[ul. Krakowska] Remont Wiaduktu Śląskiego

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul. Krakowska] Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 19 lut 2018, 18:02

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -slaskiego
Firmy mogą składać oferty do 6 marca. Ratusz chciałby, aby prace rozpoczęły się na początku czerwca. Miałyby potrwać 3 miesiące.

Zakres prac obejmuje: oczyszczenie, wykonanie napraw zaprawami PCC oraz odnowienie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych wiaduktu. Oczyszczenie oraz wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego balustrad schodów obiektowych oraz łożysk. Montaż siatki zabezpieczającej przeciw ptakom pod konstrukcją nośną estakady wschodniej wiaduktu.

Prace na wiadukcie mają zostać skoordynowane z pracami pod wiaduktem, wykonywanymi przez konsorcjum firm ML System i Asseco Data System przy budowie nowego dworca lokalnego.

Obrazek


http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... kiego.html
RZESZÓW. Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie wiaduktu Śląskiego w ciągu ulicy Piłsudskiego ma rozpocząć się od czerwca. Przyszłego wykonawcę poznamy 6 marca br.

Zakres robót budowlanych ma obejmować odnowienie powierzchni betonowej wiaduktu, zabezpieczenie balustrad schodów przy wiadukcie oraz montaż siatki zabezpieczającej przeciw ptakom.

Od terminu rozpoczęcia prac tj. 1 czerwiec 2018 r., przyszły wykonawca będzie miał 115 dni na wykonanie umowy. Inwestycja nie wiąże się z remontem jezdnie, przez co wszelkie utrudnienia w ruchu nie są w tym przypadku uwzględniane.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: Pieczarkowy » 20 lut 2018, 15:34

Fajnie. Dopiero co myślałem o remoncie tego wiaduktu przy okazji oglądania projektów dworca lokalnego, a tu proszę - remoncik. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 867
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 20 lut 2018, 18:01

http://rzeszow-news.pl/wiadukt-slaski-b ... -1-mln-zl/
Jeszcze w tym roku wiadukt Śląski będzie odnowiony. Roboty za ponad 1 mln zł.

Złuszczony beton pod wiaduktem Śląskim w Rzeszowie może spaść pasażerom korzystającym z Dworca Lokalnego na głowę, dlatego miasto na wakacjach chce zająć się renowacją obiektu.

Miasto szuka wykonawcy, który zajmie się remontem wiaduktu Śląskiego znajdującego się w ciągu al. Piłsudskiego. Prace będą miały charakter nie tyle konstrukcyjny, a renowacyjny. Miasto chce zabezpieczyć przede wszystkim elementy betonowe wiaduktu, które są mocno zniszczone przez ptaki, głównie gołębie, które przesiadują pod obiektem, oraz warunki atmosferyczne.

Ponadto, w planach jest również uzupełnienie wszystkich betonowych ubytków, oczyszczenie i odnowienie schodów i balustrad znajdujących się przy obiekcie oraz zamontowanie siatki zabezpieczającej przed ptakami pod konstrukcją nośną estakady wschodniej wiaduktu.

– Pracę renowacyjne na wiadukcie są potrzebne, bo złuszczony beton może komuś spaść na głowę. Biorąc pod uwagę, że pod obiektem budowany jest Dworzec Lokalny, wykonanie tych prac poprawi komfort i bezpieczeństwo pasażerów – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Planowane prace nie będą wpływały na ruch, który odbywa się na wiadukcie, ponieważ będą one wykonywane pod obiektem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien rozpocząć się już w czerwcu i zakończyć się na początku września. Szacunkowy koszt inwestycji to 1,1 mln zł.

Firmy zainteresowane wykonaniem renowacji wiaduktu Śląskiego swoje oferty mogą składać do 6 marca.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 21 lut 2018, 17:31

http://supernowosci24.pl/wiadukt-slaski-do-remontu/
RZESZÓW. Wiadukt Śląski łączący ul. Krakowską i al. Piłsudskiego zostanie wyremontowany. Prace zaczną się od czerwca 2018 roku i potrwają od 3 do 4 miesięcy. Nie wpłyną one na komfort jazdy kierowców poruszających się po wiadukcie.

- To będą roboty dotyczące konserwacji obiektu, ale nie jezdni, więc ruch samochodów nie zostanie w żaden sposób zakłócony – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Przede wszystkim chodzi o oczyszczenie i odświeżenie elementów betonowych oraz balustrad schodów. Pod konstrukcją nośną estakady zamontowana zostanie nowa siatka zabezpieczająca przeciwko ptakom. Ma ona uniemożliwiać gołębiom zakładanie gniazd, przebywanie pod wiaduktem, a przede wszystkim brudzenie ptasimi odchodami dworca.

- W celu wykonania remontu estakady wykonawca będzie musiał dostosować harmonogram prac do tych, wykonywanych przez konsorcjum firm ML System i Asseco przy budowie dworca lokalnego – słyszymy w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie.

Roboty dotyczące budowy dworca pod wiaduktem Śląskim mają potrwać do końca bieżącego roku. Oprócz nowej płyty dworcowej i przystanków powstanie nowoczesny obiekt poczekalni, który będzie zasilany panelami fotowoltaicznymi.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: Duszek » 21 lut 2018, 17:42

to może barierki i oświetlenie w stylu okrągłej kładki...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 429
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: Ole » 24 lut 2018, 13:05

Oczywiście, jak dorzucisz kilka baniek. :mrgreen:
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1567
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 26 kwie 2018, 15:37

http://rzeszow-news.pl/po-weekendzie-ma ... -miesiace/
Ponad 800 tysięcy złotych będzie kosztował remont wiaduktu Śląskiego w Rzeszowie. Drogowcy odnowią zniszczone betonowe elementy estakady, by pieszym nic nie sypało się na głowę.

Po długim majowym weekendzie (7 maja) firma Twister z Rzeszowa rozpocznie remont wiaduktu Śląskiego w ciągu al. Piłsudskiego. Prace będą miały charakter nie tyle konstrukcyjny, a renowacyjny.

Miasto chce zabezpieczyć przede wszystkim elementy betonowe wiaduktu, które są mocno zniszczone przez ptaki, głównie gołębie, które przesiadują pod obiektem, oraz warunki atmosferyczne.

Ponadto zostaną uzupełnione wszystkie betonowe ubytki, a także oczyszczone i odnowione schody i balustrady. Pod konstrukcją wiaduktu będzie również założona siatka zabezpieczająca przed ptakami. Remont wiaduktu ma trwać trzy miesiące – do lipca. Miasto za odnowienie obiektu zapłaci ponad 800 tys. zł.

– Z racji tego, iż prace remontowe będą wykonywane pod wiaduktem, nie przewidujemy utrudnień w ruchu kołowym. Jedynie dla pieszych chodnik z jednej strony przy ul. Towarnickiego będzie na pewnym etapie inwestycji niedostępny – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Krakowska] Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 27 cze 2019, 16:47

https://rzeszow-news.pl/od-lipca-remont ... autobusow/
Od początku lipca ruszy remont wiaduktu Śląskiego w Rzeszowie. Kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Kierowcy, ale też pasażerowie miejskich autobusów, obsługiwanych przez MPK, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 1 lipca rozpocznie się remont wiaduktu Śląskiego, który potrwa dwa miesiące – do końca sierpnia.

– Wybraliśmy na remont porę wakacyjną, bo wówczas zawsze obserwujemy mniejsze natężenie ruchu – wyjaśnia Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Remont wiaduktu będzie polegać na wymianie dylatacji bitumicznych, czyli uszczelnień między płytami mostu. Ponadto, zostanie sfrezowana stara nawierzchnia, nałożona nowa nakładka asfaltowa, poprawione będą chodniki oraz odmalowane balustrady. Inwestycja pochłonie 1,1 mln zł.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie już zapowiada, że w związku z remontem wiaduktu “mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, a tym samym opóźnienia w kursowaniu autobusów”.

Potwierdza to MZD. – Wykonanie zaplanowanych prac będzie wiązało się z zamknięciem jednego z dwóch pasów ruchu w danym kierunku, czyli ruch będzie odbywał się ciągle, ale tylko na jednym pasie – tłumaczy Andrzej Świder.

W ubiegłym roku miasto za 800 tys. zł wyremontowało wiadukt od spodu przy okazji modernizacji Dworca Lokalnego. Zabezpieczono wtedy wszystkie elementy betonowe obiektu – zniszczyły je ptaki oraz warunki atmosferyczne. Wymieniono wówczas także betonowe ubytki, oczyszczono i odnowiono schody oraz balustrady.

Pod konstrukcją wiaduktu założono również siatkę zabezpieczającą przed ptakami.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Krakowska] Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 30 lip 2019, 10:20

https://nowiny24.pl/wiadukt-slaski-w-rz ... 1-14311471
Prawdopodobnie już w połowie sierpnia wiadukt Śląski w Rzeszowie będzie znowu w całości przejezdny. Drogowcy szybciej niż planowano zakończyli remont pierwszej części, na której jest już nowy asfalt.
Wiadukt Śląski to główna przeprawa łącząca wschodnią i zachodnią część Rzeszowa. Szczególnie zatłoczona jest w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego kiedy kierowcy jadą tędy do pracy. Dlatego remont zaplanowano na wakacje, kiedy samochodów na ulicach jest nieco mniej.

- Termin zakończenia prac w umowie z wykonawcą jest ustalony na koniec sierpnia, ale niewykluczone, że za dwa tygodnie ruch będzie się tu znowu odbywać po całej szerokości jezdni. Drogowcy odnowili już pierwsza połowę wiaduktu, na której jest już położony nowy asfalt. Aktualnie pracują na drugiej, gdzie zaczęli od wymiany dylatacji

– mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Do czasu zakończenia prac samochody mają do dyspozycji tylko dwa z czterech pasów ruchu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście


Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości