[os. Pobitno] Tunel pod rondem

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: WoJa » 14 gru 2019, 11:40

Tam jest za duży ruch obecnie na półśrodki, a będzie jeszcze większy. Firm na Jasionce przybywa, zjazd z autostrady, Asseco x2, nowe bloki, nowe biurowce na AK itd.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 454
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: django » 14 gru 2019, 17:16

Powiedzcie mi po jaką cholerę po raz kolejny rysują znaki poziome przed wjazdem na rondo. Żeby było śmieszniej na lewym pasie przed rondem jest możliwość skrętu w lewo. Przecież wjeżdżając na rondo zawsze skręcamy w prawo i zjeżdżając zawsze skręcamy w prawo.

Idąc natomiast myśleniem ortodoksów uważających że te pasy oznaczają że jeżeli chcemy zjechać 3 zjazdem musimy ustawić się na lewym pasie to oznakowanie powoduje że na tym rondzie nie będziemy mogli zawrócić bo mamy nakaz jazdy prosto lub w lewo.

Strzałki kierunkowe są zbędne i moim zdaniem niezgodne z przepisami. Dopuszczalne są co najwyżej na turbinówkach. Będą powodowały tylko rozbieżność zdania ludzi uczestniczących w ewentuanej kolizji. Chociaż na turbinówkach w świlczy też się nie popisali.

https://www.google.pl/maps/@50.066043,2 ... a=!3m1!1e3

Jadąc do tych śmiesznych strzałek to nie można tam zawracać a przecież można na tych rondach zrobić to bezkolizyjnie

Ale to i tak lepiej jak w lublinie. Identyczny układ jaki powstanie u nas po przebudowie

http://maps.google.pl/maps?q=lublin+mak ... e&t=h&z=17

Chcialbym poznać tego gościa co to wymyślił. Co innego jak jesteś miejscowym i jeździsz po rondzie caly czas to wiesz mniej więcej gdzie sie ustawić. Ale jak się tam pierwszy raz pojawiłem to normalnie się pogubiłem. Popatrzcie na to czysty idiotyzm. Rondo powinno być proste. Żadnych strzałek żadnych znaków tylko reguła prawej dłoni i prawy kierunkowskaz. Więcej nie potrzeba i wtedy każdy jest równy. A co jak jest więcej jak 4 wyjazdy. Pierwszy raz w mieście. Przejechałeś ten właściwy i robisz rundkę dookoła a tu nie bo jakieś strzalki nakazy i śmieszne kolizyjne rozwiązania

Co do samej przebudowy to jestem za. Można się co najwyżej zastanawiać ile się zyska w stosunku do kosztów jakie należy ponieść. Tam by sie bardziej przydala droga od ronda Kuronia w kierunku AUCHAN
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: pisul » 23 gru 2019, 17:35

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
fot.Mosty Gdańsk
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Doniek » 29 maja 2020, 9:21

Sprawdzam! Czy coś w temacie się dzieje? Czy trzeba prosić moderatorów o przeniesienie tematu między bajki tj przepraszam rzeszowskie inwestycje niezrealizowane? :)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Robson » 29 maja 2020, 12:03

Spokojnie. To nie budowa domu 120m2.
Firma Mosty Gdańsk ma czas do 31 maja 2020 roku, czyli jeszcze kilka dni na zaprojektowanie przebudowy ronda.
Robson
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 15 sty 2018, 15:42

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: bystry » 29 maja 2020, 14:10

Drugie takie by się przydało na skrzyżowaniu Krakowsiej i Okulickiego. Dodatkowo, na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Targowej oraz koło Galerii Rzeszów, całkowicie zlikwidować przejścia dla pieszych, a zrobić podziemne przejścia pod całymi skrzyżowaniami, wtedy ruch byłby płynniejszy.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: swiety » 29 maja 2020, 17:01

Zrobić jeszcze tunele dla pieszych, żeby totalnie nie przeszkadzali w ruchu samochodów :lol: Jak chcesz zrobić tunel na Piłsudskiego/Targowa? :roll:
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: bystry » 29 maja 2020, 20:07

swiety pisze:Zrobić jeszcze tunele dla pieszych, żeby totalnie nie przeszkadzali w ruchu samochodów :lol: Jak chcesz zrobić tunel na Piłsudskiego/Targowa? :roll:


Nie chodzi mi o sam tunel w prostej lini między jednym a drugim końcem drogi, ja bym tam zrobił przejście na wzór pomieszczeń w stacji metra, jedno ogromne przejście pod całym skrzyżowaniem, taki plac tylko, że pod powierzchnią drogi, to nie jest coś nadzwyczajnego, myślę, że koszty nie byłyby też gigantyczne, największa trudnosć to taka, że musieli by wyłączyć z ruchu całe skrzyżownie, może nawet i na pół roku, takie rozwiązanie można by wdrożyć dopiero po wybudowaniu przełużenia ul. Rejtana.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: jasiop » 29 maja 2020, 20:41

bystry pisze: całkowicie zlikwidować przejścia dla pieszych, a zrobić podziemne przejścia pod całymi skrzyżowaniami, wtedy ruch byłby płynniejszy.

Myślenie rodem z XX wieku ...
Piesi pod ziemię a najlepiej na księżyc ...

PS
Twoim zdaniem korki to przede wszystkim wina pieszych ? Serio ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: bystry » 29 maja 2020, 21:29

jasiop pisze:
bystry pisze: całkowicie zlikwidować przejścia dla pieszych, a zrobić podziemne przejścia pod całymi skrzyżowaniami, wtedy ruch byłby płynniejszy.

Myślenie rodem z XX wieku ...
Piesi pod ziemię a najlepiej na księżyc ...

PS
Twoim zdaniem korki to przede wszystkim wina pieszych ? Serio ?


A potrafisz jakoś wytłumaczyć co Ci się nie podoba w takim pomyśle, i jakie ma wady? Bo na razie to przedstawiłeś swoje "widzi mi się".

Wcale nie próbuje pieszych chować pod ziemie. Ale jeśli Pobitno zostanie przebudowane to ruch się w tym rejonie bardzo upłynni, a korki zaczną się robić kawałek dalej. Żeby przebudowa ronda Pobitno przyniosła efekty to trzeba jeszcze będzie coś zrobić ze skrzyżowaniem Piłsudskiego/Targowa, z rondem Dmowskiego, i ze skrzyżowaniem Krakowskiej//Okulickiego, trzeba będzie upłynnić ruch z jednego końca miasta na drugi. O to chodzi.

Nie chce chować pieszych w innych miejscach, nie proponuje tego jako standard.
Ruch we wspomnianych przeze mnie rejonach, jest ogromny, koło ZUS-u często dochodzi do wypadków na przejściach dla pieszych.
Więc bardzo dziękuję za Twoje "widzi mi" się ale zdecydowanie wolę bezpieczeństwo pieszych, a takie podziemnie przejscie w formie duzego placu nie zepsuje estetyki miasta w żaden sposób. Piesi będą odseparowani i będzie to zdecydowanie bezpieczniejsze i dla nich i kierowców. Proste.

I gdzie ja powiedziałem, że piesi są winni korkom w mieście?

Nie sugeruj głupot, tylko przedstaw konkretny pomysł albo uzasadnij swoją opinie.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości