Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: littlemonster00 » 28 wrz 2023, 19:34

Spisek przeciwko pisiorom.
Co tu chwalić? Niedoróbki? Słabe materiały? Pokraczne rozkłady jazdy?
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 399
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: gustawtrzmiel » 28 wrz 2023, 20:14

Czyli jak wszystkie inwestycje w Rzeszowie, prowincja zobowiązuje.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 342
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: maks » 28 wrz 2023, 21:19

Władze lotniska w Jasionce wybudowały nowoczesną drogę wzdłuż portu. Teraz chcą ją odpłatnie przekazać gminie Trzebownisko, ale ta nie chce jej brać na swoje utrzymanie. Jeżeli tak się nie stanie, to uruchomienie kolei aglomeracyjnej do Jasionki może być zagrożone.


https://nowiny24.pl/gmina-trzebownisko- ... 3-17912621
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3579
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Ole » 29 wrz 2023, 7:37

Zatem przytulić do Rzeszowa. :lol:
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Doniek » 29 wrz 2023, 8:05

Nie wiem, nie znam się, nie jestem samorządowcem ale tam nikt nie spisał jakiejś promesy z gminą?
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1374
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Nikoś » 29 wrz 2023, 14:33

Tylko czemu gminie a nie powiatowi te droge przekazywac ?
Chyba że to kolejny mis z serii udajemy że rozwijamy komunikacje w regionie :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: maks » 29 wrz 2023, 19:25

Czy Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna ruszy w przyszłym miesiącu?

https://rzeszow.tvp.pl/73023325/problem ... w-jasionce
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3579
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: krzysztof.ka » 02 paź 2023, 9:06

Wczoraj z ciekawości przejechałem się na lotnisko pociągiem. Mam kilka spostrzeżeń.
Pierwsza rzecz, to zakup biletu. Przystanku Jasionka Lotnisko nie było w aplikacji Polregio ani w Koleo. Przystanek dostępny był w aplikacji SkyCash, ale za chiny ludowe nie można było kupić biletu do tego przystanku. Nie próbowałem wchodzić do kas, bo w środku tłumy.
W większości jak nie wszystkie odjeżdżają z dworca głównego z peronu 3 i toru 8.
Konduktor mi powiedział, że bilet kupię u niego i mam wsiadać do pociągu.
W pociągu na przejażdżkę było sporo ciekawych jak i ja, rodziny z dziećmi, starsze małżeństwa, trochę młodzieży.
Na przystanku Głogów Małopolski kilka osób wysiadło.
Peron na Jasionce ładny, z zegarami, rozkładem jazdy, tu wszystko było przygotowane.
W pociągu zapowiedź po polsku i angielsku, z tym, że jak już się przygotowuje zapowiedź dla innostańca, to wypadałoby, aby końcowa stacja była powiedziana jako Jasionka Airport, tak żeby ten innostraniec zrozumiał. W Warszawie potrafią powiedzieć Warszawa Zachodnia / Warszawa West Station.
Ani w jedną, ani w drugą stronę nie zapłaciłem za bilet, bo konduktor nie chodził nawet sprawdzać biletów.
W drodze powrotnej planowałem wysiąść na przystanku Rzeszów Staromieście, ale ósemka odjeżdża z przystanku Warszawska / Borowa dwie minuty po przyjeździe pociągu, tak więc nie zdążyłbym. I tu się nasuwa kwestia, czy ZTM nie domyśla się, że tu przy przystanku kolejowym pasowałoby umieścić jednak przystanek autobusowy?
Wysiadłem przy Zachodnim i tu też kwestia umieszczenia przystanku niedaleko. NIe znam się na sprawach budowlanych, ale taki przystanek idealnie pasowałby pod wiaduktem kolejowym. Na pewno by to zwiększyło atrakcyjność tego przystanku dla mieszkańców Baranówki czy ogólnie zachodnich osiedli, skąd można dojechać łatwo autobusem na ten fragment Wyzwolenia.
I teraz na temat przyszłego rozkładu jazdy.
Oglądałem relację z przejazdu dla ważnych i prasy.
Pan marszałek mówił, że rozkład będzie skorygowany, dopasowany do rozkładu lotów i do pracy firm.
A potem była wypowiedź zastępcy dyrektora z PKP. Ten pan już rozwiał wątpliwości. Od 12 listopada będzie dodatkowa para pociągów wieczorem.
Rozkład jazdy jest gotowy i dostępny na 6 tygodni przed obowiązywaniem, tak więc już wiadomo jaki będzie. I zmiana dotyczy minut dosłownie. Odjazd z Jasionki po północy nadal kwadrans i nadal nie ma szans na to, żeby się dostać do centrum pociągiem z ostatniego rejsu z Warszawy.
Mijanka w Zaczerniu jest sobie i tyle. Nadal pociągi zatrzymują się na wschodnim peronie.
Mam nadzieję, że coś się zmieni w rozkładzie na rok 2023/2024. Ale mam złudne nadzieje....niedasizm i tyle.
Na FB na jednym z portali napisałem, że należy wprowadzić obowiązek dla urzędników z Urzędu Marszałkowskiego podróży na lotnisko wyłącznie pociągiem. Nie ważne, że odlot o 5:45. Ma jechać dzień wcześniej. Może wtedy trochę pomyślą, że inwestycje są dla ludzi, a nie tylko dla splendoru i wydania kasy z funduszy.
krzysztof.ka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 26 sty 2015, 15:33

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Witek_0000 » 02 paź 2023, 10:17

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/linia-kolejowa-na-lotnisko-rzeszow-jasionka-otwarta-115469.html


300 mln zł. Dość krytyczny komentarz, bo wcześniej wydano podobne pieniądze na kolej do małych lotnisk i pociągi wożą powietrze. Właśnie z takimi inwestycjami tak jest, że są dla wydania kasy z funduszy. Jednak inaczej taka trasa by nie powstała. Dobrze, że koło lotniska w Jasionce jest strefa ekonomiczna to faktycznie dostosowując rozkład może trochę ludzi będzie korzystać. Jak już UM ma dostęp do takich budżetów, to niech pomyślą o budowie drugiego toru wzdłuż Warszawskiej, w celu zwiększenia przepustowości.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 211
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: krzysztof.ka » 02 paź 2023, 10:37

Nie znam sie, bo nie jestem budowlańcem ani projektantem, nie znam się na tych sprawach, ale tak zdrowy rozsądek podpowiada, że przy tym projekcie powinno się pomyśleć o właśnie większej przepustowości na odcinku z Zachodniego do Zaczernia. Być może są jakieś ograniczenia w terenie, obszarze, właśności gruntu. Trudno mi powiedzieć. Ale przynajmniej przystanet Zaczernie można było rozbudować do możliwości zmiany czoła pociągu u uruchomienia kursów Zaczernie - Jasionka Lotnisko, tak żeby przy ograniczonej przepustowości linii głównej można było np. z Głównego wsiąść do pociągu w kierunku Kolbuszowej i przesiąść się w Zaczerniu. Myślę, że to by trochę usprawniło możliwość dojazdu na lotnisko pociągiem, ale też i większą dostępność dojazdu dla ludzi z kierunku Kolbuszowej, Tarnobrzebu czy Stalowej.
Jedyna szansa na poprawę rozkładu jazdy jest jego przebudowa na całej linii od Rzeszowa do Ocic. Bo jak na razie, to te kursy do Lotniska to tak wciśnięto w "okienka".
krzysztof.ka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 26 sty 2015, 15:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości