Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca PKP

Informacje z budowy/remontu.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: chris » 20 sty 2023, 14:04

chris
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 05 sie 2017, 15:07

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Jaskobrot » 22 sty 2023, 11:17

To chyba przedruk artykulu sprzed ca 3 lat. Te same obiecanki,
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: mariusz5 » 24 sty 2023, 0:36

To są wszystko bzdury. Nie ma żadnego funduszu i nie ma żadnych szans na to by ten dworzec się ucywilizował przynajmniej do 2030, a i tak jestem optymistą. Niestety ale taka jest szara rzeczywistość. Takich zapowiedzi inwestycji które nigdy nie powstały były dziesiątki jestem w stanie z myśli wymienić teraz 10 mniejszych i większych, ale każda zaczynała się (czyli nie zaczynała) dokładnie tak samo, od takich obiecanek cacanek które będziemy słyszeć jeszcze długie długie lata aż w końcu temat przycichnie na ogłoszeniu przebudowy ale nie przez amerykański fundusz który w rzeszowski pks wkłada 300 mln zł, tylko przebudowy takiej jak widzimy na przykładzie pkp, gdzie skończyło się na wymianie zardzewiałych wiat i dobudowie parkingu.
mariusz5
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 07 cze 2020, 12:14

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Jaskobrot » 26 sty 2023, 17:57

I to jest doskonale podsumowanie stolicy imitacji. Niektorzy nadzekali na P. Ferenca, teraz widziny co to znaczy prezydent, ktory boi sie pidjac decyzji, wolac sadzic drzewka.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Meme » 26 sty 2023, 19:03

Jaskrobot, wymień cokolwiek, co Prezydent miasta mógłby zrobić w związku z PKSem? Podpowiem, że to samo co poprzednik, Tadeusz Ferenc.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: gustawtrzmiel » 26 sty 2023, 20:19

Nie ma co aż tak narzekać, dzień jak co dzień na ścianie wschodniej ;) Dla porównania Lublin, miasto dwa razy większe i z mega przerośniętym ego a dopiero teraz budują dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Stary dworzec, dawno nie byłem, może się mylę, jest jeszcze gorszy od naszego i te budy z fast foodami ustawione pod sznurek żywcem wyjęte z lat 80, kto był ten potwierdzi.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Ole » 27 sty 2023, 8:58

tak, w Lublinie bez zmian. A w Rzeszowie przynajmniej Podmiejski mamy nowoczesny - dało się.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Tom » 27 sty 2023, 10:33

mariusz5 pisze:To są wszystko bzdury. Nie ma żadnego funduszu i nie ma żadnych szans na to by ten dworzec się ucywilizował przynajmniej do 2030, a i tak jestem optymistą. Niestety ale taka jest szara rzeczywistość. Takich zapowiedzi inwestycji które nigdy nie powstały były dziesiątki jestem w stanie z myśli wymienić teraz 10 mniejszych i większych, ale każda zaczynała się (czyli nie zaczynała) dokładnie tak samo, od takich obiecanek cacanek które będziemy słyszeć jeszcze długie długie lata aż w końcu temat przycichnie na ogłoszeniu przebudowy ale nie przez amerykański fundusz który w rzeszowski pks wkłada 300 mln zł, tylko przebudowy takiej jak widzimy na przykładzie pkp, gdzie skończyło się na wymianie zardzewiałych wiat i dobudowie parkingu.


Hmm, nie wiem czy to są bzdury. To znaczy ja nie znam żadnych szczegółów. Ale patrząc na to z biznesowego punktu widzenia to tak:
dostajesz grunt w samym centrum miasta, możesz wybudować budynek o powierzchni komercyjnej 20 000 m2 a do tego parking na 400 samochodów.
Koszt budowy na potrzeby dla PKS praktycznie żadne ot, wyższy parter, poczekalnia i plac manewrowy z kostki brukowej.
Teoretycznie złoty biznes, możemy spróbować policzyć zyski.
20 000m2 koszt najmu w Rzeszowie to najtaniej to 50 zł za 1m2 przy wynajmie całości to 1 000 000 zł miesięcznie - rocznie 12 000 000 zł.
Zakładając, że jedno miejsce parkingowe dziennie przyniesie tylko 20zł to miesięcznie zysk 240 000 zł - rocznie 2 880 000 zł.
Pewnie jeszcze jakaś kasa od PKS za komercjalizację z poczekalni.
Stopa zwrotu jakieś 10 lat maksymalnie no max 15 lat.
Nie jestem zagranicznym inwestorem ale według mnie brzmi to dobrze.
>>> Szukam pracy :) więcej na priv <<<
Tom
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 10 lut 2015, 21:50

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: paww15 » 28 sty 2023, 1:48

od 1 lutego będzie zamknięta ulica Grottgera od ul. Mikołaja do ul. Żeromskiego
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: yreks » 30 sty 2023, 12:58

Całkowicie zamknięta ?
yreks
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 130
Na forum od: 16 sie 2017, 8:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości