[ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: jasiop » 27 lut 2021, 14:13

peter pisze:... Za jazdę rowerem po ulicy mając obok ścieżkę rowerową powinien być mandat i to wysoki min. 500zł
zagrożenie jest poważne tutaj ...

??? A dlaczegóż to ??? z jakich względów występuje to zagrożenie ?

A na innych drogach gdzie nie ma DdR to jak jest ?
Jest tam jakieś zagrożenie czy go nie ma ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: cybermysz » 27 lut 2021, 18:11

Doniek pisze:Niech nie jeżdża w takim razie w ogóle. Jak im siodełko jaja obija to niech zejdą panicze z roweru i go przeprowadzą.

Czyli nigdy nie jeździłeś na rowerze szosowym. Większość "pedalarzy" nie wychodzi na rower "sobie pojeździć po mieście".

Ostatnio i tak jest lepiej z infrastrukturą rowerową, ale wciąż dużo jest do poprawy. Jak wcześniej wspominano, same DDR to jedna strona medalu. Jeśli mamy wykorzystywać rower do transportu miejskiego, to musi istnieć infrastruktura rowerowa w punktach docelowych, czyli m.in. parkingi rowerowe w galeriach (dobry przykład to Millenium Hall), rowerownie z prysznicami w zakładach pracy, uczelniach, urzędach...

Odnośnie ulicy Jana Pawłą II (kontynuacji Kwiatkowskiego), to ścieżka zaczyna się dopiero w połowie i jest tylko po lewej stronie. Przy dużym natężeniu ruchu trudno się na nią dostać. Poza tym kto planuje za chwilę skręcić w Senatorską, to kontynuuje ulicą.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Doniek » 28 lut 2021, 8:50

Masz racje nigdy nie jezdziłem, jestem "góralem" . Za to mam niski samochod, zadam Ci pytanie - czy w razie dziury na drodze usprawiedliwia mnie to do jazdy po chodniku czy ścieżce rowerowej, mogę tak przekazać policjantowi który mnie zatrzyma - Pani władzo ludzie na forum inwestycji mówili przecież jak sie ma pojazd niedostosowany do drogi to warunkowo mogę łamać prawo?
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: wogx » 28 lut 2021, 9:31

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:02 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: konradp » 28 lut 2021, 12:30

Wracając do kwestii dodatkowych pasów

1970: Dodatkowy pas ruchu rozwiąże problem.
1980: Dodatkowy pas ruchu rozwiąże problem.
1990: Dodatkowy pas ruchu rozwiąże problem.
2000: Dodatkowy pas ruchu rozwiąże problem.
2010: Dodatkowy pas ruchu rozwiąże problem.
2020s: Houston, mamy problem.
Załączniki
FB_IMG_1614508099905.jpg
FB_IMG_1614508099905.jpg (111.07 KiB) Przeglądany 5831 razy
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Doniek » 01 mar 2021, 7:47

wogx pisze:Rozumiem że dziury zajmują cała szerokość drogi, rytmicznie - 2x co 30 metrów?

Ok skoro pozwalacie mi na jazdę po głównej drodze rowerem, gdy obok jest DDR to kamień spadł mi z serca, tylko sobie spisze pseudonimy z forum i tak się bede tłumaczył kto mi pozwolił ;)


A tak na serio nie dogadamy się. Rozumiem, że sporo ludzi jest leniwych, ewentualnie boi się że ucierpi ich zdrowie jadąc po kostce za to pakują się na ruchliwą drogę. Ale proszę nie karajcie kierowców za kto gdy ktoś projektował ścieżkę nie myślał. Skoro ktoś jest takim "kolarzem", że korona spadnie mu z głowy jadąc po DDR to uważam, że powinien gdzieś aktywnie u góry działać w tym temacie.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Ole » 01 mar 2021, 9:36

Mimo że tzw. "kolarze" to wdzięczny temat i sam mam do nich wiele pretensji to wracamy do tematu przebudowy Kwiatkowskiego.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Davidstw » 06 paź 2023, 3:39

Dzień dobry Państwu,
Jako mieszkaniec ulicy Jana Pawła II stojący codziennie w zaczynającym się  korku od ulicy Kwiatkowskiego ( a za niedługo od ulicy Jana Pawła ) mam parę pytań do osób mających jaką kolwiek rzetelną wiedzę o ulicy Kwiatkowskiego. 
Ewentualnie gdzie i do kogo w Ratuszu Miejskim  można się zwrócić z takimi o to pytaniami wyjaśniającym kilka nurtujących mnie  problemów zauważalnych przez każdego użytkownika tej że drogi.

Do Pana o nicku Pisul :) i do wszystkich odpowiadających.

Proszę z góry o powściągliwość w krytyce obecnie rządzącego Prezydenta ponieważ problem jest od lat i za prezydentem stoi sztab osób które nie pierwszą kadencję prezydencką patrzą na obecną sytuację ulicy Kwiatkowskiego i nic z tym konstruktywnego nie robią. ( to nie dyskusja polityczna i światopogladowa :) )

Kolejną prośbą jest nie brnięcie w wątek ,,obwodnicy południowej,,i rzekomego ,,zaściankowego,, oporu mieszkańców budziwoja przed tą inwestycją ponieważ ten wątek jest Tarczą każdego Urzędnika ratusza broniącego bierności powyższej instytucji w sprawie narastającego problemu komunikacyjnego ulicy Kwiatkowskiego.  

Pytania mnie nurtujące i nie wymagające milionowej inwestycji. Zaznaczam również, że być może rozwiązania te nie będą efektywne ale jak że oczywiste:
( Pytania o szybkie i ,,drobne,, inwestycję nie wybiegające w marzeniania o obwodnicy południowej i poszerzeniu i dodaniu pasów na ulicy Kwiatkowskiego:) )
1. Dlaczego nie powstały od lat i kiedy ewentualnię powstaną zatoczki autobusowę na ulicy Kwiatkowskiego i przyległej jej szkoły na Jachowicza.
2. Dlaczego budując szkołę nikt nie pomyślał o infrastrukturze drogowej wokół szkoły. Brak chodnika na ulicy jachowicza po której chodzą dzieci omijane przez samochody. Brak zatoczki autobusowej przy samej szkole. Brak przedłużenia drogi rowerowej od Jana Pawła do szkoły przy ul. Jachowicza.
Ogólnie szkoła już jest, cieszymy się i dziękujemy ale . . . Dlaczego mając świadomość problemów infrastruktury szkoła powstała bezpośrednio przy najbardziej zakorkowanej drodze w mieście.
3. Dlaczego i kiedy powstanie brakujący odcinek drogii rowerowej parę set metrów na odcinku ul kwiakowskiego:
Korty tenisowe - betoniarnia - zjazd droga rowerowa ,,żwirownia,,

Kończąc swój długi post pozdrawiam mieszkańców i proszę o ostrożność,  życzliwość i wyrozumiałość na drodze dla wszystkich jej użytkowników.
Ps. Nie wyprzedzajcie na przejściach dla pieszych na wysokosci ulicy Jana Pawła II. To jedno z najgorszych wykroczeń. .   stwarzacie ogromne zagrożenie a i tak będziecie stali w korku na Kwiatkowskiego ,,nie nadgonicie,, :)
Davidstw
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 06 paź 2023, 3:33

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: jasiop » 06 paź 2023, 6:44

Już Ci odpowiem dlaczego nie ma tego, tego i tamtego ... ;-)
To głównie kwestia własności gruntów pod te inwestycje.

Niby przepisy pozwalają wywłaszczyć daną nieruchomość w celu osiągnięcia takich celów ale "miasto" chyba ze względów "politycznych"
nie chce zastosować takich "drastycznych" środków.

Na ostatnim spotkaniu prezydenta K.F. z mieszkańcami m.in. Drabinianki byla właśnie mowa o takich sprawach.

https://supernowosci24.pl/wiadomosci/rz ... -oczekuja/
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. E. Kwiatkowskiego] Przebudowa

Postautor: Davidstw » 09 paź 2023, 9:45

Prezydent i ratusz który nie potrafi podjąć decyzji korzystnych dla ogółu a nie koniecznie przychylnych dla siebie niestety nie nadaje się do rządzenia. To są trudne sprawy wywołane niestety przez ratusz brak planowania infrastruktury i chaos budowlany.
Davidstw
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 06 paź 2023, 3:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości