[Rzeszów Główny] Remont stacji

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: porteño » 23 lis 2019, 2:12

littlemonster00 pisze:No i co? W Anglii i Irlandii też malują historię na pomarańczowo?
Jak wcześniej wspominałem, jestem za odkryciem cegły, przebudowaniem dachu lub dobudowy piętra lub podwyższeniu stropu i stworzenie tam jakichś fajnych lokalów z wejściami np od obu stron, skoro i tak w tunelu nic się nie znajdzie.

Jak najbardziej malują historyczne budynki, zwłaszcza stare domy, w pstrokate kolory. Chyba nie byłeś w Irlandii, jeśli te charakterystyczne kolorowe domki przeoczyłeś. Pomarańczowa elewacja jest dużo ciekawsza od surowej cegły, co nie zmienia faktu, że temu byłemu składowi węgla należy się zasłużona restauracja, bo póki co wygląda on wyjątkowo ponuro.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Duszek » 23 lis 2019, 14:12

yogi123 pisze:Ja przypomnę, że jedna z pracowni z Warszawy opracowała projekt dworca PKS z wykorzystaniem tych magazynów i placu. Dobre zagospodarowanie i kawał dobrej miejscówki,
Więcej w linku. http://innebo.com/portfolio/pks-rzeszow/


Projekt extra, ale "nie dla psa kiełbasa" - to nie nasze "rzeszowskie standardy". Może pomalują budynki, może coś z dachem zrobią i będzie. Szkoda.
Ostatnio przeglądałem jak wyglądała stacja/dworzec PKP GLIWICE i jak wygląda teraz - no cóż... ale wiadomo PKP pewnie do ilości pasażerów dostosowuje standardy, szkoda tylko, że zawsze się robi "na teraz" i nie myśli co będzie za chwilę (PKA, elektryfikacja LK71 i połączenia do Warszawy, połączenia z Lublinem, nowe międzynarodowe, połączenie z lotniskiem itp.).
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Doniek » 24 lis 2019, 8:16

U nas będzie tak jak u nich było :D
Obrazek
Obrazek
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: swiety » 24 lis 2019, 10:22

Jak już robimy koncert życzeń to przykład z Wiednia (hauptbahnhof) :

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Nikoś » 24 lis 2019, 14:21

Dworzec to zawsze miejsce pierwszego kontaktu gościa z miastem. Tu mamy mix wszystkiego co tylko się da, bo brak współpracy i wspólnej koncepcji.
Taki "bida remont" i nic więcej, będzie daszek jak na bazarku + nowe schody w tym wreszcie wygoda schody ruchome dla osób z większym bagażem (tacy też jeżdzą)
A do dworca autobusowego to można zapomnieć że coś się zmieni chyba że teren dworca zostanie sprzedany prywatnemu inwestorowi, skoro co chwila są cięcia w kursach pks-u. Więc skąd niby kasa na inwestycję
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: porteño » 24 lis 2019, 16:53

Trochę wstyd, że Gliwice, będące już mniejszym od Rzeszowa miastem, w dodatku stale się wyludniającym, potrafiły zainwestować w taki porządny projekt dworca, podczas gdy u nas remont paraliżuje dworzec na kilka lat, a i tak rezultatem jest tylko lifting tego, co już mieliśmy ze standardami sprzed 20 lat. Cóż, Podkarpacie to jednak niewiele znaczący region.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Pieczarkowy » 24 lis 2019, 18:36

uuuu, ale śliczny dworzec mają w tych Gliwicach. :lol:

Obrazek

zamiast narzekać, powinniście się cieszyć, że prace remontowe idą u nas bardzo sprawnie. po remoncie będzie dużo wygodniej i dużo lepiej niż było, a jeszcze wyremontowany ma zostać sam budynek dworca. wiadomo, że nic wyróżniającego się na tle innych miast mieć nie będziemy, ale w końcu zawita do nas cywilizacja. dla mnie jako dla regularnego pasażera kolei wygoda będzie nie do porównania po ukończeniu inwestycji.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 958
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Techlicks » 24 lis 2019, 19:08

littlemonster00 pisze:No i co? W Anglii i Irlandii też malują historię na pomarańczowo?
Jak wcześniej wspominałem, jestem za odkryciem cegły, przebudowaniem dachu lub dobudowy piętra lub podwyższeniu stropu i stworzenie tam jakichś fajnych lokalów z wejściami np od obu stron, skoro i tak w tunelu nic się nie znajdzie.


Też jestem za odkryciem cegły - tylko z tym, że wszędzie!!. Za dużo styropianu i pasteli i tandetnych full kolor plastikowych reklam u nas. Pozdro. Ps. Zadaszenie peronów będzie u nas faktycznie wyglądać teraz jak w Zakopanem.
Techlicks
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 21 lis 2019, 13:07

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Duszek » 24 lis 2019, 19:55

Pieczarkowy pisze:zamiast narzekać, powinniście się cieszyć, że prace remontowe idą u nas bardzo sprawnie. po remoncie będzie dużo wygodniej i dużo lepiej niż było, a jeszcze wyremontowany ma zostać sam budynek dworca. wiadomo, że nic wyróżniającego się na tle innych miast mieć nie będziemy, ale w końcu zawita do nas cywilizacja. dla mnie jako dla regularnego pasażera kolei wygoda będzie nie do porównania po ukończeniu inwestycji.


Masz rację, cieszymy się i to bardzo bo w końcu będzie duża poprawa tj. nowe, wydłużone przejście podziemne pod torami, windy i schody ruchome, dodatkowy tor przy peronie I oraz nowe podwyższone perony - przeskoczymy o kilkadziesiąt lat - do standardów przełomu wieków i szkoda tylko, że nie do obecnych. Myślę, że mamy zbyt małe wymagania i jesteśmy zadowolenie z każdej poprawy względem tego co było, ale musimy mieć świadomość, że zadaszenie na peronie I będzie wyglądało jak na podrzędnym przystanku osobowym PKP, a na peronie II i pewnie III może tak jak w mieście powiatowym.
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Pieczarkowy » 24 lis 2019, 21:40

Ruch kolejowy u nas nie jest na tyle duży żeby PKP czy też PLK traktowało nasz region jakoś super poważnie. Sam jeszcze jakiś czas temu nie mogłem przeboleć tego, że efekt remontu będzie dość podstawowy, ale zdecydowanie wolę już to, niż przeciąganie modernizacji o kolejnych kilka lat. I szczerze mówiąc - zaczyna mi się podobać zmodernizowany wygląd rzeszowskiej stacji, bo choć skromnie, to przestanie już straszyć.

Jedną z największych różnic jest brak pełnego zadaszenia, ale ponoć istnienie linii towarowych jest tu problemem. Poza tym raczej nie będzie się to zbytnio różnić od tego co mamy w innych miastach podobnej wielkości? Nie dramatyzowałbym z tego powodu, choć również moim marzeniem było jedno duże centrum przesiadkowe z galerią...

W tym momencie dużo bardziej skupiłbym się na krytyce terenów wokół dworca PKS oraz tych baraków, bo nie wiemy jak długo będą nas jeszcze straszyć te obiekty. :mrgreen:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 958
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości