[Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: NietoPterek » 29 maja 2023, 14:13

Po pierwsze nie widzę żadnego ronda na filmie od 0:50, a po drugie możesz zrobić link do dowolnego momentu na filmie tak ja to zrobiłem. Możesz też sprecyzować pytanie? Chodzi ci o rodzaj ronda czyli turbinowe, magiczne itp?

EDIT:

Już znalazłem. To będzie ślepe "rondo" :lol:
Załączniki
Ślepe rondo XD.PNG
Ślepe rondo XD.PNG (254.47 KiB) Przeglądany 1025 razy
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: gustawtrzmiel » 29 maja 2023, 16:03

Masz może fragment od tego ronda w podwórku do przejazdu kolejowego na Rudną? Gdzieś w połowie tego fragmentu jest drugie "świetnie rozwiązanie".
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: maliuska » 29 maja 2023, 16:09

Dzięki, właśnie o to chodziło - ciekawe czy jest jakiś sens tego rozwiązania?

Czy taka mapka jest ogólnodostępna?

Jeśli chodzi o zjazdy, w kilku miejscach w miarę przyzwoicie połączyli ze ścieżką
Załączniki
waw.jpeg
waw.jpeg (1 MiB) Przeglądany 990 razy
maliuska
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 05 maja 2015, 15:00

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: aad_m » 29 maja 2023, 20:10

gustawtrzmiel pisze:Na "Warszawskiej" od szpitala przy A4 do karczmy w Zaczerniu już malują linie. Dziwnie wszystko pomyślane. Na Przykład jadąc z Rzeszowa nie skręcisz do Polamu, trzeba przejechać spory kawałek i zawrócić, na całej odcinku podobnie. W stronę Rzeszowa w kilku miejscach trzeba najpierw jechać w stronę lotniska i potem też zawracać. Na filmie 0:55 widać z prawej wjazd jakby na podwórko, gdzie na wzór ronda zrobili chyba nawrotkę na Rzeszów. Droga pomyślana wyłącznie pod przejechanie od autostrady do Rzeszowa, mieszkańcy i firmy przy drodze będą nieźle kręcić kierownicą, duże samochody masakra.


Czyli rozumiem, że na złom jadąc od Rzeszowa już lepiej będzie objechać przez Myśliwską, ewentualnie kombinować w okolicy DHL. Szkoda, że wyszło, że to przelotówka i trzeba nadrabiać kilometry.
aad_m
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 29 kwie 2023, 22:09

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: Meme » 29 maja 2023, 23:17

NietoPterek pisze:Po pierwsze nie widzę żadnego ronda na filmie od 0:50, a po drugie możesz zrobić link do dowolnego momentu na filmie tak ja to zrobiłem. Możesz też sprecyzować pytanie? Chodzi ci o rodzaj ronda czyli turbinowe, magiczne itp?

EDIT:

Już znalazłem. To będzie ślepe "rondo" :lol:


Zawsze mi się wydawało, że to miało być rozwiązanie dla autobusów MPK, żeby obsługiwały tę część Pogwizdowa - na zasadzie nie "pętli", tylko wjazdu kieszeniowego, ale nie wiem czy to rondko nie jest czasem za małe na autobus...
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: Ole » 30 maja 2023, 7:25

A po co tam "ślepe" rondo ?
pirat.jpg
pirat.jpg (38.52 KiB) Przeglądany 847 razy
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: NietoPterek » 30 maja 2023, 8:03

Po co jest to rondo? Właśnie po co? Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi to rondo? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest rondo na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym rondem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest rondo społeczne, w oparciu o sześć instytucji – które sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia... Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach. ;)

Tak całkiem serio to chyba do zawracania, bo jadąc od strony autostrady będzie to pierwsza opcja do zawracania na gruntach publicznych. Wcześniej będzie tylko drugi zjazd na szpital (Nie będzie opcji skręcić na salon Volvo - W sumie do tej pory też nie było wolno, ale teraz będzie wydłużona wyspa, a nie tylko namalowane pasy).

Zjazdy na szpital..png
Zjazdy na szpital..png (393.79 KiB) Przeglądany 831 razy


maliuska pisze:Dzięki, właśnie o to chodziło - ciekawe czy jest jakiś sens tego rozwiązania?

Czy taka mapka jest ogólnodostępna?


Projekt jak i inne dokumenty są ogólnodostępne na https://zdp.rzeszow.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-68-875. Projekt dostępny do ściągnięcia jako pdf pod "3.3.15. PW - 8. PROJEKT STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU". To są sekundy szukania w google.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: Steeler » 30 maja 2023, 8:58

^^ Nie chyba, a na pewno. Za projektem budowlanym rzeczonej inwestycji: "W związku z zaprojektowanym pasem rozdziału z linową barierą stalową dla ruchu lokalnego przewidziano zawrotki w km 0+641,2 w formie małego ronda (...)".

O ile mnie pamięć nie myli, taką geometrię nawrotki motywowano umożliwieniem zawracania samochodom ciężarowym.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: Ole » 30 maja 2023, 12:39

Ale ludzie będą mieli polewkę z tego "ronda do zawracania". Gdyby jeszcze go jakoś sensownie oznaczyli bo inaczej będzie to ciekawostka przyrodnicza.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Rzeszów] Przebudowa Warszawskiej i Lubelskiej

Postautor: maliuska » 30 maja 2023, 14:36

Dziękuję !
maliuska
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 05 maja 2015, 15:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości