Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca PKP

Informacje z budowy/remontu.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Nikoś » 16 mar 2022, 10:23

Teraz to może, jak już prace się rozpoczęły. Może i wykonawca by się zgodził ale za jaką cene
Tu ratowało tylko jedno - wyburzenie i postawienie normalnego dworca, a nie takie remonty
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: konradp » 16 mar 2022, 12:53

Mam wrażenie, że miasto przez włodarzy, inwestorów itd jest traktowane jako coś drugorzędnego. Byle tylko markować ruchy, że się coś robi, a na ustach mają frazesy o tym jak zależy im na mieście. Podejrzewam, że gdyby determinacja Prezydenta to udałoby się przeforsować nawet teraz to rozwiązanie. Oczywiście tak jak napisałeś, kosztowałoby to wtedy sporo.

A co do dworca to wyburzenie nie byłoby możliwe bo część środkowa dworca ( ta w piaskowcu ) jest zabytkiem, tutaj nie ma zmiłuj. Natomiast te wszystkie późniejszcze przybudówki z jakiegoś powodu również, co dla mnie jest niezrozumiałe i przez to będziemy mieli śmieszny tynkowy dworzec.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 781
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: maks » 28 kwie 2022, 17:40

Wykonawca Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego lada dzień rozpocznie prace na placu Dworcowym


https://nowiny24.pl/ruszaja-prace-na-pl ... 3-16314165
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3577
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Nikoś » 28 kwie 2022, 18:30

I ciekawe gdzie teraz zaparkują co którzy przywożą kogoś na pociąg czy generalnie korzystali z tego parkingu.
I nie nie każdy z walizkami jedzie rowerem na pociag :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: django » 03 maja 2022, 1:10

Opisz mi w jaki sposob pod względem technicznym chcesz wybudować parking podziemy który swoim obrysem wchodzi do połovy ulicy Grottgera, gdzie wykop będzie miał z 5m głębokości, nie zamykając parkingu przed Dworcem i drogi dojazdowej.

Napisz to lub usuń swojego nic nie wnoszącego posta
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Pieczarkowy » 04 maja 2022, 11:35

Mówisz, że ten post nic nie wnosi? Często spotkałem się z problemem zaparkowania samochodu jak kogoś odbierałem z dworca, gdy parking jeszcze funkcjonował. Musiałem niejednokrotnie uciekać na płatny parking obok PKS. Teraz, gdy kilkadziesiąt kolejnych miejsc zniknie na 1.5 roku będzie dramat. Można było to wszystko zrobić za jednym zamachem i połączyć remont organizowany przez PKP z budową RCK. Byłoby trudniej, ale mielibyśmy to już z głowy. Teraz w okolicy dochodzi remont dróg, nadal brak przejezdnego wiaduktu i dodatkowo jeszcze ten remont RCK. Horror komunikacyjny na minimum 1.5 roku.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: a1chemik » 04 maja 2022, 15:04

Pieczarkowy, to nastepnym razem umów się z tym kogo odbierasz żeby wyszedł tunelem od ul. Kochanowskiego i tam na niego poczekaj.

Proste było, że ta przebudowa zamknie ten rejon na dobre na jakiś czas i tego się należało spodziewać.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Patryk M » 04 maja 2022, 17:19

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Od czwartku zmiany w ruchu w rejonie dworca PKP

https://rzeszow-news.pl/rzeszowskie-cen ... worca-pkp/
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2505
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Nikoś » 04 maja 2022, 19:35

a1chemik pisze:
Proste było, że ta przebudowa zamknie ten rejon na dobre na jakiś czas i tego się należało spodziewać.


A na Kochanowskiego wjechać i gdzieś zaparkować to SF, :D
Szkoda że pokpili temat tego peronu na Wyzwolenia, bo gdyby tam ogarnąc porządny parking + kasy biletowe + INFO = więcej osób z tego by skorzystało. A tak dojazd mizerny, biletu nie kupisz więc wszyscy jadą na Głowny
django pisze:Napisz to lub usuń swojego nic nie wnoszącego posta
Widze ze kolejny moderator który ocenia posty wg swego uznania :lol:
Napisałem prawdę, łatwo teren zamknąć ale nic w zamian. Nawet autobusy Koło pojada pod wiadukt za HRz a reszcie zostaje spacer z Placu Wolności (z bagażem spoko opcja + starsze osoby). Podjazd choć symboliczny powinien zostać zachowany nawet na zasadzie jednokierunku
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: django » 04 maja 2022, 19:50

Pieczarkowy pisze:Mówisz, że ten post nic nie wnosi? Często spotkałem się z problemem zaparkowania samochodu jak kogoś odbierałem z dworca, gdy parking jeszcze funkcjonował. Musiałem niejednokrotnie uciekać na płatny parking obok PKS. Teraz, gdy kilkadziesiąt kolejnych miejsc zniknie na 1.5 roku będzie dramat. Można było to wszystko zrobić za jednym zamachem i połączyć remont organizowany przez PKP z budową RCK. Byłoby trudniej, ale mielibyśmy to już z głowy. Teraz w okolicy dochodzi remont dróg, nadal brak przejezdnego wiaduktu i dodatkowo jeszcze ten remont RCK. Horror komunikacyjny na minimum 1.5 roku.


O jakim remoncie organizowanym przez PKP piszesz? Mówisz o wiadukcie czy o Dworcu?

Jedyne co tu jest źle zorganizowanie to to że przebudowa od Siemińskiego do ZUS nie skończyła sìę pół roku temu wtedy bylaby jakaś alternatywa objazdu Piłsudskiego

Często natomiast jest tak ze jakaś Inwestycja się opóźni przez problemy projektowe i co masz czekać z innymi i nic nie robić?

Nie zachowuj sie jak typowy Rzeszowski hejter Inwestycyjny, który jak nic nie robią to grzmi ze przejadają jego podatki a jak zaczynają to problem bo trzeba w centrum 200 tyś miasta zaplacić za parking 3 źlote
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości