MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: rafik » 15 mar 2019, 19:04

Jak się człowiek oprze o tą ogrzewaną szybę to jakieś ciepło na plecach da się odczuć :lol: Stojąc jest bez różnicy z temperaturą "na zewnątrz".
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 813
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: jasiop » 15 mar 2019, 19:44

bogdanoo pisze:No to kolejny abusrd dot. ZTM i planowania - a konkretniej planowanie przystanków.

Tam jest tak ciasno przed wiatą /około 1 m/ czy mi się tylko tak wydaje ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 773
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Pieczarkowy » 15 mar 2019, 20:26

Jest.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 795
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Tomek1991 » 18 mar 2019, 17:20

Dobra wiadomość.

https://rzeszow-news.pl/od-kwietnia-now ... o-lancuta/
Od kwietnia na Zalesiu i Przybyszówce będzie testowane nowe rozwiązanie – miejskie autobusy będą jeździć małymi osiedlowymi uliczkami. W maju miejską komunikacją pojedziemy z Rzeszowa do Łańcuta.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie szykuje kolejne zmiany. Tym razem od 1 kwietnia zostaną uruchomione nowe linie, które będą obsługiwały osiedlowe uliczki na Zalesiu. W planie jest też zwiększenie kursów w okolicy ulicy Błogosławionej Karoliny na os. Przybyszówka. Od 1 maja z kolei zostaną uruchomione połączenia do Łańcuta.

– Aby poprawić komunikację na tych dwóch osiedlach, na prośbę mieszkańców zdecydowaliśmy się, póki co, na okres próbny 3-miesięczny. Autobusy “puścimy” na mniejsze osiedlowe uliczki. Wybraliśmy na próbę Zalesie, bo jest najsłabiej skomunikowane i Przybyszówkę, bo jest największym osiedlem w Rzeszowie – mówi nam Anna Kowalska, dyrektor ZTM w Rzeszowie.

– Chcieliśmy “puścić” także autobusy na os. Nowe Miasto, ale na to nie wyraziła zgody spółdzielnia mieszkaniowa. W przyszłości, jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, autobusy przez osiedlowe uliczki będziemy chcieli uruchomić także na osiedlu Budziwój – dodaje.

Testowe osiedlowe kursy będą obsługiwane przez autobusy 10-metrowe. – Jeśli takie rozwiązanie się przyjmie, wówczas kupimy dwa mniejsze autobusy – zapowiada Anna Kowalska. Nowa linia osiedlowa przez Zalesie kurs zacznie na pętli przy ul. Łukasiewicza. Następnie autobus pojedzie ulicami: Robotniczą, Goździkową, Sasanki, Zimowit, Krokusową, Storczykową i Wieniawskiego.

– Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci będą miały łatwiejszy dojazd do szkoły, a osoby starsze do kościoła, sklepu, czy ośrodka zdrowia, a także będą mogły podjechać do pętli, aby przesiąść się na autobus linii nr: 18, 19, 5, 10, czy 48. Chcielibyśmy, aby takich kursów w ciągu dnia było około 20 i były one zsynchronizowane z zajęciami w szkole – mówi nam Dariusz Ferenc, przewodniczący Rady Osiedla Zalesie.

Rada prosiła także, aby za około rok, po tym, jak zakończy się remont ul. Wieniawskiego, uruchomiono autobus tą drogą, by dojechać z Zalesia na Słocinę. – Mieszkańcy zgłaszali taką potrzebę – wyjaśnia Dariusz Ferenc.

Jeśli zaś chodzi o Przybyszówkę, to w tym przypadku nie są jeszcze ustalone trasy przejazdu miejskiego autobusu przez to osiedle. – Nikt z nami jeszcze nie rozmawiał na ten temat, ale jeśli tak się stanie, to cieszę się. To bardzo dobra wiadomość – mówi nam Włodzimierz Cupryś, szef Rady Osiedla Przybyszówka.

Jego zdaniem więcej autobusów powinno jeździć np. przez ul. Odrzykońską. Warto też dodać, że ulica Błogosławiony Karoliny ciągnie się aż do os. Franciszka Kotuli. Tam, jak przekazuje szefowa tamtejszej osiedlowej rady – Jolanta Kaźmierczak, również przydałyby się pewne zmiany.

– Wnioskowaliśmy, aby uruchomić autobusy linii 42, by jechały ul. Bł. Karoliny, następnie Odrzykońską, aż do pętli przy ul. Iwonickiej oraz zwiększyć liczbę kursów linii nr 2. Co ZTM ostatecznie postanowił – nie wiem – mówi nam Jolanta Kaźmierczak. – Jesteśmy w fazie ustaleń – twierdzi dyrektor Kowalska.

Jeśli zaś chodzi o kursy do Łańcuta, to wiadomo, że te mają działać od 1 maja. Jeszcze nie wiadomo, na ilu przystankach i gdzie będzie się zatrzymywał autobus na tej trasie. – To ostatecznie będzie zależało od władz Łańcuta, jak dogadają się z gminą Łańcut – mówi Anna Kowalska.

ZTM zdecydował się na wprowadzenie kursów do Łańcuta, bo stamtąd bardzo dużo osób pracuje i studiuje w Rzeszowie.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Kacu » 18 mar 2019, 19:44

Zamiast inwestować w kolejne 12 metrowe autobusy, MPK powinno zakupić kilka sztuk np. 8-metrowego Solarisa. Takie autobusy idealnie sprawdziłyby się na wąskich, osiedlowych uliczkach i mogłyby dowozić pasażerów do punktów przesiadkowych.
Kacu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Pieczarkowy » 27 cze 2019, 17:16

Jedno pytanie. Ile można się pie%$#olić z tymi zatokami autobusowymi? Czy one z odbiorami naprawdę będą czekać do terminu końca modernizacji (tj. końca września)? :shock:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 795
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Ole » 16 sty 2020, 10:38

Nowe wiaty przystankowe. Będą grzać i chłodzić

Do końca września w Rzeszowie ma się pojawić 27 nowych wiat autobusowych o stalowo-aluminiowej konstrukcji, wypełnionej hartowanym, poddanym laminacji szkłem. Niektóre z nich będą wyposażone w system grzania i chłodzenia. Zamontuje je firma AJKWK z Krasnego.

Do przetargu na dostarczenie i montaż nowych wiat autobusowych w Rzeszowie zgłosiło się dwie firmy: AJKWK z Krasnego i STRABAG z Pruszkowa. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka z Podkarpacia wyceniając swoje usługi na niecałe 5 mln zł. To kwota o ponad milion złotych mniejsza od tej, którą zaproponował drugi oferent (przeszło 6 mln zł). Na razie urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego sprawdzają złożoną dokumentację. Jeśli nie będzie odwołań od wyników przetargu – firma z Krasnego powinna zakończyć instalację wiat do końca września tego roku.

W mieście pojawi się więc 27 nowych przystanków o stalowo-aluminiowej konstrukcji, wypełnionej hartowanym, poddanym laminacji szkłem. Każdy o głębokości niespełna 2 metrów zostanie wyposażony w ławkę i gablotę informacyjną. Wszystkie tablice z rozkładami jazdy MPK będą zamykane i otwierane jednym kluczem, a zamontowane przy nich zamki utrudnią osobom postronnym dostanie się do wewnątrz.

Na wiatach przy ul. Langiewicza, Chmaja i al. Krzyżanowskiego zostaną zamontowane również panele fotowoltaiczne, które będą emitować ciepło. Ogrzewanie włączy się, gdy tylko temperatura spadnie poniżej zera. W tym wypadku im większa konstrukcja, tym większa moc instalacji grzewczej. W wybranych przystankach pojawi się również klimatyzacja.

- Zaprojektowano system nadmuchu ciepłego i chłodnego powietrza do wnętrza wiaty, oparty na technologii split. Do sterowania temperaturą wewnątrz przystanku wykorzystany zostanie sterownik PLC, wraz z dwoma czujnikami temperatury - wewnątrz i na zewnątrz – tłumaczy Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Docelowo nowe wiaty pojawią się także na ul. Olbrachta, Stączka, Strażackiej, św. Rocha, Siemieńskiego, Błogosławionej Karoliny, Przemysłowej, Staromiejskiej, Krakowskiej, Paderewskiego i Ofiar Katynia, a także przy al. Niepodległości, Kopisto oraz Wyzwolenia. Obok nich powstanie 29 nowych zatok autobusowych.


źródło: https://www.biznesistyl.pl/biznes/bizne ... odzic.html

Czyli stare wiaty pozostaną praktycznie tylko na Lubelskiej ;)
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1203
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Nikoś » 16 sty 2020, 20:47

Przydadzą się w oczekiwaniu na autobus który kiedyś przyjedzie :lol:
Lepiej te kasę wydać na normalne wiaty a nie z bajerami
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1389
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości