Plan budowy dróg w Rzeszowie

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Duszek » 06 cze 2022, 18:16

Może na Strzelniczej np.
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: a1chemik » 07 cze 2022, 10:22

jasiop pisze:
a1chemik pisze:To co wrzuciłeś, Duszek, to idealne rozwiązanie dla właśnie dróg osiedlowych.

Czyli gdzie w Rzeszowie ? podaj przykładowe np trzy ulice


np. Odrzykońska, Iwonicka, Mieszka 1, Kochanowskiego, Krzyżanowskiego, Architektów, itd itd.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Doniek » 08 cze 2022, 7:00

Ja mam jednak wrażenie, że zwolennicy takich "ulepszeń" drogowych jak te wąskie gardła zapominają często, iż miasta które podają za przykładem z Europy zachodniej mają już dograne takie tematy jak miejskie obwodnice które pozwalają ominąć miasto i nie sprowadzają aut do centrum, sprawny zbiorkom, masę ścieżek rowerowych itd. Myślenie o takich rozwiązaniach to wg. mnie ślepe zapatrywanie się na rozwiązania które są następstwem solidnych fundamentów w innych dziedzinach miejskiego transportu. To jakby myśleć co będzie na deser nie mając nic na obiad.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Kacu » 08 cze 2022, 14:37

Wrzucam jako ciekawostkę - wydaje mi się że tego typu rondo byłoby dobrym rozwiązaniem na masakrę, jaką jest Plac Śreniawitow: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,6079429
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 543
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Meme » 08 cze 2022, 19:32

Doniek pisze:Ja mam jednak wrażenie, że zwolennicy takich "ulepszeń" drogowych jak te wąskie gardła zapominają często, iż miasta które podają za przykładem z Europy zachodniej mają już dograne takie tematy jak miejskie obwodnice które pozwalają ominąć miasto i nie sprowadzają aut do centrum, sprawny zbiorkom, masę ścieżek rowerowych itd. Myślenie o takich rozwiązaniach to wg. mnie ślepe zapatrywanie się na rozwiązania które są następstwem solidnych fundamentów w innych dziedzinach miejskiego transportu. To jakby myśleć co będzie na deser nie mając nic na obiad.


Wszelkie elementy, które de facto poprawiają bezpieczeństwo niezmotoryzowanych użytkowników dróg są warte wprowadzania, nawet jeśli nie funkcjonuje pełna infrastruktura dotycząca sieci dróg. Nie każde miasto "zachodnie", które wprowadziło takie rozwiązania ma miejskie obwodnice itp. Trzeba popatrzeć np, na polskie podwórko, takie Jaworzno, które znacznie zredukowało liczbę zabitych na drogach: https://www.jaworzno.pl/visionzero/

Ale tutaj dyskusja pojawiła się tylko i wyłącznie o braku miejscochłonnych zatok autobusowych (antyzatoki to inny temat, stosowany w specyficznych miejscach i uwarunkowaniach) na takich ulicach jak właśnie Jarowa czy parę z tych, które wymienił @a1chemik, które to nie są jednymi z najważniejszych arterii miejskich. Oszczędności + bezpieczeństwo z tego rozwiązania byłyby duże i pozwoliły chociażby dołożyć cegiełkę do budowy obwodnic, o których piszesz, a których rzeczywiście brakuje.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: porteño » 11 cze 2022, 18:11

Meme pisze:Zatoki to się leczy, a tak po za tym to nigdzie nie "muszą" być, mogą co najwyżej.

"Poza" pisze się łącznie, więc może zamiast dowcipkować, warto popracować nad pisownią.
Zatoki to podstawa w miastach, a lobby "antysamochodowców" i pseudo badania włóżmy między bajki. Naciągane jak diabli te argumenty przeciw zatokom. W Rzeszowie MUSZĄ być.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Meme » 12 cze 2022, 23:04

Dzięki za merytoryczny post, naprawdę wniósł wiele do dyskusji. Pozdrawiam :)
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Patryk M » 15 cze 2022, 15:32

Kolejne fiasko przetargu na projekt ronda na osiedlu Słocina. Będzie powtórka? Ratusz: Niekoniecznie.
Urząd Miasta Rzeszowa unieważnił przetarg na opracowanie projektu ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. To kluczowy punkt komunikacyjny dla mieszkańców osiedla Słocina.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... ocina.html
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2486
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Tukam » 16 cze 2022, 13:26

Projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rzeszowa
https://brmr.erzeszow.pl/projekt-suikzp/
Obrazek

Dziwne, obwodnica południowa nie spina się na Sikorskiego. Potencjalne miejsce katastrofy komunikacyjnej.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Some Grue » 19 cze 2022, 1:30

A ja paczałem na to studium, paczałem, i napaczać się nie mogłem...

1) Rozumiem że obecnie planowane połączenie Potokowej z Wołyńską jest zbyt niskiej kategorii lub zbyt mocno posunięte w realizacji (hę?), aby dostąpić zaszczytu wsmarowania kreski na studium. Łącznik z Wołyńskiej do Staroniwskiej przecinający Wywrockiego i Potokową jest mało realny w najbliższym dziesięcioleciu. O czerwonej kresce z Krakowskiej przez bł. Karoliny/Staroniwską i dalej nie wspominając.

2) Znowu - brak połączenia Architektów/Przemysłowej ze Staroniwską, za to jest połączenie Staroniwskiej z X Dyw. Piech. Z buspasem. Serio? Na plus połączenie German "na wprost" ze Staroniwską/Plenerową - teraz jazda na około przez wiecznie łataną Strzelniczą jest, lekko mówiąc, uciążliwa. Swoją drogą, nie można po prostu zmienić całego asfaltu na raz zamiast tak łatać go co roku i udawać że się nie sypie?

3) Łącznik Chmaja obok Politechniki, przecinający Batalionów Chłopskich (zapewne wiaduktem, obok kolejowego) do tyłów sklepu OBI. Kto to wymyślił? Taka droga albo ocinałaby Politechnikę od parkingu (przy budynku B), albo ten parking w zasadzie likwidowała. Nie mówiąc już o zaoraniu całego mnóstwa garaży po drodze. OK, to są grunty miasta, wystarczy wypowiedzieć użytkowanie i po sprawie. Poparcie okolicznych mieszkańców też pewnie pójdzie do zaorania, razem z garażami.

4) W ciągu ulic Wyzwolenia - Maczka - Sieciecha jest sobie nie-czerwony a żółty fragment, w miejscu mostu na Wisłoku. To nie będzie rozbudowy i ciąg komunikacyjny ma mieć zaplanowane wąskie gardło akurat na moście?

Tyle, może ktoś mi pojaśni te zamysły, bo ja ciemny lud jestem...
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości