Plan budowy dróg w Rzeszowie

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: jasiop » 15 paź 2020, 8:25

Fachowcy od transportu mają odmienne zdanie co do ksztaltowania wizji transportu i komunikacji w śródmieściu Rzeszowa.
Jest to wyrażone w kilku dokumentach i opracowaniach przyjętych przez m.in Radę Miasta.
Mały korek jest ledwie w godz 15 do 16
Doprawdy zasadane i racjonalne jest wydatkowanie tych 1,4 mln zł ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Nikoś » 15 paź 2020, 9:50

Bo to temat zastępczy, łatwiej wybudowac kawałek jezdni kosztem zieleni i odtrąbić sukces. A gdzie poważne inwestycje drogowe ? w powijakach lub w odwołaniach sądowych, a miasto robi dobrą minę do złej gry bo tak wygodniej. Tu wydac 2mln na kawałek jezdni niż znaleźć 500mln na Trasę Południową itd. itd.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: pisul » 16 paź 2020, 20:23

Kolejna droga i kolejny protest i próba zablokowania budowy czegoś nowego w Rzeszowie:

Wraca pomysł budowy na rzeszowskim pl. Garncarskim nowoczesnego i atrakcyjnego budynku. Wraz z nim ma powstać droga łącząca
ulice Leszczyńskiego i Wierzynka. - Nie chcemy tej drogi.

Na pl. Garncarskim Developres chce wybudować wyjątkowy budynek. Działkę pod budowę Developres uzyskał od miasta na zasadzie zamiany nieruchomości. Kiedyś urząd miasta planował tam budowę nowej siedziby dla niektórych wydziałów urzędu...

źródło: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... kancy.html


Bardzo ciekawe są komentarze pod artykułem :D
Te blokowanie wszystkiego w Rzeszowie już nie tylko mnie śmieszy i denerwuje.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: krolik » 16 paź 2020, 22:59

:: Bardzo ciekawe są komentarze pod artykułem :D
Te blokowanie wszystkiego w Rzeszowie już nie tylko mnie śmieszy i denerwuje. :: Pisul


w Rzeszowie 70% mieszkanców to ludzie przyjezdzajacy i osiedlajacy sie w Rzeszowie z okolicznych wsi. Trudno sie dziwic ze przecietny janusz z wasami i grazyna z nieogolonymi pachami bedzie miec pojecie o zdrowych zasadach zycia i funkcjonowania miasta.. dlatego jak juz zapuscili korzen w jakims prl owskim bloku 30 lat temu, to mysla ze tak bedzie wiecznie i oni juz nie oczekuja zadnych zmian, no chyba ze na sasiednim osiedlu.. tam niech buduja, u mnie nie. u mnie na wsi zmian nie bylo od 100 lat, teraz mieszkam w Rzeszowie to i tu nie oczekuje zmian. Takie maja myslenie mieszkancy Rzeszowa. Mozecie na mnie wylac wiadro pomyj, ale taka jest prawda, obywatele rzeszowa to wciaz 100% wiesniaki mentalne ( nie wszyscy ) ale wiekszosc, tak wiec ich wieczne protesty i negowanie wszystkiego co nowe mnie nie szczegolnie dziwi, bywa denerwujace, czasem załosne. a czasem nawet rozumiem ich fobie przed zmianami bo zwyczajnie ich mozgi wytworzyły cos w rodzaju banki ochronnej i kazda nowosc wywołuje u nich lęk.. nawet gdyby mialy im te zmiany wyjsc na dobre, to oni ii tak beda sie tego panicznie bac. dla wiesniaka cos nowego = szatan i zlo wcielone.
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 143
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: porteño » 17 paź 2020, 20:46

Niby się z Tobą trochę zgadzam, ale rozwaliło mnie to "100%, ale nie wszyscy." Jeśli nie wszyscy, to jakie 100%? :mrgreen:
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: krolik » 17 paź 2020, 23:22

porteño pisze:Niby się z Tobą trochę zgadzam, ale rozwaliło mnie to "100%, ale nie wszyscy." Jeśli nie wszyscy, to jakie 100%? :mrgreen:

100% ( stu precentowi/we ) wiesniaki nie sto procent czyli wszyscy. Rozjasniłem ? :) mam nadzieje ze tak :)
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 143
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: on_ » 18 paź 2020, 0:34

krolik
Kim ty niby jesteś żeby pisać o mentalnie cofniętych wieśniakach, Januszach i Grażynach co niby mieszkają w Rzeszowie.
Przypominam Ci że gro z nas też w tym miesicie mieszka, więc daruj sobie takie wywody.
Najłatwiej zawsze zwalić jest na ludzi wypominając im ciepły fotel i bambosze które trudno porzucić otwierając się na nowe horyzonty.
A może warto poszukać uchybień po stronie miłościwie nam panującego Pana Tadeusza i jego zamordystycznego podejścia do obywatela/mieszkańca.
Bo mam jakieś takie dziwne wrażenie że Tadeusz nie robi nic aby te co rusz nowe konflikty społeczne nie rodziły się tak często, wręcz przeciwnie oddając planowanie przestrzeni w mieście w ręce deweloperów i co nagminne lecząc objawy a nie przyczyny miejskich problemów, często gęsto te konflikty podsyca, żeby nie powiedzieć generuje.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: patryk700i » 18 paź 2020, 10:52

Rzeszowianin powie: jak chco niech budują.
a wieśniak powie: a na chlere mi to.
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Doniek » 20 paź 2020, 20:08

Z tego co relacjonują na internetach drzewa dziś na Słowackiego zostały wycięte, wykonawca Strabag :?
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: on_ » 21 paź 2020, 0:24

Widać jak Tadeusz słucha protestów
Jak chodzi o zrobienie dobrze Deweloperowi to nawet jakby tam las 100 letnich dębów rósł w obronie którego podpisało się pół miasta to to nie ma żadnego znaczenia. Kolejny przykład to Apklan i roboty budowlane na Grabskiego po pierwszej w nocy jak relacjonuje Stowarzyszenie Zielone Osiedle Grabskiego - niby na osobiste pozwolenie Tadeusza.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Duszek i 6 gości