[Rzeszów Główny] Remont stacji

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: patryk700i » 04 sie 2020, 16:34

Moim zdaniem mało ludzi jeździ pociągami ponieważ źle są usytuowane przystanki kolejowe poza Rzeszowem. Nie wiem jak to wygląda w Olsztynie, ale np. ja mieszkam na os. Załęże i do przystanku mam 3km z buta (do autobusu 100m) przystanek jest na granicy miasta z Krasnym w szczerym polu gdzie prawie nie ma zabudowań. Po za tym parking jest tam na 2-3 auta i nawet nie wiem czy tam można stawać bo nic nie pisze.
Patrząc na Google mapy takich przystanków jest wiele: Rudna Wielka, Świlcza, Trzciana, Ropczyce, w drugą stronę: Łańcut, Głuchów, Kosina, Rogoźno.
Ludzie są już tak wygodni ze nie będą szli 5km z buta na pociąg rano o 5 jak za ten czas samochodem dojadą do Rzeszowa wstając godzinę później.
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Ole » 04 sie 2020, 17:47

Ma być nowy przystanek w miejscu starego przejazdu przy ul. Załęskiej - "Rzeszów Wschodni" to będziesz miał bliżej :)
Ma być jeszcze "Rzeszów Północny" ok 1,8km na północ od Rzeszów Zachodni przed Rzeszów Miłocin i inne nowe:
tutaj link do mapki : https://rzeszow-news.pl/wp-content/uplo ... emat-1.pdf
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: krolik » 04 sie 2020, 19:47

Modernizacja wieży ciśnien tez zalicza sie do remontu Rzeszowa głownego... ?

https://rzeszow.naszemiasto.pl/zabytkow ... c1-7810902

Jesli nie to moderator moze zrobi osobny temat ? bo modernizacja juz sie zaczeła...
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 143
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: porteño » 04 sie 2020, 22:37

EU07 pisze:A nawiasem mówiąc temat ciągnie się już tak długo że nie wypada już mylić stacji, dworca i przystanku co w tej dyskusji jest dosyć istotne dla podtrzymania merytoryki.

Co to jest "merytoryka"? Raczysz zdefiniować, skoro żaden słownik nie daje rady? Pojęcia nie mam, co chciałbyś podtrzymywać.
A stacja, dworzec, czy przystanek - mało istotne. Wszystkie winne być nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne.

Ole pisze:Ma być nowy przystanek w miejscu starego przejazdu przy ul. Załęskiej - "Rzeszów Wschodni" to będziesz miał bliżej :)
Ma być jeszcze "Rzeszów Północny" ok 1,8km na północ od Rzeszów Zachodni przed Rzeszów Miłocin i inne nowe:
tutaj link do mapki : https://rzeszow-news.pl/wp-content/uplo ... emat-1.pdf

Trochę przegięli z ilością tych przystanków. Rzeszów-Galeria? :lol: Przecież pociąg nie zdąży ruszyć, a już się będzie zatrzymywał. Podobnie z tym os. Dąbrowskiego w sumie. Ta kolej będzie niemalże tramwajem w takim układzie.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Meme » 04 sie 2020, 23:01

Bo właśnie taka kolej aglomeracyjna często pełni rolę tramwaju miejskiego, tam, gdzie go nie ma/nie będzie. Nie ma w tym nic złego, bo mieszkańcy miejscowości obsługiwanych przez kolej aglomeracyjną mogą chcieć dojechać w różne miejsca miasta, niekoniecznie tylko do dworca głównego.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: porteño » 04 sie 2020, 23:38

Mimo wszystko dworzec i galeria są praktycznie obok siebie, a istotą kolei powinna być szybkość, a nie przystanki co kilkaset metrów. Staroniwa już jest wystarczająco blisko Głównego.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Ole » 05 sie 2020, 6:56

A mi się wydawało że Rzeszów Zachodni jest za blisko. Jednak wbijanie się w centrum - 2 km to jest różnica. Jednak do kiedy nie będzie przystanków i tych mijanek to nie ma co marzyć o większym ruchu kolejowym a za tym pasażerów.

Wracając do remontu dworca to widziałem że wiata na 3 peronie już gotowa, cały murek - cokół też gotów. Na wejściu od Kochanowskiego zamontowane schody ruchome i testy oświetlenia zejścia w dół. Od strony "miasta" teren już przygotowany (raczej uprzątnięty) i czeka na instalację zadaszenia nad wejście podziemne.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: EU07 » 05 sie 2020, 7:56

porteño pisze:A stacja, dworzec, czy przystanek - mało istotne.

Odsyłasz mnie do słownika. Ok. Wybacz ale po tak szczerym wyznaniu zabieranie głosu w wątku dotyczącym inwestycji kolejowej przez Ciebie jest co najmniej niestosowne.
EU07
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 02 lut 2020, 18:25

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Steeler » 05 sie 2020, 7:58

Oh, widzę, że konik porteño - czyli sławetna "merytoryka" - znów hasa niczym po Służewcu :D

Piszę, bo mnie też kiedyś napomniałeś - i słusznie. Dziwi mnie jednak, że tak otwarta i liberalna osoba nie dostrzega, że język nie jest skamieliną (jak nasz galicyjski dworzec), ale żywym tworem. Nowe słowa powstawały, powstają i będą powstawać, nierzadko na bazie błędów. A rzeczona "merytoryka" pojawia się coraz częściej nie tylko na poziomie internetowych dyskusji. To, że Narodowy Korpus Języka Polskiego jeszcze go nie klepnął nie znaczy, że to słowo można stawiać na równi z "wogulami" czy bynajmniej mylonym z przynajmniej.

Dlatego proponuję nieco skalibrować czujniki i bardziej skupić się na głównym nurcie wątku, bo tutaj - w przeciwieństwie do doskonałej polszczyzny - Twoje argumenty nie są już tak zasadne. Istotą kolei nie jest szybkość - to jest istotą Formuły 1. Istotą kolei jest dostępność i przewóz pasażerów - a jedną ze składowych tegoż - ważną, ale wcale nie najważniejszą - jest szybkość. Szybkość, która i tak jest pojęciem względnym, bo gdybyśmy skupiali się tylko na niej, to musiałyby kursować wyłącznie pociągi ekspresowe między największymi aglomeracjami. To, że zagęszcza się sieć przystanków nie znaczy, że każdy pociąg będzie się na nich zatrzymywał. Pasażer powinien mieć wybór - chcesz jechać szybko? Proszę bardzo, wsiadasz w IC-ka albo Pendolino i omijasz bieda-przystanki. Ale jak jesteś starszą kobiciną, która pracuje w GR, a mieszka w Strzyżowie, to jej wygodniej będzie wsiąść na przystanku pod GR. Przykład taki trochę na siłę, bo sam nie jestem zwolennikiem tego akurat przystanku, ale pokazuje, jak skomplikowaną i wymagającą wszechstronnego spojrzenia gałęzią jest transport publiczny.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Ole » 05 sie 2020, 8:25

krolik pisze:Modernizacja wieży ciśnien tez zalicza sie do remontu Rzeszowa głownego... ?
...


... to element inwestycji PKP PLK S.A., związanej z przebudową i modernizacją stacji Rzeszów Główny. ...

Nie tylko ten obiekt jest w remoncie. Budynek nastawni doskonale widoczny z wiaduktu tarnobrzeskiego też jest w "generalce" oraz kilka innych mniejszych.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości