INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: flyRZE » 03 lis 2019, 11:04

W tej sytuacji biletomaty w autobusach były wyrzuceniem kasy w błoto i to jest jakaś bzdura, zamiast zachęcać nadal zniechęcają przed korzystaniem z ZTM. Takie podejście do klienta jest traktowaniem go jak złodzieja, zakładanie od razu, że ktoś chce oszukać jest po prostu obraźliwe....
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Adamerio » 03 lis 2019, 12:31

Ole pisze:Oj narzekanie wiecznie niezadowolonych. Przecież są aplikacje w komórce do zakupu biletów. I tak siedzą w tych telefonach 90% czasu to mieć tak rezerwowo 10 zł w takiej aplikacji to chyba nie problem, jeszcze może z nią zaparkować zamiast ganiać i szukać maszyny z biletami (a może i uszkodzona).
A jak komuś za bardzo "elektronicznie" to niech nosi drobne 5 złotych i zapłaci kierowcy za bilet godzinny jak nie ma biletomatu i niech już nie płacze że drogo.


Korzystałeś lub korzystasz z takowej aplikacji :?: Co z tego że jest, skoro z założeniem konta, weryfikacją, doładowaniem i ogólnym używaniem jest tyle zachodu, że szybciej wychodzi kupić bilet papierowy...
Problemem tego typu udogodnień jest kompletny brak przemyślanego, przyjaznego i szybkiego systemu.
Podobną sytuacje miałem kiedyś w Krakowie. Była piękna słoneczna pogoda, postanowiłem więc wypożyczyć rower miejski - po pobraniu aplikacji i próbie założenia konta, która trwała dobre 15 minut zrezygnowałem - poszedłem pieszo/tramwajem.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Nikoś » 03 lis 2019, 12:39

Ole pisze:Oj narzekanie wiecznie niezadowolonych. Przecież są aplikacje w komórce do zakupu biletów. I tak siedzą w tych telefonach 90% czasu to mieć tak rezerwowo 10 zł w takiej aplikacji to chyba nie problem, jeszcze może z nią zaparkować zamiast ganiać i szukać maszyny z biletami (a może i uszkodzona).
A jak komuś za bardzo "elektronicznie" to niech nosi drobne 5 złotych i zapłaci kierowcy za bilet godzinny jak nie ma biletomatu i niech już nie płacze że drogo.

Komunikacja ma być dla każdego a nie tylko obytych z technologią, a osoby starsze ? czy inne które korzystają okazjonalnie ? o osiedlach gdzie nie ma kiosku nie wspominając już o gminach gdzie jeszcze mpk jedzie
To w takim razie jaki jest sens tych biletomatów ? wywalić z autobusu postawić na przystankach i tyle
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: jasiop » 03 lis 2019, 21:54

Ole pisze:...A jak komuś za bardzo "elektronicznie" to niech nosi drobne 5 złotych i zapłaci kierowcy za bilet ...

Ale nie może ! cyt:
".... pasażer ma mieć przygotowany bilet, wsiadając do autobusu."
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: jasiop » 04 lis 2019, 8:55

"Areen"
skąd masz ten regulamin ? źródło ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: littlemonster00 » 19 lis 2019, 0:59

Trafiłem na dosyć ciekawe połączenie autobusu autonomicznego i tramwaju. Sam widziałem podobny środek transportu w Metzu we Francji. Mogłaby to być szybsza alternatywa tramwaju przy zaoszczędzeniu na kosztach budowy torowisk i trakcji, a jedynie na wyznaczeniu specjalnego pasa i budowie peronów. Fajna opcja do rozważenia przez ratusz, chyba że Tadzio nieprzerwanie marzy o nadziemnym metrze.

littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 369
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: bogdanoo » 19 lis 2019, 16:19

Ciekawa sprawa, faktycznie warta rozważenia. Bez demolki ulic i gigantycznych kosztów.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Doniek » 20 lis 2019, 7:54

littlemonster00 pisze:Trafiłem na dosyć ciekawe połączenie autobusu autonomicznego i tramwaju. Sam widziałem podobny środek transportu w Metzu we Francji. Mogłaby to być szybsza alternatywa tramwaju przy zaoszczędzeniu na kosztach budowy torowisk i trakcji, a jedynie na wyznaczeniu specjalnego pasa i budowie peronów. Fajna opcja do rozważenia przez ratusz, chyba że Tadzio nieprzerwanie marzy o nadziemnym metrze.



A ja nie widze sensu bawienia się w takiego typu rzeczy, jeśli byłaby taka możliwość to wybudowałoby się dodatkowe pasy do buspasów i nie kombinowało z autonomicznym tramwajem...
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: littlemonster00 » 20 lis 2019, 14:59

Biorąc pod uwagę przewagę tramwaju nad autobusem w postaci dużo większej pojemności. Mogłyby się również poruszać na pasie poza samą jezdnią (jak torowisko), co zlikwidowałoby większość przeszkód.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 369
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Meme » 21 lis 2019, 1:08

Niestety, mimo dobrego pomysłu ogółem to sprawa rozbiłaby się o przepisy, albowiem w Polsce maksymalna długość autobusu może wynieść 18,75 m. A zaproponowany pojazd tylko wygląda jak tramwaj, będąc de facto autobusem. Czyli byłaby walka o zmianę przepisów (ale może i inne miasta by się włączyły, choćby Gdynia, która ostatnio testowała (bez pasażerów) dwuprzegubowy trolejbus od Solarisa).
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości