[os. Pobitno] Tunel pod rondem

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: PzD91 » 28 lip 2020, 22:36

^^
Kolego nie kompromituj się, tu masz pierwszy z brzegu filmik na YT o rondzie turbinowym
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Doniek » 29 lip 2020, 6:32

Dobra dobra linie i strzałki wszystko przyjmą, a jak ktoś sie uprze i prawo jazdy znalazł w Laysach to i bedzie jechał jak chce. Już mi się zdarzyło w Rudnej że ktoś na tym mały rondzie przy autostradzie skrecał w lewo z prawego pasa.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: PzD91 » 29 lip 2020, 22:01

^^
I co to ma do rzeczy? Są nawet przypadki cymbałów co jechali na rondzie na wprost, czy nawet przelatywali przez rondo. Ale to nie znaczy, że rondo turninowe nie sprawdzi się w miejscu obecnego ronda,99% będzie jeździło poprawnie, a koszt zmiany jest praktycznie pomijalny.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: WoJa » 30 lip 2020, 13:38

PzD91 pisze:^^
Kolego nie kompromituj się, tu masz pierwszy z brzegu filmik na YT o rondzie turbinowym


Czytaj wątek ze zrozumieniem, Nikoś nie pisze o budowie turbinowego, tylko o dodaniu 3-go pasa. A wtedy wg zasad głoszonych przez Arrival'a wszyscy z 3-ech pasów muszą pchać się na prawy aby z niego zjechać.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 454
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: PzD91 » 30 lip 2020, 18:06

^^
Nie muszą. Na turbinowym jezdzi się zgodnie ze wytyczynymi strzałkami poziomym i oznakowaniem pionowym, przed rondem wystarczy spojrzeć na oznakowanie i wiadomo, jak trzeba się zachować na danym rondzie i często z lewego pasa też zjeżdza się.

3 pas na tym rondzie upłynniłby ruch. Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że wszyscy pchali by się na prawy, skoro, ze skrajnego prawego jechaloby się tylko w prawo :roll:
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: rzepuncja » 30 lip 2020, 20:09

Przede wszystkim ludzie nie potrafią jezdzić przez ronda, mało kto zjeżdza na prawy pas opuszczając rondo, polowa jezdzi cały czas prawym pasem nieważne gdzie zjeżdzają oraz zdarzają sie jeszcze osoby ktore wleżdzając na rondo migają w lewo nie wiem po co :) Jako ze żyjemy w kraju gdzie każdy jest we wszystkim expertem i takich ludzi nie nauczy jak się powinno jezdzić to mysle, że ronda turbinowe są najlepszą opcją, która zmniejszyłaby liczbe wypadków, nieporozumień i wszelkich konfliktów na rondzie. Nie da sie jezdzić w kółko, są określone jasno pasy przez strzałki i wszystko powinno być jasne, a jak sie ktoś pomyli i źle wjedzie to będzie miał nauczkę na przyszłość, żeby się skupić i myśleć przed wjazdem gdzie ma jechać :) Tak więc ja jestem jak najbardziej za rondami turbinowymi gdziekolwiek się da :)
P.S. ...Ewentualnie rondo z 1 pasem :P :) :mrgreen:
rzepuncja
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 22 lip 2014, 17:18

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Nikoś » 30 lip 2020, 20:15

W mieście rond tyle co nic, większośc już kierowcy znają na pamięc i tak też jeżdżą.
A co do 3 pasa - w innych miastach to działa i jakoś wszyscy żyją, a co gdyby to było rondo o 6 -7 wlotach ? normalnie armagedon panie :lol:
3 pas na Pobitnym pomógł by usprawnić ruch pod warunkiem że kierowcy nauczyli by się z tego korzystać
I ciekawe czemu jak nasi szoferzy nagle znajdą się w innym mieście to odziwo potrafią po kółeczku jeździć,
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: jasiop » 01 sie 2020, 10:52

Umowa na sporządzenie projektu została podpisana początkiem września.
Niech mi ktoś wytłumaczy - czy racjonalne i zasadne ze strony zleceniobiorcy było nie podejmowanie badań geologicznych przez ponad pół roku ?
Mosty Gdańsk miały zrobić projekt w 9 miesięcy (od września do maja). Zaplanowali badania geologiczne dopiero po 6 miesiącach od rozpoczęcia prac, niespełna dwa miesiące przed oddaniem projektu
Dość dziwne to dla mnie ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: voy » 01 sie 2020, 16:38

Chciałbym zobaczyć symulacje w Vissimie stanu istniejącego i różnych wariantów inwestycyjnych wraz z obliczeniami poziomów swobody ruchu. Zanim podejmie się decyzje o budowie czegoś inwazyjnego i przewyiarowanego trzeba by sprawdzić w studium wykonalności jakie rozwiązanie jest najlepsze. Być może turbina byłaby lepsza i przede wszystkim dużo tańsza.

O tu przykład tego typu symulacji:
https://www.youtube.com/watch?v=RtxEZINCpCw
voy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 95
Na forum od: 31 sie 2014, 17:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: porteño » 01 sie 2020, 19:34

Najlepiej to by było, jakby ten tunel zastąpił rondo całkowicie. Już ślimak byłby lepszy od ronda.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości