Ulica Jagiellońska jako deptak

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: bystry » 13 wrz 2022, 22:13

https://rzeszow-news.pl/czesc-ul-jagiel ... zawrocisz/

Myślę, że to będzie prowizorka i mam nadzieję, że Jagiellońska przynajmniej do skrzyżowania z ul. Zygmuntowską zamieni się w deptak, już dawno tak się powinno stać.

Z Jagiellońskiej i Zamkowej do wysokości skrzyżowań z Zygmuntowską ruch samochodowy powinien zostać całkowicie wyłączony, ulica Fircowskiego również powinna być całkowicie z ruchu samochodowego wyłączona, to może samochodów na wspomnianych ulicach szpeci miasto.

W ramach utraty miejsc parkingowych mogłoby się miasto porozumieć z właścicielem płatnego parkingu przy ul. Zygmuntowskiej i wspólnie zbudować wielokondygnacyjny parking podziemny i naziemny oczywiście ładnie zaprojektowany, który zaspokoił by potrzeby mieszkańców i pracowników z tej okolicy.

Mam nadzieję, że te drobne prace na Jagiellońskiej i to miejsce do zawracania to próba oswojenia mieszkańców z wizją deptaka i chęć uniknięcia ostrych spięć przy nagłym zamknięciu ruchu.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: flyRZE » 13 wrz 2022, 22:27

Ja natomiast mam nadzieję, że zamiast gry pozorów miasto w końcu ogłosi przetarg na przebudowę Grunwaldzkiej, następnie go rozstrzygnie i rozpoczną się pracę.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: Patryk M » 13 wrz 2022, 22:40

Co do Grunwaldzkiej w lipcu mówiono o jesiennym terminie na przetarg, wkrótce się okaże jak będzie?!

Władze Rzeszowa wybrały firmę, która zaktualizuje projekt przebudowy deptaka na ul. Grunwaldzkiej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dokumentacja ma być poprawiona do jesieni tego roku i wtedy ma być ogłoszony przetarg na prace budowlane.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2564 ... &pagebln=0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: Kacu » 14 wrz 2022, 10:04

Zamiast Jagiellońskiej, miasto powinno zmienić w deptak i zamknąć całkowicie ruch samochodowy na Słowackiego/Matejki od Ratusza do Placu Farnego. Samochody krążące wśród dziesiątek spacerowiczów to porażka.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: bystry » 14 wrz 2022, 18:26

Kacu a czemu Jagiellońskiej nie chcesz zamienić w deptak?

Co do Słowackiego i Matejki to jak najbardziej się zgadzam, te ulice powinny być wyłączone z ruchu samochodowego, ze Słowackiego dopuściłbym jedynie jazdę w ulicę Króla Kazimierza.

Generalnie deptaków w centrum powinni być więcej i nie chodzi o ustawienie ławek i kwiatków na miejscach parkingowych czy chodniku a o gruntowną ich przebudowę.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: Doniek » 15 wrz 2022, 6:47

Słowackiego cala zamknieta? Sredni pomysł. Jak już coś to tylko odcinek od skrzyzowania z Króla Kazimierza jak pisze bystry. Jednak to co się dzieje na przecięciu deptaku Kościuszki z rynkiem to jakaś patologia pt-nd. Piesi uciekający przed pojazdami to tam jakiś standard, zawracanie na Kościuszki itp idp. Jak już miasto mysli o zaporach wysuwanych to i tam tez powinny stanąć.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: Kacu » 15 wrz 2022, 8:46

@bystry - jak najbardziej jestem za zmianą Jagiellońskiej w deptak, jednak uważam że w pierwszej kolejności miasto powinno się zająć właśnie odcinkiem Słowackiego i Matejki

@Doniek - to właśnie miałem na myśli, nie chce zamykać całej Słowackiego, ale możliwość wjechania samochodem powinna kończyć się maksymalnie na wysokości ratusza. Jak sam zauważyłeś, przejście koło ratusza, jak i to na Matejki to jedna wielka patologia, jako pieszy nigdy nie czułem się na nim bezpiecznie.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: Kinimod » 15 wrz 2022, 12:37

Dokładnie Rzeszów jak na swoją wielkość ma wyjątkowo małą starówkę dlatego też tym bardziej uważam że Jagiellońska, Zamkowa czy Fircowskiego powinny być deptakami do skrzyżowania z Zygmuntowską zwłaszcza że mają zabudowę typową dla starych miast. Co do Słowackiego uważam że powinna być deptakiem do Króla Kazimierza a dalej nie ma sensu. Ulica ta sama w sobie jest brzydka i raczej średni pomysł robić deptak obok paskudnego biurowca Elektromantażu czy blokowisk rodem z PRL
Kinimod
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 04 maja 2020, 20:25

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: bystry » 18 wrz 2022, 9:42

Byłem się przyjrzeć z bliska zmianom na Jagiellońskiej, sama idea zablokowania wjazdu na ul. 3 Maja bardzo dobra, już dawno wjazd tam powinien być zablokowany, dostępny co najwyżej dla służb, natomiast wykonanie to totalna prowizorka, nowiutkie parklety i zieleń ustawiona na ochydnym asfalcie wzdłuż którego biegnie stary chodnik mocno się ze sobą gryzie, sama nawrotka no cóż...

Jak najszybciej należy całą Jagiellońską do Zygmuntowskiej zamknąć i przebudować, krótki odcinek, więc koszt nie powinnien być duży, jak najbardziej do udźwignięcia przez miasto a zyskalibyśmy dużo nowej i atrakcyjnej przestrzeni.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Ulica Jagiellońska jako deptak

Postautor: abrakadabra » 18 wrz 2022, 13:19

To jest takie przykre że prezydent miasta wojewódzkiego tak hucznie ogłasza sukces z kawałkiem deptaka na Jagielonskiej i Placem Farny. Sukcesem byłoby całkowite wyłączenie ulic z ruchu, zerwanie asfaltu i dostosowanie go nawierzchni znajdującej się na 3 maja. Tak jak to teraz wyglada to bardziej prośba o politowanie niż zachwyt
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 311
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: PzD91 i 4 gości