem, obym się mylił.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 342
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: flyRZE » 25 sie 2020, 8:58

Obrazek
Kompletnie nie rozumiem jak można było podjąć taką decyzję by te wszystkie skrzynki były przy wejściu głównym....
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1336
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: patryk700i » 25 sie 2020, 16:00

Ta harmonijka już zdążyła zardzewieć zanim ją zamontują.
Co do strony od Kochanowskiego to wątpię zęby miasto w najbliższym czasie coś tam zrobiło. Te budynki to wszystko ZABYTKI ;)
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości