[ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: Jaskobrot » 11 sty 2021, 13:53

Na ul. Kopista (skrzyz. ul. Podwislocze od strony CT), demontuje chodnik. Wyglada to na przygotowanie do wykonania prawoskretu (?)... w przedłużaną
20210111_113828_copy_1024x855.jpg
20210111_113828_copy_1024x855.jpg (278.53 KiB) Przeglądany 2569 razy
ul. Podwislocze
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: looky » 11 sty 2021, 20:01

Jestem człowiekiem zabieganym, dupę mam przyrośniętą albo do fotela przy komputerze albo do fotela w samochodzie i na spacer rzadko kiedy mam czas, ale to co widzę zza szyb samochodu i to zdjęcie na ekranie komputera - mnie to przeraża. Ja bardzo lubię spacerować i już współczuję tym osobom, które będą musiały tamtędy chodzić. Likwidacja na każdym kroku pasów zieleni i przytulanie chodnika do pasa ruchu to na prawdę nie jest ani bezpieczne, ani estetyczne (tutaj, na Słowackiego czy na Piłsudskiego koło Ameryki). I jako kierowca mówię, nie, nie ubędzie mnie jak musiałbym tam odstać pół minuty dłużej po to by tam skręcić, tym bardziej, że na Kopisto korki są chyba tylko jak jest wypadek. Ręce mi opadają widząc taką destrukcję.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: rafik » 11 sty 2021, 21:44

Niestety od dłuższego czasu w tym mieście jest tendencja do asfaltowania i usuwania zielenii oraz utrudniania pieszym i rowerzystom poruszania się. Dodatkowe pasy, skręty, poszerzenia , zjazdy i wjazdy. Prawoskręt na Słowackiego i wycinka starych drzew tworzących piękną aleję od filharmonii do Ratusza jest tego najlepszym przykładem. Decyzje to są podejmowane bez jakichkolwiek racjonalnych przesłanek. Zamiast budować nowe trasy i usprawniać komunikację publiczną wydaje się miliony na rżnięcie kolejnych drzew i tworzenie często nikomu nie potrzebnych rozwiązań. Kompletnie wbrew trendom jakimi powinno kierować się przy tworzeniu przestrzeni i infrastruktury w mieście.

Weźmy to skrzyżowanie Kopisto/Wierzbowa. Po jaką cholerę budowany jest tam prawoskręt i pas do włączania się do ruchu dla jadących w kierunku Mostu Zamkowego? Tam jest sygnalizacja świetlna, wystarczy ją odpowiednio ustawić po wybudowaniu nowej drogi. Zamiast tego mamy 4 pasy ruchu w centrum miasta i zaraz dojdzie miesjce kolejnych kolizji autobusów skręcających w zatoczkę z samochodami włączającymi się do ruchu z Wierzbowej tak jak to ma miejsce na Powstańców Warszawy przy zaporze czy w kilku innych miejscach w mieście. Dramat...
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: pisul » 11 sty 2021, 22:27

Z tymi żalami "w mieście jest tendencja ... utrudniania pieszym i rowerzystom poruszania się." - to jakieś bajki.

Przecież patrząc na plany wszystko odbudują a chodników a zwłaszcza ścieżek rowerowych drugie tyle dołożą tam gdzie było za wąsko i ich nie było wcale do tej pory i trzeba było dzielić pas z autami:


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: on_ » 11 sty 2021, 23:44

pisul
Odnośnie tych utrudnię dla pieszych i rowerzystów to proponuje zaczerpnąć języka u Rowery Rzeszow.pl.
Tam ci wytłumaczą łopatologicznie rzeszowskie rowerowe kurioza.
Tu ąż się roi od tego: https://www.facebook.com/roweryrzeszowpl/
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: Ole » 12 sty 2021, 10:03

Wszystko fajnie, czytałem zgłoszone do miasta problemy z drogami dla rowerów. Tyle że coś nie bardzo na to reagują a nowe projekty powstają też z błędami. Myślicie że tak łatwo wprowadzić zmiany na zaakceptowanym przez "x" urzędników planie i wdrożonej realizacji?
Projektant ma to gdzieś bo mu płacą za projekt funkcjonalny spełniający warunki po najmniejszej linii oporu aby realizacja była jak najtańsza. Wykonawca robi wszystko żeby jeszcze zaoszczędzić bo firma ma generować zysk. Użytkownicy dróg mimo że to ich pieniądze z podatków na to poszły mają najmniej do gadania ale co ja to będę tłumaczył. Błędne koło się zamyka i mamy to co mamy.
Połączenie tej drogi jest potrzebne i ten czwarty pas też - zobaczycie jak otworzą ten przejazd. Smutne że pewnie znikną ostatnie sekundniki dla nic nie wartego systemu inteligentnego z dwoma programami dzień/noc.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: icetruck » 12 sty 2021, 14:53

Ole pisze:Tyle że coś nie bardzo na to reagują a nowe projekty powstają też z błędami. Myślicie że tak łatwo wprowadzić zmiany na zaakceptowanym przez "x" urzędników planie i wdrożonej realizacji?


Dlatego wypadałoby np. zaprosić kogoś z tego stowarzyszenia do udziału w wymyślaniu nowych potworków - żeby był w stanie wytknąć błędy czy zaproponować rozwiązanie na początkowym etapie.
We Wrocławiu jest przykładowo Oficer Rowerowy. Dlaczego w Rzeszowie nie można by się pokusić na coś podobnego? Może dałby radę wytłumaczyć pisulowi co jest nie tak ze ścieżkami rowerowymi. Oficer Pieszych mógłby mu wyjaśnić dlaczego bycie pieszym na coraz większych skrzyżowaniach wielkości lotniska to nie bajka...
Ale to trzeba by kogoś z pomysłem, wizją miasta (inną niż "beton, więcej betonu") we władzach...
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: dStan » 12 sty 2021, 16:06

O ile dobrze kojarzę, w Rzeszowie również jest powołany Oficer Rowerowy i jest nim radny Daniel Kunysz, ze stowarzyszenia rowery.rzeszow.pl.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: icetruck » 12 sty 2021, 16:21

Z tego co mi wiadomo, to mamy Oficera Rowerowego "po rzeszowsku" czyli dużo się mówi a nic nie ma (chyba że coś się zmieniło w temacie przez ostatnie pół roku)

14 maja 2019 Rzeszów News pisze:Rower w głowach urzędników przestaje być wreszcie dodatkiem do transportu publicznego, a jednym z jego głównych elementów. Przyznaje to sam wiceprezydent Ustrobiński. Po uchwaleniu polityki rowerowej miasto planuje ogłosić konkurs na stanowisko oficera. Co ważne, to nie będzie funkcja społeczna. – Oficer będzie odpowiadał przed prezydentem, pilnował realizacji budżetu i spraw formalnych – mówi Marek Ustrobiński.

https://rzeszow-news.pl/ratusz-w-koncu- ... owerowego/

28 lipca 2020 Nowiny pisze:Daniel Kunysz apeluje o powołanie w Urzędzie Miasta Rzeszowa oficera rowerowego.

https://nowiny24.pl/rowerzysci-w-rzeszo ... 1-15099184
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: Jaskobrot » 24 sty 2021, 15:37

20210124_133811.jpg
20210124_133811.jpg (335.32 KiB) Przeglądany 1979 razy
20210124_140419.jpg
20210124_140419.jpg (396.36 KiB) Przeglądany 1979 razy
20210124_140526.jpg
20210124_140526.jpg (278.97 KiB) Przeglądany 1979 razy
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości