[ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: jasiop » 16 sie 2023, 20:28

pisul - ponawiam ...

".. troszkę dziwne jest wydawanie pozwolenień na budowę na tym terenie "
- jakich pozwoleń ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1444
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Succubus » 22 lis 2023, 0:21

Nawiązując do pana, któremu "całe województwo będzie jeździć pod oknami", to przyznam że bardzo wielu mieszkańców Budziwoja i okolic to naprawdę ciężkie przypadki. Wyjątkowo mocno zapatrzeni w czubek własnego nosa, próbujący utrzymać wiejski klimat w mieście. Nigdzie nie spotkałem się z takim uporem.

Co do tematu, to przyznam, że dziwi mnie kiedy Prezydent opisuje temat finansowania na poziomie "a może tutaj będą pieniądze, a może tam...". Jeśli pieniędzy nie ma i nie do końca wiadomo skąd będą, to jesteśmy z tematem w lesie i jestem przekonany, że jeszcze wiele lat ten temat nie ruszy. Ta sprawa powinna być grzana, a decyzja sądu powinna być postrzegana jako formalność na którą wszyscy muszą poczekać, ale plan na dalsze kroki jest gotowy.
Succubus
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 22 lis 2023, 0:03

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: bartes_7 » 25 lis 2023, 12:01

Spokojnie, temat ruszy z kopyta tuż przed wyborami na prezydenta miasta. Zobaczycie, dla każdego kandydata będzie to temat numer jeden. Każdy będzie się zarzekał, mamił, obiecywał i rzucał kiełbasą na prawo i lewo, że to ON, że to dzięki NIEMU budowa ruszy. Rozpoczną się konsultacje a trzeba pamiętać, że Drabinianka, Biała i Budziwój razem wzięte to w sumie największy elektorat w mieście i trzeba się z nim liczyć. A po wyborach......to już każdy wie jak będzie
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 188
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: abrakadabra » 25 lis 2023, 12:12

I wyborcy zostaną omamieni i orżnięci jak przy każdych wyborach. Niestety mimo to ludzie nie zagłosują na nikogo innego niż Fijołka
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: bystry » 24 gru 2023, 11:36

Południe Rzeszowa dalej jest dyskryminowane, na północy co chwilę jakieś inwestycje drogowe, most Mazowieckiego, połączenie, lubelskiej z Warszawską, sama Warszawska i Lubelska, a teraz jeszcze kontynuacja obwodnicy północnej aż do dworzyska, a przecież mamy jeszcze inne inwestycje niż miejskie, takie jak PKA czy V etap drogi lotniskowej, a kiedy coś na południu miasto zrobi?
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Ole » 25 gru 2023, 10:36

Może dlatego, że ponad 15 lat tam nic się nie działo i tak naprawdę dopiero rozpoczęcie budowy "Staromieście Ogrody" sprawiło że trzeba i należy zadbać o ten kawał miasta. "Odnalezione" tereny inwestycyjne blisko centrum napędziły potrzeby nowych dróg.
Ale spokojnie, te inwestycje też trzeba ukończyć i wrócić na południe gdzie robi się koszmar. Powiększenie miasta o Białą, Budziwój, Słocinę napędziło wielką mieszkaniówkę w tym rejonie i trudno żeby drogi to wytrzymały które są za wąskie i brak alternatyw.
Jednak nie można powiedzieć że nic tam nie inwestowano bo na przykład o nowej kanalizacji na całym tym terenie to szybko zapomniano, przebudowa Rejtana i całej Sikorskiego też niedawno ukończona.
Nie będzie jednak łatwo, tu warto popatrzeć co się dzieje na konsultacjach przy budowie wiaduktu przy Pułaskiego. Będzie tak samo.
Aż strach pomyśleć co będzie za kilka lat po zachodniej i wschodniej części miasta, tam też są głównie pojedyncze arterie.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Tukam » 28 gru 2023, 12:15

Osobiście Północ (plus równomiernie wschód i zachód) wydają mi się bardziej naturalnym kierunkiem rozwoju z prostego względu, że jest tam po prostu płasko. Poprowadzenie drogi czy torów jest najzwyczajniej tańsze a dodatkowo oddziałuje skutecznie na większy dostępny do wykorzystania obszar, ponieważ budować bez problemu można wszędzie. Budując na południe trzeba celować w przesmyki między górkami, w mniejszą ilość terenów zamieszkanych niż na pozostałych trzech kierunkach.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: bartek86 » 16 sty 2024, 11:31

pisul pisze:Tyle że nie wszystkie inwestycje od razu się pokazują na geoportalu ;) i równocześnie wiszą takie i po kilkanaście miesięcy inwestycje które inwestor wycofał.


Pisul mam Cię kurde dość !!!! jak nie masz zielonego pojęcia to nie pisz. Jesteś osobą zakłamaną, nie podajesz wszystkich informacji tylko wybiórczo. Pokaż proszę na geoportalu gdzie są te szeregówki. Jesteś kłamcą i ciągle wprowadzasz innych w błąd. Dla twojej informacji !!!!!!!! geoportal na Rzeszowie działa online to znaczy, że już na etapie Narady Koordynacyjnej w toku inwestycja pojawia się na mapach i ma opis wtedy chyba w uzgodnieniu na fioletowo. Taka inwestycja może wisieć nawet 3 lata nieuzgodniona. W przypadku uzgodnienia, a tak musi być jeśli są prowadzone jakieś prace ta inwestycja musi być na geoportalu widoczna od dawien dawna. Jesteś cholernym kłamcą i manipulantem. I twoje kłamstwo drugie: jak inwestor coś wycofał to temat znika w ciągu kilku dni !!! Temat nie znika jeśli:
1. jest nieuzgodniony, ale odbyła się pierwsza Narada (bo może być ponowiony w każdej chwili)
2. jest uzgodniony, ale się nie buduje.

Uzgodnienie OUDP nie jest równoznaczne z posiadaniem przez inwestora wszystkich zgód, opinii i decyzji.

W Rzeszowie wszystko jest praktycznie robione online, jedynie roboty na zgłoszenie pojawiają się z opóźnieniem (typu prąd, czy przyłącza różnych mediów), ale na pewno nie budowa szeregówek. Człowieku przestań kłamać i manipulować.

PS. Wycofałem się z komentowania na tym forum już ponad rok temu między innymi z Twojego powodu, ale dziś piszę tylko dlatego, by pokazać jakim jesteś manipulantem i kłamcą.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: ETernit » 16 sty 2024, 13:51

Ja natomiast się nie zgodzę, że budynek do uzyskania pozwolenia i jego późniejszej realizacji wymaga uzgodnienia ZUDP ponieważ po nowelizacji prawa budowlanego, można złożyć wniosek o wydanie decyzji na budynek (część kubaturowa) bez sieci i przyłączy (uzgodnienia wymaga podziemna infrastruktura techniczna, a nie budynek).

Stad są i sam osobiście znam inwestycje w Rzeszowie, które są realizowane albo moją pozwolenie na budowę, a geoportal jest pusty. Częściej jedna to jest praktykowane w powiatach ponieważ w innych zapisach dla miast (jak gmina miasto Rzeszów) np. w zapisach miejscowego planu zagospodarowania terenu lub w decyzji WZ są informacje, że projekt należy uzgodnić na naradzie koordynacyjnej i przy weryfikacji projektu budowlanego Urząd nie wyda decyzji pozwolenia na budowę, jeżeli takiego uzgodnienia nie ma.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: bartek86 » 16 sty 2024, 14:38

Zgadza się. Mój błąd. Uzgodnieniu podlega tylko uzbrojenie, nie sprecyzowałem :) ale na ogół jak już masz cały zakres mediów to nanosi się też sam zarys budynku do którego dochodzą media. I faktycznie na powiatach się to o wiele częściej zdarza, a w Rzeszowie tak jak Pan napisał jest to marginalne (myśle, że 1% inwestycji). Szlag mnie trafia jak Pan Pisul wybiera sobie co jest wygodne, jak nie ma racji to podaje półprawdy, albo podaje po prostu nie prawdziwe informacje, byle jego zdanie było prawdziwe i najważniejsze.

A wracając do wątku: chodzi tu tylko o przypadek podany przez Pana Pisula. Nie ma takich szeregówek przy obwodnicy.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości