[ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Informacje z budowy/remontu.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Kristoff » 01 lut 2021, 20:08

Ej, akurat prawoskręt na Słowackiego był potrzebny :| Co do pozostałych inwestycji uważam, że priorytetem powinno być jak najszybsze zrealizowanie wisłokostrady. Nie raz przekonałem się (jadąc z pracy z południowej części miasta) jak dużo ludzi jedzie na północ - sam również tam zmierzałem w stronę Jasionki. Jedyne możliwe drogi to przez wiadukt tarnobrzeski albo przez Pobitno. W godzinach szczytu godzinka na wydostanie się z miasta to norma. Wisłokostrada realnie wpłynęłaby na poprawę drożności na drogach.

Aczkolwiek nie łudźmy się, po Rzeszowie już nigdy nie będzie się jeździć lepiej. Ulice są wąskie i praktycznie w całym mieście brak szans na ich poszerzenie, a samochodów jest wydaje mi się z miesiąca na miesiąc coraz więcej.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Duszek » 01 lut 2021, 20:56

O prawoskręt na Słowackiego nie warto się spierać, bo jakie on tak naprawdę ma znaczenie dla ogólnego rozwiązania problemu korków w Rzeszowie.
Trzy pierwsze tj. Wisłokostrada, obw.południowa i obwodnica północna (Warszawska-Krakowska) to są priorytety dla naszego miasta w tym temacie. Po ich realizacji mogłoby się np. okazać, że tunel na os. Pobitno nie jest już konieczny i można planować inne tańsze inwestycje drogowe.
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Hawk » 02 lut 2021, 13:44

Ja również uważam iż priorytetem jest wybudowanie całości ul. Dworaka. Mi również wydaję się iż po udostępnieniu wisłokostrady kierowcom, wówczas tunel nie będzie pilnym tematem. Pozwoliłbym sobie nawet na stwierdzenie iż zamiast budować tunel lepiej byłoby przedłużyć obwodnicę południową od Sikorskiego do krajowej 94ki.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: OloB » 08 lut 2021, 10:48

Wydaje mi się, że nawet po wybudowaniu obwodnicy południowej (do ul. Sikorskiego), północnej i przy wisłokostradzie rondo Pobitno nadal będzie mocno obciążone. Wymienione inwestycje nie odciążą ronda, ponieważ jest ono (i będzie w przyszłości) miejscem, przez które będzie szedł ruch z autostrady do wschodniej części Rzeszowa (prawy brzeg Wisłoka). Jest to po prostu najszybsza i najkrótsza droga.
Nawet jeśli przyjąć, że obwodnica południowa przejmie część ruchu kierującego się z autostrady na Tyczyn czy Budziwój, to należy uwzględnić przecież większą ilość pojazdów.
Przy dzisiejszej przepustowości ronda, nie odpowiadającej natężeniu ruchu, tunel będzie potrzebny i dzisiaj i jutro i jeszcze przez wiele lat.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: patryk700i » 08 lut 2021, 18:00

Samo rondo może i się odciąży ale nadal przyblokują światła koło cmentarza i skarbca
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: RAMS » 29 mar 2021, 22:13

Dziwne, ale nie mogę pisać w tym temacie postów... przygotowałem sobie tekst do opublikowania w notatniku, niestety po copy+paste post wysypuje się w jakiejś bazie danych SQL. Ochrona przed spamem? Są jakieś limity znaków? Linka do wydarzenia na facebooku nie można wkleić?
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: dStan » 30 mar 2021, 16:38

Nie wiem co może być przyczyną, ale w ramach alternatywnego rozwiązania, możesz spróbować wrzucić np. na pastebin.com i wkleić tutaj link?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: maks » 05 maja 2021, 20:13

Służby wojewody podkarpackiego wydały zezwolenie na realizację ważnej dla Rzeszowa inwestycji drogowej. Składa się na nią m.in. rozbudowa mostu Załęskiego oraz przebudowa skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka.


https://nowiny24.pl/zielone-swiatlo-dla ... 3-15597065
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Kacu » 05 maja 2021, 20:56

A jeszcze w październiku ubiegłego roku pisałem tak:

Kacu pisze:
grawgard pisze:budowa ruszy w połowie 2021 r. bądźcie o to spokojni


Z chęcią wrócę do tego posta w połowie 2021 z listą powodów, przez które "nie da się" ;)


No I przypominam, że według oryginalnych szacunków Wisłokostrada w całej długości miała być dostępna już w 2021 roku :lol: było dużo "chciejstwa" ze strony ferencowych klakierów, no ale nie udało się. A to pech.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: Elo » 05 maja 2021, 22:02

Jest i kolejne pozwolenie na budowę bardzo potrzebnej drogi ale i ta droga pewnie nie prędko powstanie ogólnie w mieście nie buduję się ostatnio praktycznie nic jeżeli chodzi o budowę nowych dróg a chwalimy się rekordowym budżetem
Elo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 11 gru 2020, 21:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości