Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Michał_C » 18 lip 2020, 9:15

W tym momencie mamy najwyższą inflację w UE. Wystarczy że ceny mieszkań nominalnie staną w miejscu a więc realnie spadną.

https://www.money.pl/gospodarka/inflacj ... 1217a.html
Michał_C
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 08 gru 2017, 8:45

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: isteata » 01 wrz 2020, 21:19

Nabywców mieszkań jest znacznie mniej. Również dlatego, że część osób zdecydowała się nabywać domy czy działki budowlane zamiast mieszkań. Co wielu analityków rynku nieruchomości zauważyło.

Mieszkania dla siebie (nie inwestycyjnie) przestały być synonimem luksusu. Obednie są często synonimem czegoś odwrotnego. Kogo stać, ten buduje sobie własny dom. Mieszkania wiążą się ze znacznymi ograniczeniami i ogólnie mniejszym komfortem mieszkania w porównaniu do domów jednorodzinnych. W efekcie spadku zainteresowania mieszkaniami inwestorów jak i ewentualnych lokatorów, deweloperzy są skłonni do negocjacji cen ofertowych. Warto zauważyć, że ceny ofertowe nie są równoważne cenom transakcyjnym, które to z reguły są niższe.

Znajomy dzwonił w lipcu do dewelopera Nowoczesne Pobitno. Deweloper na zapytanie o obniżkę ceny na dzień dobry mówi, że schodzi 100 zł z każdego 1m2 od ceny ofertowej. Sytuacja, która była nie do pomyślenia przed koronawirusem.
isteata
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 09 gru 2018, 14:33

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Filantrop » 03 wrz 2020, 19:23

Powoli ujawnia sie prawda o stanie finansow i kondycji ekonomicznej państwa.
Prawdziwe zaskoczenie pojawi sie początkiem wiosny 2021
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Inwestor83 » 24 wrz 2020, 11:13

Jezeli chodzi o wynajem dlugoterminowy z wlasnego doswiadczenia widze ze wszystko wrocilo do normy. Nawet powiedzial bym ze we wrzesniu jeszcze latwiej bylo znalesc najemce jak do tej pory.
Inwestor83
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 08 gru 2018, 1:43

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: pisul » 24 wrz 2020, 13:07

Ciekawe jak prawdopodobne zmiany w prawie wpłyną na sprzedaż mieszkań. UE kombinuje przy wolnym rynku a zawsze jak urzędnik się bierze za regulowanie czegoś źle się to kończy. Nic ich nie nauczyła porażka w kwotach ilości krów. Jak zaczęli ustalać limity to za chwilę rolnicy żeby się dostosować wybili strada i masło X 3 ceny zwykłej. Ciekawe jak z wynajmem kawalerek się to skończy:


"Cios we właścicieli mieszkań. Zmiany w najmie krótkoterminowym..."

https://biznes.interia.pl/nieruchomosci ... Id,4748841
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: PzD91 » 28 wrz 2020, 17:42

Inwestor83 pisze:Jezeli chodzi o wynajem dlugoterminowy z wlasnego doswiadczenia widze ze wszystko wrocilo do normy. Nawet powiedzial bym ze we wrzesniu jeszcze latwiej bylo znalesc najemce jak do tej pory.

To dlaczego na olx mamy ok. 960 ofert wyanajmu mieszkań w Rzeszowie, a przed pandemią było 1/3 z tego ?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Inwestor83 » 29 wrz 2020, 10:07

To dlaczego na olx mamy ok. 960 ofert wyanajmu mieszkań w Rzeszowie, a przed pandemią było 1/3 z tego ?[/quote]


Mowie z mojej perspektywy. Male mieszkanie wystawione w niedziele w piatek podpisanie umowy. Po drodze duzo telefonow, 6 wizyt w ciagu 1 dnia i 3 chetnych na wynajem.
Inwestor83
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 08 gru 2018, 1:43

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: PzD91 » 29 wrz 2020, 10:16

^^
To dobrze dla Ciebie kolego.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Ole » 30 wrz 2020, 9:18

Jutro rozpoczyna się nowy rok akademicki a na większości uczelni studia będą stacjonarne lub hybrydowe więc studenci wracają. Osoby pracujący tymczasowo w Rzeszowie też będą wynajmować bo nie mają wyjścia.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: ArekDomin » 01 paź 2020, 13:16

Rzeszów w strefie żółtej, pisałem o tym 2 dni temu to Adamerio zaczął mnie obrażać że bredzę i "piszę wysrywy". Kiedy okazało się że miałem rację, to Ole usunął mój wątek, żeby czasem nie wyszło że ja miałem rację, a nie obrażający mnie Adamerio.

Czy w tym wątku mam prawo się wypowiedzieć czy Ole też usuniesz mój post? Skoro w Hyde Parku można dyskutować na dowolny temat, jak wynika z opisu działu a ty usuwasz moje wątki.

Fajnie się dyskutuje na forum, w którym jak jeden forumowicz okazuje się mieć rację, to Ole usuwa wątek.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości