Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca PKP

Informacje z budowy/remontu.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: trOlliwer » 23 lip 2022, 13:12

Szanowny Panie dlatego pytam czy jest ktoś obcykany w temacie, bo petycja to nie jeden kowalski a przykładowo 50 czy 100 tyś, a złożyć może ją każdy C;
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: konradp » 23 lip 2022, 13:36

Nie moja intencją było Ciebie zniechęcać. Jeśli byłaby taka petycja to chętnie podpiszę w ramach protestu. Ot wyraziłem swoją opinię :roll:
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 779
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: trOlliwer » 23 lip 2022, 15:00

Jasne, dzięki za klaryfikację, źle odebrałem :D
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Nikoś » 23 lip 2022, 17:14

Tylko jedna kwestia, bo spór o elewacje która będzie jaka będzie. A ważniejsza sprawa wg. planów miało być połączenie z tunelem prowadzącym na perony. Artykuł wskazuje tylko połączenie z podziemnym basenem wróc parkingiem, to jak to ? Co nie da się czy może mało istotny szczegół
Niestety ale patrząc na inne dworce po za Poznanskim chlebakiem to u tu dalej będzie .. nijako
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: porteño » 23 lip 2022, 17:18

Poznański dworzec jest fenomenalny.
Tutaj nam zaserwowano jakiś socrealistyczny urząd gminy. Dramat.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: trOlliwer » 23 lip 2022, 17:41

Cholera, odtworzenie zabytkowej części dworca wykonali we Wrocławiu np. Ja wiem , że to trochę bardziej dorobione miasto niemniej jednak da się? da się + zdecydowana większość środków pochodziła z UE...
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: PanKrzychu » 24 lip 2022, 2:02

Wrocław wygląda jak milion dolarów przy tym czymś. Nie widzę żadnego nawiązania w tym projekcie do historycznego dworca. Widocznie wzorowali się na pobliskiej architekturze, w szczególności na Hotelu Polonia.

Obrazek
Obrazek
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 186
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: gustawtrzmiel » 24 lip 2022, 11:20

Wiem jak zaoszczędzić sporo milionów, nie robić remontu elewacji, zostawić obecny stan, będzie brzydko, ale przynajmniej nie będzie tej ohydy.
Ktoś wie kto jest autorem tego czegoś? Ta osoba przyznaje się do tego?
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: konradp » 24 lip 2022, 12:10

PanKrzychu pisze:Wrocław wygląda jak milion dolarów przy tym czymś. Nie widzę żadnego nawiązania w tym projekcie do historycznego dworca. Widocznie wzorowali się na pobliskiej architekturze, w szczególności na Hotelu Polonia


Ale wiesz, że jest to MODERNIZACJA ? W latach 60 przebudowano dworzec w stylu modernistycznym, zmieniła się szata wierzchnia.
W tej formie przetrwał do teraz po drodze zdobywając pomarańczowe nowotwory. Teraz chciano przywrócić oryginalny look z lat 60tych ale nawet to im się nie udało, nawet rzekłbym będzie gorzej ( gorsze materiały i odpuszczenie detali ).

Każdy kto się interesuje architekturą wie, że budowa od zera lub przywracanie starej szaty architektonicznej o ile nie jest spowodowane działaniami wojennymi lub jak często bywało skuwaniem detali ze względu złego stanu technicznego elewacji, jest bardzo kontrowersyjne.
Podam to na przykładzie historycznych kamienic, często one wcale nie wyglądają jak w oryginale. Były często przebudowywane i tak np. kamienica gotycka w Krakowie później stała się renesansowa, a później jak przychodził remont to może dokładano barokowe elementy.
Apelując do powrotu wyglądu historycznego gdzie po drodze budynek przekształcił się w modernistyczny jest takim samym apelem jak przywróceniu oryginalnego wyglądu kamienic bo one tak nie wyglądają jak teraz.
Trzeba zaakceptować, że to se ne vrati i uważajcie czego sobie życzycie bo udawana neorenesansowa elewacja wcale nie musi w końcowym efekcie wyglądać dobrze a i rodzi się stanie co z wnętrzami ? Nie ma chyba zachowanych zdjec więc do czego będziemy nawiązywać ? Podawany przykład Wrocławia jest nie na miejscu bo Wrocławski dworzec zachował historyczna formę od początku.
W Poznaniu zbudowali od zera jakiś średniowieczny zameczek i jest koszmarny, jest to udawana makieta wzorowana na jednej rycinie :lol:

Jestem bardzo niezadowolony z tego co jest na wizualizacjach. Opisałem to kilka postów wyżej. Jeśli to ma być remont to chociaż niech nawiążą do tego co sami deklarują, że robią czyli wyglądu z lat 60 ulepszając całość o nową okładzinie z piaskowca a nie zastępując ja tynkiem i to w innym kolorze niż oryginał.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 779
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: trOlliwer » 24 lip 2022, 12:30

No i co ze to modernizacja? Nie rozumiem za bardzo, mówili ze postarają się w nowej odsłonie oddać kilka nawiązań historycznych tak jak to przedstawił OP wyżej.
No to możesz sobie uważać co chcesz, natomiast wizualizacje architekta-Pana Sebastiana Pitonia ocenił prof. Politechniki Łódzkiej Bartosz M.Walczak za ,,wysokiej klasy’’ chociaż jak sam wspomniał nie jest fanem neohistoryzmu.
No nie wiem czy dworzec we Wrocławiu jest takim złym przykładem, ODTWORZENIE to ODTWORZENIE.
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości