[os. Pobitno] Tunel pod rondem

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: PzD91 » 27 lip 2020, 15:05

Oczywiście, że lekka przebudowa tego ronda i przemalowanie je na turbinowe znacznie usprawniła by tam ruch, ale to by nie było na miare stolicy innowacji.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Arrival » 27 lip 2020, 15:35

Przemalowanie nic nie zmieni, trzeba krawężniki jak w Świlczy. Ale macie rację, że to właśnie tego trzeba najpierw spróbować i wymusić na ludziach poprawną jazdę, która by tam ruch bardzo mocno usprawniła.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: lordfisher » 27 lip 2020, 15:41

oczywiście, pełna zgoda z tym krawężnikiem bo inaczej się nie nauczą. W Świlczy jest i jakoś ludzie jeżdżą. Kolejne takie bym widział ja Lubelskiej koło mostu Mazowieckiego bo też potrafi się przykorkować bo wielu z zewnętrznego ciśnie na trzeci zjazd....
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 347
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Doniek » 28 lip 2020, 6:28

Powinni zacząć od szkół nauki jazdy bo niektórzy boją się panicznie lewego pasa na rondzie :D albo widzą jakiś magiczny znak stop przed wjazdem gdy nawet nikt nie jedzie.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1368
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: peter » 28 lip 2020, 7:06

Ale to wladza daje taki przyklad, a tamtym tygodniu radiowoz to samo cale rondo prawym objezdza :o :lol:
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1307
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Arrival » 28 lip 2020, 10:39

Ja już tu spiny z kimś z Was wyżej miałem w tym temacie ;). I przykro się czyta, że mimo całej masy przykładów i merytorycznej dyskusji nadal trzymacie się wersji wymyślonej przez jakiegoś niedouczonego instruktora, który jakimś cudem rozlał ją na cały Rzeszów.
Ludzie "boją się lewego pasa" przez garstkę terrorystów ;) skręcających w prawo z lewego. Tyle. Szczęśliwie ronda turbinowe rozwiązują ten problem i oby jak najszybciej takie zostało tu wprowadzone.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Nikoś » 28 lip 2020, 11:14

Kwestia jazdy po rondzie jest wałkowana od lat w mieście i efektu nie widać. Nawet na turbinowych widziałem już "miszczów" co nie potrafili jechać :lol:
To rondo można by było spokojnie poszerzyć do 3 pasów + trasy dojazdowe, i nie trzeba by wydawać 150mln albo i więcej na coś co przyniesie mizerny skutek
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: PzD91 » 28 lip 2020, 11:27

Arrival pisze:Przemalowanie nic nie zmieni, trzeba krawężniki jak w Świlczy. Ale macie rację, że to właśnie tego trzeba najpierw spróbować i wymusić na ludziach poprawną jazdę, która by tam ruch bardzo mocno usprawniła.

Napisałem "lekka przebudowa", czyli wyprofilowanie pasów, dodanie kraweżników oraz dobudowania dodatkowego pasa do skrętu w prawo. W taki sposób, że nawet kretyn połapie się jak poprawnie przejechać takie rondo i korków nie będzie. Ale póki co Ratusz snuje wizje a w niczym nie posuwamy się do przodu.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: WoJa » 28 lip 2020, 11:32

No właśnie Arrival - ronda turbinowe wymuszają korzystanie z dobrodziejstwa wszystkich pasów na rondzie i opuszczania go z lewego pasa - patrz obrazek :lol:

To ze mną dyskutowałeś, ale dla mnie temat zamknięty, nic nie poradzę na terrorystów zmieniających usilnie pas na prawy i blokujących cały ruch. na szczęście ludzi z twoim podejściem jest mniejszość i da się jakoś normalnie jeździć po rondach.

p.s. poczytaj różne wyroki sądowe dotyczące kolizji na rondach - wina polega tylko na nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu przez zjeżdżającego z "lewego" pasa. Sądy nigdy nie uznają za winę samego faktu zjazdu z lewego pasa, tylko nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się po prawym pasie.
Załączniki
Rondo Chrapka 1.jpg
Rondo Chrapka 1.jpg (113.34 KiB) Przeglądany 2572 razy
Ostatnio zmieniony 28 lip 2020, 12:10 przez WoJa, łącznie zmieniany 1 raz
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 455
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: WoJa » 28 lip 2020, 11:45

Nikoś pisze:Kwestia jazdy po rondzie jest wałkowana od lat w mieście i efektu nie widać. Nawet na turbinowych widziałem już "miszczów" co nie potrafili jechać :lol:
To rondo można by było spokojnie poszerzyć do 3 pasów + trasy dojazdowe, i nie trzeba by wydawać 150mln albo i więcej na coś co przyniesie mizerny skutek



Taaaaa ... i zgodnie z waszymi pomysłami z 3 pasów wszyscy na prawy aby zjechać z ronda :lol: usprawnienie ruchu, eh...
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 455
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości