[ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Informacje z budowy/remontu.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Nikoś » 24 lip 2023, 21:25

Zobaczymy czy nie będzie odwołań innych firm, więc z tym podpisaniem w sierpniu to spokojnie.
Oby tylko ta firma dała rade to wybudować bez mega opóźnień ;)
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Ole » 25 lip 2023, 7:55

Nie Ciepłownicza a gen. Maczka będzie przerabiana na 2x2. Plany już gotowe ale nie wiem czy w tym etapie to będzie.
Ciepłownicza to droga dojazdowa przy działkach która kiedyś robiła za część obwodnicy, nie wiem czy jest sens przerabiania jej na 2x2 skoro główny ciąg komunikacyjny jest inny.
wislokostrada-cieplownicza.jpg
wislokostrada-cieplownicza.jpg (334.63 KiB) Przeglądany 1089 razy
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: a1chemik » 25 lip 2023, 8:26

Ole,

Ciepłownicza to nie jest droga dojazdowa do działek .... to droga którą codziennie jedzie potok samochodów z Załęża i Trzebowniska, jej przebudowanie na 2x2 wcale nie byłoby złym rozwiązaniem.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: PzD91 » 25 lip 2023, 10:14

Na ten moment wydaje się, że dobudowanie prawoskrętu z Ciepłowniczej w Rzecha byłoby wystarczające.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1594
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: NietoPterek » 25 lip 2023, 10:31

Szczegóły możecie sobie przeglądać tutaj:

Budowa DW 878 od al. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie do ul. Generała Stanisława Maczka
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1340f256-b755-11ed-9236-36fed59ea7dd

W skrócie według SWZ: Rozbierają stary most Załęski i budują nowy. Przebudowują również skrzyżowanie z Siemieńskiego. Szczegóły w SWZ i późniejszych jego zmianach.

Nie mogę znaleźć szczegółów w SWZ, ale z tego co widzę na geoportalu to każdy zjazd z rodna będzie miał dwie jezdnie 2x2, więc będzie przygotowane pod ewentualne poszerzenie całej ul. Ciepłowniczej w stronę ul. Rzecha. Czy będzie konieczne to czas pokaże, ale na ten moment mogliby pomyśleć o wymianie asfaltu jeśli nie będzie poszerzenia w ciągu najbliższych kilku lat od zakończenia 2 etap Wisłostrady. Raczej nie będzie z tym pośpiechu, bo kolejny priorytet to poszerzenie ul. Maczka od ul. Siemieńskiego do ul. Lubelskiej.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 714
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Ole » 25 lip 2023, 14:31

a1chemik pisze:.... to droga którą codziennie jedzie potok samochodów z Załęża i Trzebowniska, jej przebudowanie na 2x2 wcale nie byłoby złym rozwiązaniem.

Dałem się złapać za słowo. Tak, oczywiście ta droga jest ważna a kiedyś była jedyną słuszną bo istniejącą. To na niej są chyba pierwsze w Rzeszowie ścieżki rowerowe. Nie można jej marginalizować.
Choć ważniejszy będzie III etap drogi gen. Maczka zrobić 2x2 to sama wymiana asfaltu na niej była by idealną inwestycją, choć wiadomo że w kasie pusto.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Meme » 25 lip 2023, 23:09

Maczka bez przebudowy stanie się wąskim gardłem po wybudowaniu tej drogi. Ale w ciągu 32 miesięcy wydaje się, że można byłoby zdążyć z tą przebudową.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Nikoś » 26 lip 2023, 3:10

Wszystko mozna jak jest kasa, teraz miasto wie ile pójdzie na główne prace i może przeliczyć kase na przebudowe Maczka. Choć mozna było to już teraz w przetarg dopisac skoro są gotowe papiery.
Rondo tak samo powinno docelowo powstać na tym skrzyżowaniu na Rejtana/ Lwowska/ Dworaka
Czekamy na odwołania od innych firm, a jak nie to czekamy na pierwsze prace
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Witek_0000 » 26 lip 2023, 8:36

To połączenie może tak zmieniać rozkład ruchu, że nie tylko Maczka może się stać wąskim gardłem. Może nawet sama ulica Rejtana nie da rady...
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: bob104 » 26 lip 2023, 13:20

A największym wąskim gardłem może okazać się skrzyżowanie Maczka/Lubelska/Wyzwolenia. Już teraz na Maczka robią się korki (sięgające nieraz prawie do Trębeckiego). Jak puszczą cały ruch na tę ulicę to nawet rozbudowa do dwóch pasów nie pomoże - zwiększy się tylko ilość samochodów, które będą chciały przejechać przez to skrzyżowanie.
bob104
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 21 lut 2019, 14:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości