Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: porteño » 27 sie 2022, 13:29

Lokalizacja stacji "Osiedle" (jak i ta fatalna nazwa) jest faktycznie trochę beznadziejna. Powinni ją albo przesunąć na wiadukt i zrobić zejście z peronu na Batalionów Chłopskich, gdzie powinny być ulokowane przystanki autobusowe jak najbliżej owego wiaduktu, albo bardziej na południe w sercu osiedla Zawiszy z parkingiem po jego stronie, skąd porządny chodnik i ścieżka rowerowa łączyłyby przystanek z Podkarpacką i kampusem Politechniki z jednej strony oraz z Architektów z drugiej. Teraz jest tak ni w pięć ni w dziesięć.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Patryk M » 29 sie 2022, 17:28

Protest przeciwko budowie linii kolejowej przez Jasionkę w ramach CPK w Rzeszowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

W poniedziałek na placu przed Urzędem Marszałkowskim odbył się protest przeciwko budowie linii kolejowej przez Jasionkę w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego w Rzeszowie.

Mieszkańcy Jasionki, opozycyjni politycy oraz przeciwnicy budowy Centralnego Portu Lotniczego z innych części naszego kraju protestowali przeciwko jednej z najważniejszych rządowych inwestycji. Swoje postulaty w formie listu przekazali marszałkowi i wojewodzie.

https://rzeszow.naszemiasto.pl/protest- ... c3-8970139
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: maks » 14 wrz 2022, 16:52

Ponad 140 milionów złotych będzie kosztowała budowa zaplecza technicznego dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej


https://rzeszow.tvp.pl/62738323/kolejne ... meracyjnej
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Tukam » 15 wrz 2022, 9:09

Fajnie, że taki hub powstaje i daje jakiś zalążek kolejowego know-how w Rzeszowie (Gniewczyna upadła). Myślę jednak, że stworzenie bocznicy np. na terenie dworzyska byłoby korzystniejsze. Nie kumulowałoby to przetaczania składów w centrum, nie brudziło krajobrazu a do tego z wyprowadzonej bocznicy mogłyby korzystać firmy na strefie. Może dobrym pomysłem dla firm byłoby stworzenie huba intermodalnego w tamtym miejscu.
Wiem, że to gdybanie i mleko się już rozlało...
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 323
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Some Grue » 15 wrz 2022, 10:48

Tylko które firmy chciałyby korzystać z transportu kolejowego? BSH (vel Zelmer) w Rogoźnicy jakoś nie kwapiło się do uzyskania bocznicy kolejowej, choć linię mają tuż pod nosem. Problemem jest nadal nasz narodowy przewoźnik/zarządca linii, pod wieloma względami - kosztów, biurokracji, możliwości transportu intermodalnego.
Dodatkowo całkowity brak zachęt do korzystania z transportu kolejowego - więc szczerzę wątpię, że ktokolwiek by się porwał na budowanie bocznicy. Zauważ, że w ostatnich latach więcej bocznic uległo zamknięciu czy likwidacji, niż zbudowano czy uruchomionop nowych.
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Tukam » 15 wrz 2022, 17:01

Wydaje mi się, że firmy kurierskie mogłyby być zainteresowane transportem kontenerowym. Konsorcjum stali też prawdopodobnie nie pogardziłoby bocznicą, gdyby przebiegała niedaleko.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 323
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Doniek » 16 wrz 2022, 9:00

Zapomnijcie u nas o transporcie kolejowym, to jakaś patola. Ani szybko, ani tanio ani dobrze ;) Jedynie kiedy korzystałem z torów to przy intermodalnym do portu jeśli waga towaru nie pozwalała poruszania się po drodze. Jeśli zależałoby firmom na strefach z bocznic, myślę ze byłyby lobbowane takie rozwiązania.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: maks » 22 wrz 2022, 19:25

CPK wybrało już rekomendowaną trasę?

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2708 ... &pagebln=0
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Nikoś » 22 wrz 2022, 20:41

Czy ktoś wierzy że to powstanie, wybierac i kreski to sobie moga rysowac.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: lordfisher » 23 wrz 2022, 6:30

Ważne, że nie koło mojego domu :D teraz niech sobie kreski stawiają jak chcą ;) Wiem, to cebulowe zachowanie ale każdego z Was gdyby chcieli tak uszczęśliwić myślałby podobnie ;)
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: rafik i 9 gości