[ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Ole » 24 lut 2021, 9:12

Często widzę takich pseudo kolarzy na Lubelskiej a po obu stronach droga dla rowerów - oczywiście po klaksonie. Zaraz się posypie grom ale ja też jeżdżę na rowerze tu i tam. Niestety kolarka z widelcem za kilka tysięcy nie uprawnia go do korzystania z drogi nie przeznaczonej dla niego.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: wogx » 24 lut 2021, 12:25

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:02 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Kano » 26 lut 2021, 13:47

Uważam, że główną przyczyną jazdy przez kolarzy po ulicy, pomimo istnienia ścieżek nie jest nawierzchnia ścieżki, ale sposób jej wyprofilowania (niweleta) oraz krawężniki wyższe niż 1cm. Jezdnia dla samochodów jest równa, natomiast wyprofilowanie ścieżki rowerowej, np. na fragmencie na którym istnieje na Kwiatkowskiego/Jana Pawła II (oraz prawie wszystkich ścieżek w Rzeszowie), powoduje, że cały czas jedzie się lekko w góre (po ominięciu skrzyżowania) i w dół (podczas dojazdu do skrzyżowania - gdzie wysokość ścieżki musi wyrównać do drogi poprzecznej, co dla użytkownika roweru jest po prostu męczące i zniechęca do jazdy po takich ścieżkach.

Jedne z gorszych odcinków istniejących już ścieżek rowerowych wykonanych w technologii asfaltowej to Sikorskiego (najnowszy odcinek) i Kwiatkowskiego/Jana Pawła właśnie. Dlaczego? Ponieważ są tam domy jednorodzinne, a projektant/wykonawca zamiast obniżyć poziom ścieżki przed bezpośrednim wyjazdem na jezdnię, projektuje obniżenie bezpośrednio od granicy działki z domem jednorodzinnym, przez całą szerokość ścieżki. Powoduje to, że na rowerze jedzie się jak na koniu góra/dół, a problem pogłębia się wraz z prędkością. Przeciętny kolarz (kolarka) jedzie na płaskim z prędkością 25-30km/h. Spróbujcie się przejechać samochodami z taką prędkością po fragmencie drogi/chodnika wyprofilowanego w sposób, jaki opisałem powyżej, wtedy odechce się wam jazdy po 5 minutach.

Mieszkałem 2 lata w Lublinie, gdzie dookoła zalewu Zemborzyckiego biegły ścieżki z kostki brukowej fazowanej i nawet dla kolarki nie był to problem i można było szybko i komfortowo się poruszać. Podkreślę, największym problemem nie jest materiał, z którego jest wykonana ścieżka, lecz stopniowe obniżanie przed skryzżowaniami z drogami poprzecznymi oraz krawężniki.

Może wypowie się jakiś projektant drogowy, czemu ścieżki są tak projektowane?
Kano
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 31 mar 2015, 14:17

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: peter » 26 lut 2021, 14:28

Już nie róbmy z tych kolarzy takich świętych krów które mogą wszystko i przeszkadza im każdy krawężnik ja też jeżdżę rowerem i nie mam z tym problemu, jadąc samochodem mając dziurę w nawierzchni czy koleiny nie wjeżdżam na chodnik ani na ścieżkę rowerową, Za jazdę rowerem po ulicy mając obok ścieżkę rowerową powinien być mandat i to wysoki min. 500zł zagrożenie jest poważne tutaj chodzi o ludzkie życie.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Fuszer » 26 lut 2021, 14:37

Ale tłumaczą Ci ludzie ze źle się jeździ po ścieżkach w Rzeszowie bo są źle zaprojektowane aTy dalej swoje. Albo będą dobrze zaprojektowane albo będą rowerzyści jeździć po drodze i tyle .Idąc Twoim tokiem myślenia kierowcy tez nie święte krowy wiec jak Ci nie pasują rowerzyści na drodze to sobie kup helikopter.
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: icetruck » 26 lut 2021, 17:44

Ja zawsze jadę ścieżką/chodnikiem - bo mam terenowy rower z martyzacją i za wysoko sobie cenię życie żeby jeździć między samochodami (wolę już nie jechać wcale).
Kto inny może mieć inne priorytety życiowe - nie mi oceniać.

Można wiele pisać i wiele narzekać o rowerach poruszających się po drodze - ale to stracony czas. To tak jakby czepiać się przekraczania prędkości przez kierowców albo tego że jeżeli czegoś nie przypniemy łańcuchem, to natychmiast zmieni właściciela i zniknie.
Tak po prostu jest, będzie i tyle - chyba że stolica innowacji nauczy się robić poprawnie ścieżki (i przejazdy) rowerowe, policja zacznie pilnować prędkości a wszyscy złodzieje trafia do więzień. Czyli nie da się.
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: peter » 26 lut 2021, 18:16

Dyskusja z niektórymi na forum mija się z cele ponieważ widzą tylko końcówkę swojego nosa, Napisałem że ja jeżdżąc rowerem potrafię się dostosować do krawężników ale typowy "pedalarz" nie potrafi, Idąc twoim tokiem to może nie budujmy wogole ścieżek rowerowych bo i tak nie chcemy z nich korzystać...
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: wogx » 26 lut 2021, 18:20

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:02 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: icetruck » 27 lut 2021, 0:01

peter pisze:Dyskusja z niektórymi na forum mija się z cele


No mija, bo co niektórzy nie potrafią zrozumieć że człowiek zawsze chce i będzie robić to co mu jest WYGODNIEJ.
Więc jeżeli coniektórym wygodniej jest jechać po jezdni to tak będą robić i można tu hektolitry łez przelać, wypisać niejedną klawiaturę a i tak spotkamy "pedalarza" na jezdni - jeżeli drogi rowerowe wyglądaja jak wyglądają...
Jedynym sposobem na pozbycie się go ("pedalarza") z jedni jest albo 100% nadzór policji i mandaty..... albo... werble... nikt się tego nie spodziewa... stworzyć taką infrastrukturę (ścieżki) dzięki której wygodniej mu będzie jechać NIE po jezdni... (choć i tak pewności nie ma 8-) )
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Doniek » 27 lut 2021, 8:44

Fuszer pisze:Ale tłumaczą Ci ludzie ze źle się jeździ po ścieżkach w Rzeszowie bo są źle zaprojektowane aTy dalej swoje. Albo będą dobrze zaprojektowane albo będą rowerzyści jeździć po drodze i tyle .Idąc Twoim tokiem myślenia kierowcy tez nie święte krowy wiec jak Ci nie pasują rowerzyści na drodze to sobie kup helikopter.

Postaram się nie odpowiedzieć ad persona, chociaż aż sie prosi. Co to człowieku ma do rzeczy, że są źle zaprojektowane? Zjezdzilem się po całym mieście rowerem podczas tej pandemii i nigdy (dosłownie nigdy) nie miałem problemu z przebrnięciem krawężnika, bo potrafie zejść w razie W z jednośladu i go przeprowadzić, wystarczy użyć dwie szare komórki więcej. Niech nie jeżdża w takim razie w ogóle. Jak im siodełko jaja obija to niech zejdą panicze z roweru i go przeprowadzą. A jak im szkoda roweru to niech zapakuja go do swojej S klasy i wyjadą w teren bez krawężników.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wiaderko i 17 gości