Projekt transportowy

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Projekt transportowy

Postautor: Doniek » 04 lut 2020, 8:03

dStan pisze:Ostatnio w ogóle coś się pozmieniało (na gorsze) w Rzeszowie, jeśli chodzi o działanie sygnalizacji nocą. Wcześniej działały w systemie all-red i włączało się zielone na czujkę ruchu, teraz zielone jest na głównej drodze cały czas. I wcześniej, gdy skrzyżowanie było puste, zielone włączało się prawie od razu gdy się dojeżdżało do skrzyżowania, można było płynnie przejechać, teraz trzeba nierzadko czekać na pustym skrzyżowaniu bo są duże opóźnienia.
Na Rejtana już 2 razy zdarzyła mi się sytuacja, że dla mojego kierunku nie włączyło się w ogóle zielone. Raz na skrzyżowaniu z Wierzbową, jadąc od Kopisto chciałem skręcić w lewo, przez 4 zmiany świateł nie zapaliło się zielone dla tego kierunku, musiałem pojechać prosto i zawrócić, innym razem wyjeżdżając z Kustronia, w lewo na Rejtana, analogiczna sytuacja. Na skrzyżowaniu Lubelskiej i Maczka oraz Maczka i Siemieńskiego (przejeżdżam tędy prawie codziennie) też płynność moim zdaniem spadła.

To samo jest na skrzyzowaniu Olbrachta z Lwowską. Trzeba tam swoje odstać. Raz byłem świadkiem jak gość przede mną po chyba już 3 cyklu nie wytrzymał i pojechał na czerwonym :lol:
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Projekt transportowy

Postautor: rafik » 16 sie 2020, 22:14

Temu który wpadł na pomysł wyłączania sygnalizacji w weekendy na skrzyżowaniu Sikorskiego ze Strażacką proponuję się przejechać na krzyżówkę o dowolnej porze dnia i zapoznanie się z sytuacją, w innym wypadku niedługo może mieć zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym bo prędzej czy później do niej w tym miejscu dojdzie. Możecie sobie wziąć po drodze dziadka z Białej niech poogląda sytuację skoro dalej twierdzi że ruch tam jest znikomy.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 22:50 przez rafik, łącznie zmieniany 1 raz
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Projekt transportowy

Postautor: jasiop » 16 sie 2020, 22:37

rzeszow-news.pl
W weekendy wyłączają sygnalizację na al. Sikorskiego. "Zbrodniczy pomysł"
Mieszkańcy Rzeszowa żądają przywrócenia całodobowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Robotniczej. - Włączymy w niedziele - zapowiada miasto.


Rozporządzenie o drogach
Wyznaczanie przejść dla pieszcyh

9. Na przejściu dla pieszych powinna być umieszczona wyspa dzieląca jezdnię ograniczona krawężnikami o szerokości nie mniejszej niż 2,0 m, w szczególności:
1) na jezdni dwukierunkowej między skrzyżowaniami, o liczbie pasów co najmniej 4;
2) na skrzyżowaniu bez wyspy dzielącej kierunki ruchu, jeżeli liczba pasów ruchu wynosi co najmniej 4;

Nie jestem fachowcem ale
1 wyspy tam nie ma
2 jest tam co najmniej 4 pasy,
3 a ograniczenie prędkości w stronę centrum od strony Tyczyna wynosi 70 km/h

PS
W MZD nie umieją liczyć do 4 ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Projekt transportowy

Postautor: patryk700i » 17 sie 2020, 10:22

Ale co wy chcecie?? Nie chcecie obwodnicy południowej to już się prezydent wami zajmuje jak wam uprzykrzyć życie. Podobno od przyszłego miesiąca jest w planie wyłączenie na skrzyżowaniu Kwiatkowskiego i Podwisłocze. :D
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: Projekt transportowy

Postautor: Ole » 17 sie 2020, 12:17

Bobra dobra, tylko bez plotek. Masz sprawdzone info ?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Projekt transportowy

Postautor: Ole » 19 wrz 2020, 13:37

Na skrzyżowaniach w Rzeszowie nie będzie jednak liczników. "Nie ma możliwości ich zastosowania"

- Sprawdzaliśmy rozwiązanie zastosowane w Szczecinie, gdzie udało się skoordynować pracę liczników z systemem inteligentnego sterowania ruchem. U nas tamtego rozwiązania nie można wprowadzić - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Liczniki, które pokazują kierowcom, ile mają czasu do zmiany świateł, ostały się w Rzeszowie już tylko na skrzyżowaniu ul. Podwisłocze z al. Kopisto. Przed laty tego rodzaju urządzenia były w wielu miejscach. Zostały zdemontowane w związku z wprowadzeniem Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem. Do tego systemu zostało wpiętych ponad 50 skrzyżowań. – Te liczniki można było montować na skrzyżowaniach z tzw. sygnalizacją stałoczasową, mającą sztywny cykl pracy. Nie można ich montować na skrzyżowaniach, które są wyposażone w system detekcji ruchu. A takich jest większość w naszym mieście – tłumaczyli rzeszowscy urzędnicy.

„Przestarzałe rozwiązanie”
W ubiegłym roku okazało się jednak, że są możliwości montażu liczników na skrzyżowaniach z detekcją ruchu. Udało się to w Szczecinie. Przedstawiciele rzeszowskiego urzędu miasta zapowiadali, że zapoznają się z tamtejszym rozwiązaniem. – I rzeczywiście przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg byli w tej sprawie w Szczecinie. Okazało się jednak, że funkcjonujący tam system sterowania ruchem różni się od tego, który został wprowadzony u nas. I w naszym systemie nie ma możliwości zastosowania takich liczników na skrzyżowaniach. Zresztą tak naprawdę takie liczniki są rozwiązaniem nieco już przestarzałym i także z tego względu nie będziemy do nich powracać – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.


żródło: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... w-nie.html


Ręcę opadają jak już słucham o tym. Widać że nikt z ratusza nie czyta forum albo takich mają ekspertów że chyba czas się wyprowadzić do Białegostoku.
Skoro system sterowania ruchem jest inteligentny to wystarczy wprowadzić wyświetlanie ostatnie 10 sekund i tyle.
Wiem że liczniki można tylko na sztywno zaprogramować np 15 sekund i tyle. Jeśli system jest tak inteligentny i ma powiedzmy 5 lub 6 schematów pracy świateł to wystarczy tylko dopisać w kodzie aby w każdym schemacie na 15 sekund przed zmianą włączyły się liczniki i te do zielonego i te do czerwonego.
Albo eksperci kłamią ludzi z ratusza albo ratusz nas kłamie że jest taki inteligentny bo sam zauważyłem max 4 schematy świateł a zwykle tych schematów jest 3. Zwykły dzienny, weekendowy i nocny z detekcją zajęcia pasów. System rozpracowany.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Projekt transportowy

Postautor: dStan » 29 wrz 2020, 13:04

Ale poza schematami, sygnalizacja potrafi w dynamiczny sposób wydłużyć bądź skrócić czas trwania danej fazy światła. Np. w momencie, kiedy za chwilę zaświecić ma się czerwone, ale auto przejedzie nad czujnikiem, sygnalizacja przedłuża światło zielone o kilka sekund. Wielokrotnie to zauważyłem np. na skrzyżowaniu Mieszka I i Niepodległości. I jak wtedy taki licznik ma działać, podczas odliczania od 10 do 0? Nagle zatrzyma się na (przykładowo) trzeciej sekundzie? I będzie się przez 5 sekund świeciło "3".
Albo, odwracając sytuację, gdy w danym kierunku jest zielone ale nie ma ruchu, a w poprzek auto podjedzie do skrzyżowania, faza zielonego potrafi być skrócona, a zmiana z czerwonego na zielone "przyspieszona". I wtedy będziemy mieć sytuację, gdzie licznik pokazuje że za 10 sekund zaświeci się zielone i nagle przeskakuje do zera?
Wprowadzi to więcej zamieszania niż pożytku. A liczniki są jedynie "wygodą" i to tylko dla niektórych, bo większość i tak nie zwraca na nie uwagi i szuka biegu przez kilka sekund po zapaleniu się zielonego światła.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Projekt transportowy

Postautor: icetruck » 30 wrz 2020, 0:01

Ten system jest ewidentnie zbyt inteligentny jak na Rzeszów - a z pewnością jak na mnie.
Wyłączyć to dziadostwo, ustawić zielone fale w ciągach głównych ulic, pozakładać sekundniki i na pewno się będzie jeździło znacznie wygodniej niż dzisiaj, - gdzie cała "inteligencja" tego systemu polega na tym, że jadąc ulicą Rejtana, albo "obwodnicą" napotykam (niemal) ciągła czerwoną falę.
Światła na przejściach dla pieszych niezsynchronizowane ze światłami na skrzyżowaniu znajdującym się w odległości 100-200m... czerwone światło na pustej ulicy Podwisłocze pod Lidlem o 3 w nocy itd itp. ja dziękuję za taki "inteligentny" system...
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Projekt transportowy

Postautor: Doniek » 02 paź 2020, 6:41

Najlepszy przykład inteligencji tego systemu to jak ostatnio jechałem Niemierskiego. Przede mna inny pojazd, dojezdzamy do skrzyzowania czerwone światło, robi się zielone przyśpieszamy i po paru sekundach znów czerwone i tak sobie k*** pod nosem czekająć minimum 2min na kolejna zmianę. Zaznaczam, że byliśmy na tyle blisko iż czujniki powinny nas wyłapać.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Projekt transportowy

Postautor: dStan » 02 paź 2020, 14:58

Z jednej strony, niby jest to przykład "inteligencji", ale moim zdaniem też złych decyzji co do działania systemu. Wcześniej sygnalizacje działały dużo lepiej i wcale nie chodzi mi o sekundniki. Na poprzedniej stronie w tym poście już o tym pisałem i również uważam, że obecnie działa to w wielu przypadkach co najmniej słabo. Ostatnio, wieczorem, widziałem autobus przejeżdżający na czerwonym, bo zielone dłuższy czas nie chciało się zaświecić.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości