Plan budowy dróg w Rzeszowie

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Nikoś » 08 paź 2020, 8:59

Tylko co to by dało ? Represje i nic więcej. Na Sikorskiego tez był i już dawno o tym wszyscy zapomnieli i jadą jak codzień. A te bucpasy to dodatek do programu transportowego, więc gdy minie okres karencji pewnie czeka ich taki sam los tj. likwidacja.
MPK via miasto niech dołoży kursów na takty 10 -12 -15- 20 - 30 minut na wszystkich liniach + bilety czasowe 15 - 30 minut ale w rozsądnej cenie to ludzie sami się przekonają. A że jest jak jest to taniej i wygodniej dziś autem
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 08 paź 2020, 10:19

1. buspasy to największe nieszczęście Rzeszowa, najgłupszy pomysł jaki kiedykolwiek widziałem. 90% stoi na głupim lewym pasie, a co chwila cwaniaki jeżdżą prawym i mają w dupie, mandat? prawdopodobieństwo dostania mandatu prawie zerowe, można jechać 100 razy tą samą drogą i może raz Cię złapią, jest to bardzo denerwujące, że robi tak coraz więcej kierowców, oczywiście skracają sobie czas o połowę, a większość "głupków" w tym ja stoimi jak baranki i poruszamy się 5m na minutę, dopóki nie zostanie to uregulowane w normalny sposób, buspasy to fikcja
2. poszerzenie Karoliny to mydlenie oczu i bajka, droga już od 5 lat ma status projektowanej, często MZD odmawia prowadzenia mediów w pobliżu, a mimo wszystko cisza, poza tym ... ostatnio miasto zrobiło kilkanaście nowych zatok plus ich malowanie, zatem rozbudowę drogi w ciągu najbliższych 5 lat można włożyć w ...., ale oczywiście miasto będzie raz na pół roku nas uspokajało :) że trwają prace projektowe i uzgodnienia
3. przedłużenie do Dębickiej - kolejne marzenia chyba na 2050r, po co w ogóle było budować 300m i przesuwać pętle? brak konsekwencji, przypuszczam, że nikt się tym nie zajmuje dalej i projekt jest martwy;
4. przebudowa Pańskiej? hehe kolejne kłamstwo, przecież ostatnio asfaltowali tą ulice i poszerzali pobocza, więc przebudowę tej drogi też można sobie wsadzić wiadomo gdzie, nie ma opcji, żeby przez kolejne 5lat cokolwiek się zmieniło,
5. połączenie Wołyńskiej z ul. Potokową, kolejna bajka żeby nas uspokoić, po 1 to dopiero był projekt, a wiadomo, że od projektu do przetargu to może i 10lat minąć, dalej co ta droga da kiedy nie ma poszerzonej Karoliny? wszyscy pojadą na Potokową i ul. Staroniwską i zakorkują ją jeszcze bardziej, rozwiązanie obecnie jest idiotyczne, bo nie wnosi nic, nie polepszy sytuacji ul. Karoliny, a jeszcze pogorszy sytuację na ul. Staroniwskiej
6. rozbudowa ul. Wyspiańskiego (wzdłuż ogródków działkowych), kolejna fikcja :) projekt już uzgodniony, ale co z tego skoro od ponad pół roku cisza, gdzie przetarg, a gdzie wykonawstwo? kolejne udawanie i pudrowanie, że się coś dzieje (poza tym tam chyba problem z PZD jest).

Podsumowując, jest po rzeszowsku, czyli jak się źle dzieje udajemy, że ciężko pracujemy, robimy tysiące projektów na drogi, wszystkie przekładamy i ciągle przesuwamy na kolejne lata, mija 10lat i okazuje się, że miasto wybydowało 300m przedłużenia Karoliny. Żeby nie skupiać się tylko na Projektancie to taka sama sytuacja z:
- Wisłokostrada
- obwodnica Południowa
- połączenie Krakowska-Warszawska
- przebudowa ronda Pobitno
i setki innych tematów, wystarczy wejść na geoportal i zobaczyć, że po OUDP jest setki dróg w Rzeszowie, które wiszą latami jako projekty i są niezrealizowane, ale spokojnie zaraz przyjdą nowe wybory i znów się coś obieca :) po rzeszowsku standardowo.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Arrival » 08 paź 2020, 12:19

1. buspasy to największe nieszczęście Rzeszowa, najgłupszy pomysł jaki kiedykolwiek widziałem. 90% stoi na głupim lewym pasie, a co chwila cwaniaki jeżdżą prawym i mają w dupie, mandat? prawdopodobieństwo dostania mandatu prawie zerowe, można jechać 100 razy tą samą drogą i może raz Cię złapią, jest to bardzo denerwujące, że robi tak coraz więcej kierowców, oczywiście skracają sobie czas o połowę, a większość "głupków" w tym ja stoimi jak baranki i poruszamy się 5m na minutę, dopóki nie zostanie to uregulowane w normalny sposób, buspasy to fikcja


Tak tylko napiszę bo zostałem nie raz zwyzywany od takich cwaniaków korzystających z buspasa. Nie piszę tego bezpośrednio do Ciebie, ale żeby zaznaczyć w dyskusji:
1. Przypominam, że buspasy działają tylko w określonych godzinach, w pozostałych poruszamy się jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Niezliczoną ilość razy ktoś mi machał łapami, że jadę buspasem w godzinach/dniach w jakich nie obowiązuje. Dla mnie jest super bo nie raz czuję się jakbym miał prywatny pas do dyspozycji :D. Zauważyłem, że bardzo wielu kierowców unika buspasa przez całą dobę "na wszelki wypadek".

2. Przypominam, że jeśli w aucie jadą 3 osoby to też można tym buspasem jeździć. I te 3 osoby nie zawsze widać. Bardzo często mam np. w osoby z tyłu (kobita i dziecko), a z tyłu szyby są przyciemnione, więc dla osób postronnych wygląda to jakbym jechał sam.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 08 paź 2020, 13:24

Arrival:
Chodzi mi o osoby w ilości sztuk: 1-2, które w bezczelny sposób i z pełną premedytacją w godzinach obowiązywania bus pasa wpieprzają się w niego i mają w dup** przepisy i jadą całą np. ul. Piłsudskiego i skracają sobie drogą o kilkanaście minut mimo, że obowiązuje ich zakaz z korzystania z bus pasa, a my jak durnie i barany posuwamy się z prędkością 5m na 1minutę. Codziennie jakbym był policją to wystawiałbym po 500 mandatów, bo takiemu nie przemówisz za nic, że nie może, on widzi pustą autostradę i musi z niej skorzystać.
Podsumowując: buspasy tak, ale tylko wtedy gdy korzystają z nich wszyscy zgodnie z przepisami, albo zlikwidujmy je, bo nie mają sensu skoro każdy jeździ jak chce.


PS. nie mam nic przeciwko osobom, które korzystają z busa pasa bo przysługuje im do tego prawo.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Nikoś » 08 paź 2020, 13:32

Tylko to musiał być patrol co 100 metrów ustawić, a nieraz przy wezwaniu do zdarzenia się czeka i 30 minut bo nie ma ludzi :lol: Bo tak to jednego złapią ale 10 przejdzie dalej.
W Rzeszowie jak zwykle rozbija się o samą realizację, bo wyznaczanie na 2 pasmowej drodze takiego kuriozum to pomyłka. Do tego miasto nie zapewniło ani alternatywnych dróg, o poprawie dostępności do KM nie wspominając. Bo co z tego że kupili nowe autobusy jak dalej jadą stadem raz na jakiś czas :lol:
A co do korków to już pisałem wiele razy za moment dojdą nowe newralgiczne miejsca tj. Langiewicza bo będzie ta kolejka podmiejska jeździć, tylko przy notorycznie zamykanych szlabanach będą zacne korki w okolicy. No tak ale po co się wysilać i przedstawić jakaś opcje ratunkową - będzie wesoło. A takich miejsc gdzie potrzeba rozwiązań na wczoraj jest "pół miasta". Tyle że mieszkańcy też sami nie wiedzą co chcą vide Cegielniana, Drabinianka, Staroniwska itd. itd.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: pisul » 13 paź 2020, 12:59

Myślałem że nic mnie już nie zdziwi:

W ciągu tygodnia pod petycją w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Słowackiego podpisało się ponad 700 osób. "To setki mieszkanek i mieszkańców Rzeszowa, którzy są przeciwko budowie niepotrzebnego prawoskrętu i wycince cennych drzew na ul. Słowackiego" - komentuje Krzysztof Jasiński, autor petycji.
Petycję przeciwko wycince drzew na ul. Słowackiego w Rzeszowie Krzysztof Jasiński, społecznik z Łańcuta, udostępnił w ubiegłym tygodniu...
źródło: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... drzew.html



A potem Arek pisze że korki a miasto nic nie robi. A jak tu cokolwiek robić jak każdy pomysł i ktoś po staremu przeciwny. Swoją drogą co ma gostek z ŁAŃCUTA do blokowania budowy prawo skrętu w Rzeszowie? I ile z tych podpisów należy do Rzeszowian? To są jakieś opary absurdu.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8582
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: dStan » 13 paź 2020, 14:00

Pisul, twierdzisz że prawoskręt na Słowackiego jest sposobem na korki w Rzeszowie? :lol: Jestem jak najbardziej za budowanie dróg, ale ta inwestycja jest po prostu nieporozumieniem i popieram protest.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: pisul » 13 paź 2020, 14:30

Nie, nie twierdze że prawoskręt na tej konkretnej ulicy jest sposobem na korki w całym Rzeszowie.

Ale uważam że mnogość takich blokowań w kilku kluczowych miejscach już jednak wpływa na płynność całego ruchu w miecie. Inaczej mówiąc taka jedna mała zmiana ruchu na Słowackiego procentowo niewiele pomoże ale kilka takich zmian (jeżeli nie będą blokowane) w sumie poprawi komunikację.

I ja zadam pytanie czy ten lewak kolega Biedronia z Łańcuta z formacji politycznej która tu w Rzeszowie nie dostała sie do rady miasta i nie ma ani jednego swojego radnego czy ma prawo rządzić i narzucać mieszkańcom Rzeszowa teraz swoje pomysły? Wyborcy wybrali sobie ludzi do decydowania a tej partii tu po prostu nie chcieli. Po co teraz Ci sieją tu ferment knują intrygę i skłócają ludzi?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8582
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 13 paź 2020, 15:15

pisul ... zlituj się, nie wciągaj wszędzie polityki, już się rzygać chce od tego twojego PISu i innych tematów, jak nie masz merytorycznej odpowiedzi to może po prostu nic nie pisz ??? :) wszędzie wpychasz temat polityki, jak nie Buczak, to Warchoł, to Leniart, zawsze są wg twojej teorii winni:
- głupi mieszkańcy - protestujący
- PIS
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: dStan » 13 paź 2020, 15:26

pisul pisze:Ale uważam że mnogość takich blokowań w kilku kluczowych miejscach już jednak wpływa na płynność całego ruchu w miecie.

Słowo "kluczowych" jest tutaj najważniejsze i z tym się zgadzam. Tyle że skrzyżowanie na Słowackiego nie jest kluczowe, pomoże jedynie garstce osób wyjeżdżających z tej ulicy i to tylko w nielicznych momentach (przecież zator tam to kwestia może kilkunastu minut dziennie?). Nie mówiąc o braku spójnego pomysłu na ruch w centrum, budujemy strefę parkowania, żeby ograniczyć ilość pojazdów a później rozszerzamy drogi żeby je zachęcić do powrotu?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości