[ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Informacje z budowy/remontu.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: NietoPterek » 26 lip 2022, 16:02

Nie ważne co by się działo miasto musi zacząć budowę tej drogi. Jest potrzebna, jest dofinansowanie na inwestycje, które może przepaść, byłby wielki wstyd dla miasta jak takiej ważnej strategicznie, a małej finansowo inwestycji by nie udźwignęło.
Poszerzenie ul. Maczka i mostu Załęskiego można i powinno zrobić się w następnych etapach. Osobny etap może dostać kolejne dofinansowanie, rozkopanie tej okolicy bez alternatywy przejazdu nie byłoby dobrym pomysłem. Jak już zostanie ukończony etap połączenia ul. Rejtana z ul. Ciepłowniczą to wtedy można zabrać się za kolejne zadania poszerzania pozostałych dróg.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: jasiop » 26 lip 2022, 17:38

Panowie i Panie ...

Powstało kilka ważnych, "przepustowych" nowych dróg przez ostatnie 10 lat ...
Poszerzono też sporo, dobudowano też ileś tam prawoskręów czy tzw "zawrotek" ...
Jaki mam dziś efekt ?
Realna średnia prędkość w zasadzie taka sama jak 10 lat temu ...
;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: arek898 » 26 lip 2022, 18:36

Zapomniałeś dodać, że w ciągu ostatnich 10 lat Rzeszów bardzo mocno powiększył swoje granice i zwiększyła się liczba ludności oraz powstało kilka nowych osiedli i fabryk...
arek898
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 305
Na forum od: 03 lut 2022, 17:00

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Meme » 26 lip 2022, 19:14

Ale argument o zmianach granic nie ma nic do rzeczy, bo to tylko było przesunięcie granicy na mapie, drogi pozostały te same. Jedynie może widziałbym zmianę jeśli chodzi o załatwianie spraw w urzędzie, bo teraz ludzie załatwiają je w UM Rzeszowa, a nie gminnym. Ale dojazdy do pracy i szkoły nadal pozostają te same, a stanowią one większość w udziale ruchu w mieście i okolicach.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: jasiop » 26 lip 2022, 19:17

Co z tego że zmieniły się granice ?
Przesunięcie linii granicy zmieniło coś diametralnie ?
Przecież Ci "nowi" mieszkańcy byli w zasadzie w Rzeszowie od lat.

Doprawdy powstały jakieś fabryki ? Coś mnie chyba w takim razie ominęło ;-)

PS
Międzyczasie Zelmer się wyniósł z miasta.
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Nikoś » 26 lip 2022, 20:30

Dobrze tylko że miasto dalej dogęszcza sieć dróg w centrum, a obrzeża jak miały problem tak dalej mają
Nie neguje że ta droga nie jest potrzebna, bo w połączeniu z całym systemem wiele da. Ale pisanie że etapowanie i kiedyś tam zrobi się most i Maczka to działanie krótkowzroczne. Bo znów trzeba będzie rozkopać/ zamknąć itd. pewne drogi gdzie ruch może już nie być taki jak dziś
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: arek1593 » 23 wrz 2022, 13:49

65 mln zł dofinansowania z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych już zasila budżet, jaki władze Rzeszowa planują przeznaczyć na budowę Wisłokostrady. Miasto liczy na więcej.



https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... tycja.html
arek1593
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 59
Na forum od: 01 lip 2022, 9:28

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: LeszekB » 23 wrz 2022, 15:32

jasiop pisze:Panowie i Panie ...

Powstało kilka ważnych, "przepustowych" nowych dróg przez ostatnie 10 lat ...
Poszerzono też sporo, dobudowano też ileś tam prawoskręów czy tzw "zawrotek" ...
Jaki mam dziś efekt ?
Realna średnia prędkość w zasadzie taka sama jak 10 lat temu ...
;-)


W międzyczasie jakiś 'mistrz' stwierdził, żeby zrobić buspasy...
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: jasiop » 23 wrz 2022, 18:13

coś przypomnę ...

1 maja 2014 · Rzeszów ·
W przyszłym roku rewolucja - Bus Pasy ...

A jak to było z Bus Pasami na Sikorskiego ?

W 2012 roku "korespondowałem" z rzecznikiem Chłodnickim m.in. w temacie celowości "ustanowienia" na al. Sikorskiego bus pasów.
Uzyskałem wtedy odpowiedź iż, cyt. "... W początkowym etapie prac nad "Budową zintegrowanego systemu transportu publicznego miasta Rzeszowa i okolic" Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wytypował ulice na których powinny zostać wykonane bus-pasy. Jedną z ulic była al. Sikorskiego ..."
Ostatnio przypomniałem sobie o tej sprawie i odgrzebałem ten temat ;-)
ZTM Rz na moje pismo by przedstawiło pełny wykaz dokumentów w tej sprawie stwierdziło, że nie posiadają żadnych !!! pism czy dokumentów oraz że nie byli ani wnioskodawcą ani inicjatorem bus pasów na Sikorskiego - czyli nie mają z tym wszystkim nic wspólnego !!!
Odesłali moją prośbę do MZD, od których otrzymałem jedynie dwa lakoniczne dokumenty:
1. "prośba" !!! MZD do prezydenta o zatwierdzenie godzin funkcjonowania B.P.
oraz
2. niekompletny (a w zasadzie tylko jego założenia) projekt organizacji ruchu, który stwierdza m.in., iż jedynym inicjatorem i wnioskodawcą był Ferenc - cyt "... projekt zgodnie z decyzją i poleceniem Zarządcy Ruchu Prezydenta Miasta Tadeusza Frerenca ..."
Tak więc jak można było się spodziewać, stwierdzenie Chłodnickiego było nieprawdą (nie po raz pierwszy zresztą) a utworzenie bus pasów na tej ulicy nie było poprzedzone żadnymi analizami czy symulacjami, które potwierdzały by zasadność i celowość ich wprowadzenia.
PS
Nie jestem przeciwnikiem bus pasów ...
PS 2
cytat z pisma MZD:
"...W związku z decyzją Zarządcy Ruchu Prezydenta Miasta Tadeusza (pisownia oryginalna) odnośnie zmiany organizacji ruchu na al. Sikorskiego ..."
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Ole » 25 wrz 2022, 8:08

To nie temat o budowie dróg tylko o Wisłokostradzie. Bez offtopów !
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości