[ul.Podkarpacka] Przebudowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: riko » 20 kwie 2017, 12:59

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -rzeszowie


RZESZÓW. Chodzi o przebudowę tej ulicy od skrzyżowania z ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.

Miasto w środę (19.04.) ogłosiło przetarg na wykonawcę robót. Przybliżona długość odcinka, który ma zostać przebudowany wynosi ok. 1,9 km. Inwestycja obejmuje m.in.:

- poszerzenie jezdni z 2 do 4 pasów ruchu na odcinku o długości 140 m,
- rozbudowę ul. Podkarpackiej granicy miasta Rzeszowa o długości ok. 1 764, mb
- budowę jednopoziomowych skrzyżowań z włączanymi drogami: na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową i ul. Zwięczycką,
- budowę lub przebudowę zjazdów z drogi,
- budowę chodników,
- budowę ścieżek rowerowych,
- budowę zatok autobusowych,
- rozbiórkę kolidujących budynków,
- budowę układu odwodnienia drogi odpowiadającego uwarunkowaniom terenowym, z użyciem kanalizacji deszczowej,
- budowę i przebudowę oświetlenia drogi,

Wykonawca na odcinku ok. 140 m ul. Podkarpackiej (lewa strona skrzyżowania z ul. 9 Dywizji Piechoty w kierunku południowym), będzie mógł rozpocząć roboty budowlane dopiero po zakończeniu na nim robót przez wykonawcę drogi wojewódzkiej na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie (DK 19) do węzła Rzeszów Południe (S 19).

Miasto czeka na oferty do 26 maja.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: riko » 20 kwie 2017, 13:02

http://supernowosci24.pl/przebudowa-podkarpackiej/


RZESZÓW. Urzędnicy chcą zdobyć dofinansowanie unijne na inwestycję.

Miasto bierze się za rozbudowę ul. Podkarpackiej. Projekt zakłada poszerzenie drogi do czterech pasów ruchu, budowę ścieżek rowerowych i chodników. – W ubiegłym tygodniu złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Powinna ona zostać wydana do trzech miesięcy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Fragment ul. Podkarpackiej został już przebudowany, a wraz z nim skrzyżowanie z al. Batalionów Chłopskich i część sąsiedniej ul. Dąbrowskiego. Prace nad rozbudową skończyły się we wrześniu 2012 roku. Objęły one przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, sygnalizacji świetlnej oraz niezbędnej infrastruktury technicznej ulicy Dąbrowskiego i Podkarpackiej na odcinku drogi krajowej nr 9 od al. Powstańców Warszawy do ówczesnej granicy miasta. Poszerzono istniejącą jezdnię, dobudowano drogę zbiorczą po stronie zachodniej oraz chodniki i ścieżki rowerowe. Przeprowadzono całkowitą wymianę warstw konstrukcyjnych jezdni. Na szerokości przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów, celem ułatwienia korzystania z nich obniżono krawężniki do wysokości od 0 – 2 cm. Dla komunikacji autobusowej przewidziano zatoki autobusowe. Rozbudowa ul. Podkarpackiej i ul. Dąbrowskiego poprawiła dojazd do Rzeszowa od strony Krosna i Boguchwały.
Kolejne 2 km do poszerzenia
- W poprzednim etapie przebudowaliśmy odcinek o długości 1,7 km. Teraz chcemy zająć się odcinkiem o długości ok. 2 kilometrów prowadzącym do granicy miasta i gminy Boguchwała – mówi Chłodnicki.
Urzędnicy jeszcze w tym miesiącu planują złożyć wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z programu Polska Wschodnia. Zakładają, że uda się dostać nawet 85 proc. dofinansowania. Jeżeli wszystko się powiedzie, to inwestycja, której koszt oszacowano na około 30 mln zł, zostanie zrealizowana do końca 2018 roku. Co zostanie zrobione? Projekt zakłada poszerzenie drogi do czterech pasów ruchu, budowę ścieżek rowerowych i chodników. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Beskidzką, a w niektórych miejscach powstaną ekrany dźwiękochłonne. Konieczne będzie wykupienie części prywatnych działek.
Jeszcze wcześniej zmieni się skrzyżowanie ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty. Powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie, a obok dwa ronda, które umożliwią kierowcom zjeżdżającym z ul. Podkarpackiej wjazd na planowany łącznik „Kielanówka” i drogę S19, a w przyszłości również na obwodnicę południową Rzeszowa, która ma połączyć ul. Podkarpacką z ul. Sikorskiego, przecinając osiedla Budziwój, Drabiniaka i Biała.

Blanka Szlachcińska

Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: riko » 21 kwie 2017, 11:29

http://rzeszow-news.pl/zajmie-sie-rozbu ... wykonawcy/


Miejski Zarząd Dróg szuka firmy, która rozbuduje ul. Podkarpacką na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granicy Rzeszowa. Cała inwestycja ma być zrealizowana do końca października 2018 roku.

W marcu władze samorządu podkarpackiego oraz miasta Rzeszowa podpisały umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Podkarpackiej, które wyniesie 36 mln zł. Chodzi o niespełna 2-kilometrowy odcinek drogi.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ogłosił przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 56 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wykonawcę poznamy końcem maja. Całość robót z kolei ma się zakończyć w październiku przyszłego roku.

– Mamy nadzieję, że najpóźniej w lipcu rozpocznie się budowa – mówi Andrzej Świder, dyrektor MZD. – Teraz praktycznie z każdym przetargiem wiążą się liczne odwołania lub protesty mieszkańców, ale nawet gdyby takie sytuacje pojawiły się w tym przypadku, nie powinno to wpłynąć na ustalony termin zakończenia prac – dodaje.

Rozbudowa ulicy Podkarpackiej wiąże się m.in. z wyburzeniem pięciu budynków, które z nią kolidują. Właściciele tych obiektów będą mogli liczyć na odszkodowania. – Ich wysokość będzie zależeć od wartości rynkowej budynku. Oceny będzie dokonywał niezależny wykonawca – wyjaśnia dyrektor Świder.

Rozbudowa niespełna 2-kilometrowego odcinka DK 19 będzie polegała na poszerzeniu drogi z jedno do dwujezdniowej. Przetnie ją pas zieleni. Droga poprawi połączenie Podkarpacia ze Słowacją w Barwinku. DK 19 jest główną arterią wyjazdową z Rzeszowa i wschodniej części Polski w kierunku południowym.

Inwestycja zakłada również budowę dwóch skrzyżowań na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową oraz na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką. Ponadto powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe na długości niespełna 4 km, a także dziewięć przejść dla pieszych. Zostanie też wymienionych 113 latarni.

Przebudowę czeka również sześć zatok autobusowych. Zostanie również rozebrany i wybudowany nowy przepust na potoku Paryja.

Obecnie firma Skanska zajmuje się budową łącznika od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9. Dywizji Piechoty do węzła S19 Rzeszów Południe (Kielanówka) na odcinku 3,46 km. Prace mają zakończyć się 15 listopada br.

Kolejną ważną inwestycją jest droga o długości 6 km, która połączy al. Sikorskiego z ulicą Podkarpacką. To będzie południowa obwodnica miasta. Na zaplanowanym odcinku powstanie również most o długości około kilometra.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: django » 22 kwie 2017, 8:03

Czyli co. 1 lipca start budowy?
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 463
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Adamerio » 22 kwie 2017, 14:28

oby jak najszybciej^^
Ciekaw jestem jak tylko rozwiążą sprawę w "dołku" zaraz za skrzyżowaniem z ul. Jarową :shock:
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 455
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: tomek707 » 22 kwie 2017, 16:22

Adamerio pisze:oby jak najszybciej^^
Ciekaw jestem jak tylko rozwiążą sprawę w "dołku" zaraz za skrzyżowaniem z ul. Jarową :shock:

Z projektu wynika, że sam dołek zostanie. Będzie tam również sporo wyburzeń, szczególnie przy skrzyżowaniu z ul. Beskidzką/Jarową.
Na stronie
http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-komunikaty/ogloszenia-dotyczace-zamowien-publicznych-od-30-01-2017-r/zamowienia-publiczne-powyzej-30-000-euro/zamowienia-publiczne-jednostek-organizacyjnych-miasta/aktualne-zp/25121,roboty-budowlane-polegajace-na-rozbudowie-ul-podkarpackiej-na-odcinku-od-ul-9-dywizji-piechoty-do-granicy-miasta-rzeszowa.html
w zakładce dok. techniczna jest cały projekt tej drogi.
tomek707
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 22 kwie 2017, 16:12

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Frodo907 » 23 kwie 2017, 14:40

Rysunki projektu od 9 DP do granicy z Boguchwałą.
Co mnie boli jako rowerzystę. Każdorazowe przecięcie ciągłości DDR na wjazdach indywidualnych. A potem zdziwienie że szosowcy jada jezdnia gdy obok jest droga dla rowerów.
https://drive.google.com/file/d/0B9Xac8R7Up5TQThGLUlpZDdxVTA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B9Xac8R7Up5Telc3QnN4QlE5MXM/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B9Xac8R7Up5TSWIzVVA3eVNXWGM/view?usp=sharing

Jak coś to mam pobrany cały projekt na kompie, ponad 600 MB.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: riko » 08 maja 2017, 16:17

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... ogowa.html


RZESZÓW. 14 kwietnia Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wybór wykonawcy prac polegających na rozbudowie ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic Rzeszowa.

Jeżeli będą chętni do podjęcia się zadania, koperty z ofertami zostaną otwarte 26 maja. W planach jest realizacja potężnego zadania mającego polegać na wybudowaniu odcinka o długości ok. 1,9 km i skrzyżowania. Prace będą prowadzone w ciągu drogi krajowej nr 19 stanowiącej trasę wylotową ze stolicy Podkarpacia w kierunku południowym.

Jak poinformował Redakcję Miejski Zarząd Dróg – „realizacja przedsięwzięcia obejmuje następujące elementy: rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od południowego wlotu ronda turbinowego, kończącego przedsięwzięcie polegające na budowie węzła na przecięciu ul. 9 Dywizji Piechoty z ul. Podkarpacką do granicy Rzeszowa i rozbudowę jednopoziomowych skrzyżowań z włączanymi drogami, tj. skrzyżowanie na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową oraz skrzyżowanie na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką.”

Dodatkowo inwestycja uwzględnia budowę nowego obiektu inżynierskiego na cieku Paryja, stworzenie nowych i przebudowanie obecnych zjazdów z drogi, budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, rozbiórkę kolidujących budynków, oświetlenie drogi i wykonanie oznakowania trasy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miejski Zarząd Dróg, przewidywany termin zakończenia robót to 31 października 2018.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Nikoś » 26 maja 2017, 21:27

Tylko szkoda że remontu Podkarpackiej nie zgrali w czasie z demolką jaką jest przebudowa skrzyzowania z 9 Dywizji, i dalej twierdze że skoro idą wyburzenia do na skrzyżowaniu z Beskidzką można by się pozbyć świateł na rzecz budowy ronda
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: riko » 06 cze 2017, 15:13

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... owych.html


RZESZÓW. W planach są roboty polegające na rozbudowie ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic stolicy Podkarpacia.

Powiększony zostanie odcinek o długości ok. 2 km, wraz z odcinkiem dowiązania na długości ok. 140 m i skrzyżowaniami. Zakres prac obejmie rozbudowę ul. Podkarpackiej na fragmencie prowadzącym od południowego wlotu ronda turbinowego kończącego przedsięwzięcie polegające na budowie węzła na przecięciu ul. 9 Dywizji Piechoty z ul. Podkarpacką do granicy Rzeszowa.

Dodatkowo nastąpi poszerzenie jezdni z dwóch do czterech pasów ruchu, rozbudowane będzie jednopoziomowe skrzyżowanie z włączanymi drogami, tj. skrzyżowanie SK-1 – na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową i skrzyżowanie SK-2 – na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką. Przebudowane zostaną zjazdy z drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Zamontowane będzie nowe oświetlenie drogowe.

Firmy chętne podjąć się realizacji inwestycji mają czas na zgłoszenie swoich propozycji i wycen wykonania zadania do 21 czerwca. Termin otwarcia kopert przesunięto. Po tej dacie nastąpi analiza zgłoszonych koncepcji poszczególnych przedsiębiorstw startujących w przetargu. Termin zakończenia robót zaplanowano na 28 września, z kolei termin wykonania umowy na 31 października.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość