[ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

[ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Pieczarkowy » 11 lip 2015, 15:32

Budując połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej miasto chce ułatwić komunikację między centrum, a osiedlami Kmity, Krakowska Południe i Kotuli.

Osiedle im. Franciszka Kotuli leży w zachodniej części Rzeszowa. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic, szacuje się, że w tej chwili mieszka tu blisko 5500 osób. Po oddaniu do użytku kolejnych kilkudziesięciu bloków ich liczba ma wzrosnąć o ok. 4000. Na Krakowskiej Południe mieszkańców jest 7900, a na Kmity 7200. Wszystkie trzy osiedla łączy ul. Wyspiańskiego, którą duża część mieszkańców codziennie dojeżdża do centrum.

Alternatywa dla przejazdu kolejowego

Jezdnia jest wąska, a po drodze przecina ją przejazd kolejowy w rejonie ul. Jałowego, dlatego w godzinach szczytu tworzą się tu korki.

- Rozwiązaniem problemu będzie budowa wiaduktu, który połączy ul. Wyspiańskiego nad torami kolejowymi z ul. Hoffmanowej. Na nasz wniosek inwestycja została już wpisana do wieloletniego planu finansowego miasta - mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu radnych PO, szefowa rady osiedla Kotuli.

W Miejskim Zarządzie Dróg trwają przygotowania do inwestycji. Gotowa jest już koncepcja połączenia, która posłuży za materiał do opracowania projektu budowlanego wiaduktu. - Koszt jego budowy szacujemy na ok. 70 mln zł. Próbujemy zdobyć na tę inwestycję dofinansowanie z Unii Europejskiej - mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Cztery pasy ruchu

Nowy wiadukt ma mieć dwie jezdnie i cztery pasy ruchu. Drogowcy w taki sam sposób zamierzają poszerzyć ul. Wyspiańskiego oraz Hoffmanowej i Mochnackiego. Dzięki temu po dwa pasy ruchu w każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji na odcinku od ronda Pakosława, przez ul. Hoffmanowej i Wyspiańskiego, po hipermarket Real. Do rozpoczęcia budowy brakuje jeszcze m.in. ustaleń z wojskiem, którego część terenów będzie potrzebna pod nowe drogi.

Miasto w zamian za nie chce zaoferować żołnierzom inne działki, ale zamianę będzie musiało zaakceptować jeszcze ministerstwo obrony. Dopiero, kiedy zostanie osiągnięte w tej sprawie porozumienie, radni uchwala plan zagospodarowania dla tej okolicy i będzie można ogłosić przetarg na budowę połączenia.


Ciekawy pomysł, przydałoby się tam coś co usprawniłoby ruch w godzinach szczytu.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 810
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Meme » 12 lip 2015, 16:29

Jeśli w ogóle budować takie połączenie, to na pewno nie 4 pasy ruchu, po co kolejna autostrada w centrum? Żeby jeszcze więcej aut do niego wjechało i jeszcze bardziej go zakorkowało?

Kiedy skończy się to myślenie o tym, że trzeba jak najszerzej i jak najwięcej? Może wypadałoby przeorganizować KM i sprawić, by była prawdziwą alternatywą dla pojazdów indywidualnych? Za tyle kasy ile pewnie będzie kosztowała cała ta trasa można by spokojnie dołożyć bardzo wiele kursów autobusów, albo zbudować tramwaj (tak, tramwaj, z wydzielonym torowiskiem, o dużej przepustowości, będący realną alternatywą dla samochodów), a Unia na pewno dałaby na to jeszcze więcej pieniędzy. Ale lepiej walnąć autostradę do centrum, a potem się dziwić: "No skąd te korki, przecia kupilimy nowe Mercedesy i Autosany???"

BETON!
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 171
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: PzD91 » 12 lip 2015, 17:05

A tam tramwaje, metro lepsze
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1442
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: porteño » 13 lip 2015, 21:36

O jakiej autostradzie Ty piszesz? Cztery pasy ruchu to zwykła, standardowa ulica w mieście wojewódzkim. Właśnie szerokich ulic nam brakuje, dlatego wszędzie jest ciasno, są korki, a główne arterie wyglądają jak w miasteczku powiatowym, a nie stolicy regionu UE. Samochodów jest dużo i ludzie z nich nie wysiądą, czy nam się to podoba czy nie. Owszem, na deptakach Starego Miasta można ich uniknąć, ale nie na głównych szlakach komunikacyjnych, no litości! A tramwaje to się budowało wiek temu, my mamy być innowacyjni niby, więc po co powielać stare pomysły? Co innego kolejka nadziemna, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie kopią już istniejących.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 772
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: LukaszRogala » 22 lip 2015, 6:42

Pamiętajcie, że 4 pasy to zawsze możliwość zabrania jednego pasu na buspas... :D
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Ole » 27 lip 2015, 9:21

Jest możliwość czyli będzie na pewno. :mrgreen:
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1291
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: bogdanoo » 27 wrz 2018, 20:39

Obrazek
http://rzeszow-news.pl/wciaz-nie-ma-wia ... usz-czeka/
– To bardzo ważna inwestycja dla miasta – mówi Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. Nadal nie ma wiaduktu łączącego ulice Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Ratusz twierdzi, że inwestycja jest opracowywana.

Osiedla Franciszka Kotuli, Krakowska-Południe i Kmity łączy ul. Wyspiańskiego, którą duża część mieszkańców codziennie dojeżdża do centrum. Jezdnia jest wąska, przecina ją przejazd kolejowy w rejonie ul. ks. Jałowego, w godzinach szczytu tworzą się tu korki.

Już od kilku lat mówi się o budowie wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej, który miałby upłynnić ruch w centrum miasta. Nie raz wnioskowali o to radni Platformy Obywatelskiej, czy PiS.

Ci drudzy, na czele ze swoim kandydatem na prezydenta Rzeszowa, posłem Wojciechem Buczakiem, w czwartek ponownie upomnieli się o budowę wiaduktu. – To bardzo ważna inwestycja dla Rzeszowa, szczególnie dla osiedli położonych wzdłuż linii kolejowej – mówił Wojciech Buczak.

Skrytykował ratusz za to, że do tej pory wiaduktu nie wybudowano. – Teraz o tej inwestycji trzeba myśleć kompleksowo i wiadukt poprowadzić w przyszłości także w kierunku południowym – aż do ul. Podkarpackiej – uważa poseł PiS.

Robert Kultys, radny PiS, z kolei wypomniał ratuszowi, że budowa wiaduktu jest już bardzo opóźniona.

– Niedługo ruszy budowa kolei aglomeracyjnej. Wzdłuż torów będzie budowane centrum serwisowe dla pojazdów kolei – przejazd na ul. Jałowego będzie cały czas zamknięty, a to oznacza problemy z dotarciem do zachodniej części Rzeszowa, co zresztą już jest odczuwalne – twierdzi Kultys.
Miasto odpowiada: o budowie wiaduktu nie zapominamy. Miałby on mieć dwie jezdnie i cztery pasy ruchu. Wiadukt rozpoczynałby się na wysokości dawnego targowiska przy ul. Wyspiańskiego i ciągnąłby się prosto aż do ul. Hoffmanowej, przecinając tereny firmy Zelmer.

Inwestycja szacowana na ok. 60 mln zł jest zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Miasto ma też gotową koncepcję inwestycji. Trwają również prace nad uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie, o co lubią się gardłować politycy PiS. Termin budowy wiaduktu jest jednak dość odległy – rok 2026.

Urzędnicy twierdzą, że największą przeszkodą w przyspieszeniu prac nad inwestycją są jednak przeciągające się rozmowy z wojskiem – właścicielem części terenów przez które przebiegałby wiadukt.

– Rozmowy są trudne, ponieważ mówimy o terenach zamkniętych, które podlegają zupełnie innym przepisom. Decyzję w tej sprawie musi wydać także Ministerstwo Obrony Narodowej – twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Poza tym, ratusz uważa, że budowa wiaduktu powinna uwzględniać potrzeby przyszłych mieszkańców bloków, które miałyby powstać na „pozelmerowskich” działkach. Od lat interesują się nimi deweloperzy. – Zjazd z wiaduktu powinien być także do przyszłych bloków. Trzeba stworzyć koncepcję urbanistyczną dla całego terenu – uważa Chłodnicki.

Ratusz twierdzi, że politycy PiS, upominając się o budowę wiaduktu, nie wiedzą, że miasto pracuje nad inwestycją. – Radni, mimo wszystko, powinni to wiedzieć – mówi Maciej Chłodnicki.


Ma ktoś w ogóle pomysł jak mógłby przebiegać wiadukt z Hoffmanowej do Podkarpackiej? Bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1227
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: PzD91 » 27 wrz 2018, 22:16

Dziwne, że jeszcze nikt nie zaproponował metra w Rzeszowie :D w Warszawie już 4 linie malują podczas tej kampanii :lol:
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1442
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: peter » 27 wrz 2018, 23:07

Wiadukt centralny, park centralny mysle ze kolejna wizja pana W. Buczakowa bedzie dworzec oczywiscie tez centralny, ten czlowiek w kampani z tego co widze wszystko by zrobil od reki, wizjoner...
peter
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 704
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Pieczarkowy » 27 wrz 2018, 23:13

Było już coś takiego...

Obrazek

:lol:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 810
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości