[ul.Wyzwolenia] Przebudowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul.Wyzwolenia] Przebudowa

Postautor: riko » 22 cze 2017, 13:00

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... firma.html


RZESZÓW. W ramach przetargu na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej rozbudowy al. Wyzwolenia swoją propozycję przedstawiła firma BUDINFO.

Prace oszacowano na prawie 90 tys. zł. Miasto ma ten cel natomiast kwotę równo 80 tys. zł. Inwestycja zakłada stworzenie odcinka liczącego 1215 m. Najpierw jednak potrzebna jest szczegółowa dokumentacja.

Zadanie obejmuje wybudowanie ścieżki rowerowej prowadzącej od ul. Krakowskiej do ul. Okulickiego. Zapowiadane roboty będą realizowane na fragmencie al. Wyzwolenia leżącym w ciągu drogi powiatowej nr 1441R. Jest to jednojezdniowa droga przebiegająca w terenie zabudowanym. Na chwilę obecną wzdłuż ul. Krakowskiej oraz al. Okulickiego znajdują się obustronne ścieżki rowerowe, które nie mają póki co kontynuacji w al. Wyzwolenia.

Zgodnie z dokumentacją przetargową - „Wzdłuż al. Wyzwolenia, od ul. Krakowskiej do al. Okulickiego zlokalizowane są chodniki różnej szerokości, oddalone pasami zieleni od jezdni. W miejscach istniejących zatok autobusowych nie ma rozdzielenia ruchu pieszych i rowerów. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach al. Wyzwolenia/Obrońców poczty Gdańskiej nie uwzględnia ruchu rowerowego.”
Inwestycja obejmuje stworzenie trasy rowerowej, a także przygotowanie jednostronnego chodnika i wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz wybudowanie nowego oświetlenia, odwodnienia drogi i przepustów.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Wyzwolenia] Przebudowa

Postautor: PzD91 » 22 cze 2017, 22:53

Oprócz drogi rowerowej zostanie jeszcze wybudowany dodatkowy prawo skręt z Obrońców PG w Wyzwolenia. Prawo skręt jak najbardziej potrzebny zwłaszcza, że korki w godzinach szczytu sięgają od skrzyżowania do przystanku, ruch będzie rósł cały czas a budowa nowej drogi Warszawska-Krakowska zablokowana.
http://supernowosci24.pl/powstana-prawo ... gdanskiej/
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1494
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Wyzwolenia] Przebudowa

Postautor: riko » 19 lip 2017, 13:29

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... lenia.html


RZESZÓW. W planach jest stworzenie odcinka liczącego 1215 m. Wybudowana będzie ścieżka rowerowa prowadząca od ul. Krakowskiej do ul. Okulickiego.

By jednak wystartowały roboty drogowe, konieczne okazuje się sporządzenie stosownej dokumentacji projektowej. Przez kilka tygodni poszukiwano firmy, która będzie odpowiedzialna za realizację zadania. Już wybrano właściwego wykonawcę. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – BUDINFO z Krakowa, której ofertę wybrano. To temu realizatorowi poświęcone zostanie zadanie sporządzenia koncepcji inwestycji.

Prace będą prowadzone na fragmencie al. Wyzwolenia leżącym w ciągu drogi powiatowej nr 1441R. Jest to droga jednojezdniowa, przebiegająca w terenie zabudowanym. Obecnie, wzdłuż ul. Krakowskiej oraz al. Okulickiego znajdują się obustronne ścieżki rowerowe, które nie mają kontynuacji w al. Wyzwolenia. Jak czytamy w dokumentacji przetargowej- „Wzdłuż al. Wyzwolenia, od ul. Krakowskiej do al. Okulickiego zlokalizowane są chodniki różnej szerokości, oddalone pasami zieleni od jezdni. W miejscach istniejących zatok autobusowych nie ma rozdzielenia ruchu pieszych i rowerów. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach al. Wyzwolenia/Obrońców poczty Gdańskiej nie uwzględnia ruchu rowerowego.”

Szykowana inwestycja ma obejmować nie tylko stworzenie trasy rowerowej, ale także przygotowanie jednostronnego chodnika, wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz wybudowanie nowego oświetlenia, odwodnienia drogi i przepustów.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Wyzwolenia] Przebudowa

Postautor: HAZAK » 11 paź 2018, 8:15

Na Al. Wyzwolenia od strony potoku Przyrwa aktualnie budują chodnik. Najprawdopodobnie w ramach remontu, bo projekt budowy ścieżki rowerowej z drugiej strony jezdni tego obszaru nie obejmował. Ale chodnik tam był bardzo potrzebny.
HAZAK
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 03 sie 2015, 14:34

Re: [ul.Wyzwolenia] Przebudowa

Postautor: bogdanoo » 30 paź 2018, 10:16

Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1290
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32


Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość