[Rzeszów Główny] Remont stacji

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Adamerio » 27 sty 2020, 18:13

Elewacja z tego co czytałem ma być odnawiana przez miasto^^
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: VampirePL » 27 sty 2020, 19:13

@ gustawtrzmiel - bardzo dobrze ze nie będzie żadnego handlu w tunelu.
Stałyby i blokowały tam przejście jakieś dziwne typy. Smród z kebaba, żarcie i śmieci walałyby się po posadce, a za co tym idzie chmary much i robactwa itd. Tak było w tunelu na stacji Gdańsk Główny, ale po remoncie już ich nie ma.
Obrazek
VampirePL
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 03 maja 2017, 23:37

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: krolik » 27 sty 2020, 19:55

nikt tu nie mowi o takim handlu w tunelu jak na dołaczonym zdjeciu. taki handel to symbol prl u. mysle ze kazdy ma tu na mysli normalny handel w postaci np kiosku w ktorym mozna kupic gazete, napoj, kanapke itd.. kiosk, jakis fast food, automat do napojów itd. nikt tu nie mowi o ;; bazarze ;; w srodku tunelu
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Nikoś » 27 sty 2020, 20:46

slavres pisze:A co do transportu bagażów, będzie można je przewieźć windą.
I tak 50 osób to powodzenia jak rano zaczną to na wieczór skończą :D perony muszą być łatwo dostepne dla wszystkich. Tak jak jest we Wrocławiu czy krakowie,
Dobra jedyny plus że będą schody ruchome ale całośc dalej trąci dla mnie początkiem lat minionych a nie nowoczesnym dworcem na miare 21 wieku w dużym mieście wojewódzkim
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: gustawtrzmiel » 27 sty 2020, 21:07

VampirePL pisze:@ gustawtrzmiel - bardzo dobrze ze nie będzie żadnego handlu w tunelu.
Stałyby i blokowały tam przejście jakieś dziwne typy. Smród z kebaba, żarcie i śmieci walałyby się po posadce, a za co tym idzie chmary much i robactwa itd. Tak było w tunelu na stacji Gdańsk Główny, ale po remoncie już ich nie ma.

Aż tak skrajnego przykładu nie miałem na myśli :lol: , kolega Krolik dobrze to ujął, ale fakt, w naszych warunkach kto wie, może i taki bazar by powstał, jednak mogę się założyć, że przynajmniej dwie ohydne budy powstaną przed głównym wejściem, chyba że nie będzie zgody właściciela terenu na co liczę.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Steeler » 27 sty 2020, 21:44

Nikoś pisze:
slavres pisze:A co do transportu bagażów, będzie można je przewieźć windą.
I tak 50 osób to powodzenia jak rano zaczną to na wieczór skończą :D perony muszą być łatwo dostepne dla wszystkich. Tak jak jest we Wrocławiu czy krakowie,
Dobra jedyny plus że będą schody ruchome ale całośc dalej trąci dla mnie początkiem lat minionych a nie nowoczesnym dworcem na miare 21 wieku w dużym mieście wojewódzkim


Czym powinien charakteryzować się nowoczesny dworzec na miarę XXI wieku w dużym mieście wojewódzkim, jeżeli nie bierzemy za kryterium architektury/przyłożenia się do detali, tylko funkcjonalność?

Co powinna mieć stacja o wyżej wymienionej charakterystyce, czego nie będzie mieć stacja Rzeszów Główny po przebudowie?

"Perony muszą być łatwo dostępne dla wszystkich" - i będą. Ile jest w przeciętnej populacji osób o ograniczonej możliwości poruszania się? Czy uważasz, że każdy pasażer będzie miał potrzebę korzystać ze schodów ruchomych lub windy? Bo ja, przykładowo, dopóki jestem relatywnie młody, to wolę rozruszać krążenie na klasycznych biegach ;) Pamiętaj, że docelowo tunel nie będzie się kończyć li i wyłącznie na wyjściu głównym, ale dojdzie też do budynku dworca, gdzie również mają być schody ruchome.

Zresztą, reakcja części forumowiczów dowodzi, że nie należy oceniać zupy na podstawie smaku składników - w dodatku nieobranych i ubabranych ziemią. Efekt finalny będzie naprawdę godny europejskiego miasta, a nie bantustanu. Oczywiście pozostanie pewien niedosyt - a to z tytułu braku pełnego zadaszenia, a to z tytułu zastosowanych elementów małej architektury, w końcu - z eklektycznego podejścia do inwestycji i ignorowania detali, na co sam narzekałem. Jednakże, biorąc pod uwagę realia (czyli politykę PKP PLK S.A., o której niegdyś rozmawialiśmy), na inwestycje w skali Krakowa liczyć nie możemy, więc patrzmy na trzeźwo - a wtedy to naprawdę nie wygląda tak złe :)
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: cezar99 » 28 sty 2020, 8:57

Panowie co wy macie z tym pełnym zadaszeniem? Ja w takim sarkofagu nie chciałbym przebywać, wolę świeże powietrze. Obejrzyjcie sobie dworzec w Szczecinie po remoncie, który jest 3 razy większy od Rzeszowa. Piękny i funkcjonalny, podobny do projektu Rzeszowa.
cezar99
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 22 gru 2017, 10:59

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Steeler » 28 sty 2020, 9:10

Mnie brak pełnego zadaszenia nie przeszkadza, ale wspomniałem o tym jako o jednej z najczęściej powtarzanych uwag. Choć gdyby takowe powstało i posłużyło jako parking, to myślę, że nikt by się nie obraził. Tak czy siak, przy tej inwestycji jest to tak naprawdę najmniej istotna kwestia.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: patryk700i » 28 sty 2020, 17:05

Steeler "Pamiętaj, że docelowo tunel nie będzie się kończyć li i wyłącznie na wyjściu głównym, ale dojdzie też do budynku dworca, gdzie również mają być schody ruchome."

Ja jakoś nie widzę zęby tunel miał iść do budynku dworca, kiedy mieliby to robić skoro ta część dworca jest już na wykończeniu??
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Nikoś » 28 sty 2020, 19:23

Steeler pisze:
Czym powinien charakteryzować się nowoczesny dworzec na miarę XXI wieku w dużym mieście wojewódzkim, jeżeli nie bierzemy za kryterium architektury/przyłożenia się do detali, tylko funkcjonalność?
Jedno i drugie jest ważne, tu mamy wiate z blachy i słaba funkcjonalność.
Steeler pisze:Co powinna mieć stacja o wyżej wymienionej charakterystyce, czego nie będzie mieć stacja Rzeszów Główny po przebudowie?
Dla mnie to lifting i jedyny plus to likwidacja tej kładeczki nad torami i w jego miejsce tunel.
Steeler pisze:"Perony muszą być łatwo dostępne dla wszystkich" - i będą. Ile jest w przeciętnej populacji osób o ograniczonej możliwości poruszania się? Czy uważasz, że każdy pasażer będzie miał potrzebę korzystać ze schodów ruchomych lub windy? Bo ja, przykładowo, dopóki jestem relatywnie młody, to wolę rozruszać krążenie na klasycznych biegach ;) Pamiętaj, że docelowo tunel nie będzie się kończyć li i wyłącznie na wyjściu głównym, ale dojdzie też do budynku dworca, gdzie również mają być schody ruchome.
Tylko ciekawe co w momencie kiedy wjedzie pociąg dalekobieżny IC takie też jeżdzą i ciut dalej niż do krakowa, i pojawi się tłum pasażerów chcących skorzystać z 1 windy czy innych super udogodnień. Będzie to co teraz tylko w nowej odsłonie i parę osób załapie się na schody ruchome
Steeler pisze:Zresztą, reakcja części forumowiczów dowodzi, że nie należy oceniać zupy na podstawie smaku składników - w dodatku nieobranych i ubabranych ziemią. Efekt finalny będzie naprawdę godny europejskiego miasta, a nie bantustanu. Oczywiście pozostanie pewien niedosyt - a to z tytułu braku pełnego zadaszenia, a to z tytułu zastosowanych elementów małej architektury, w końcu - z eklektycznego podejścia do inwestycji i ignorowania detali, na co sam narzekałem. Jednakże, biorąc pod uwagę realia (czyli politykę PKP PLK S.A., o której niegdyś rozmawialiśmy), na inwestycje w skali Krakowa liczyć nie możemy, więc patrzmy na trzeźwo - a wtedy to naprawdę nie wygląda tak złe :)

Nie wiem jakie europejskie miasto ma taki "dworzec" z którego można by czerpać wzorce. Bo te co kojarze to są przyjazne dla pasażera i otoczenia.
No chyba że mówimy o Poznańskim chlebaku udającym dworzec
cezar99 pisze:Panowie co wy macie z tym pełnym zadaszeniem? Ja w takim sarkofagu nie chciałbym przebywać, wolę świeże powietrze. Obejrzyjcie sobie dworzec w Szczecinie po remoncie, który jest 3 razy większy od Rzeszowa. Piękny i funkcjonalny, podobny do projektu Rzeszowa.
To postój sobie w kiepską pogodę przy takim mizernym zadaszeniu z bagażami itd w oczekiwaniu na pociąg a potem do niego wsiądź
Steeler pisze:Mnie brak pełnego zadaszenia nie przeszkadza, ale wspomniałem o tym jako o jednej z najczęściej powtarzanych uwag. Choć gdyby takowe powstało i posłużyło jako parking, to myślę, że nikt by się nie obraził. Tak czy siak, przy tej inwestycji jest to tak naprawdę najmniej istotna kwestia.

Można by zadaszyć całośc a nad tym zabudować przestrzeń pod biura i lekki handel. A parking to przed dworcem bo jeszcze kwestia dojazdu
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości