INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Kacu » 06 lut 2023, 17:00

W Łodzi jest prawidłowo rozwiązane: Nie działa biletomat, a jest kontrola? Możesz zakupić bilet u kanara.

Tylko w stolicy imitacji to ty ponosisz konsekwencje za niesprawny sprzęt, a najlepiej to noś przy sobie bloczek biletów.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: lordfisher » 06 lut 2023, 17:04

Ja dostałem mandat bo załadowałem kartę miejską przez neta i nie odbiłem tego w biletomacie (wtf?!). W tłoku przyłożyłem kartę - coś tam piknęło i siadłem sobie pod Politechniką. Na Lisa Kuli wszedł kanar i powiedział że nie mam biletu. Okazało się, że kartę mam niedoładowaną - pokazałem mu, przelew na kartę i to że na kamerze widać jak przykładam kartę do biletomatu. Nic to nie dało, wypisał mi mandat, odwołanie też nic nie dało.

Potem się dowiedziałem, że jak doładujesz przez neta to musisz to jakoś zaprogramować w automacie :D :D tego już mój mózg nie ogarnął i to był mój ostatni przejazd MPK. Nawet jakby była teraz darmowa komunikacja to mam ich w dupie.
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: niewierze » 06 lut 2023, 17:30

ZTM póki temat nie robi się medialny próbuje zrzucić winę na pasażera. Będąc przyjezdnym i chcąc kupić bilet w stolicy innowacji trzeba mocno natrudzić, jak nie działające biletomaty to problem z płatnościami w kasownikach. W gratisie do jednego z najdroższych biletów w kraju https://mubi.pl/poradniki/ranking-komun ... ich-miast/ i rozkładu jazdy stania w korkach.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: PanKrzychu » 07 lut 2023, 5:52

Dużo mam do zarzucenia MPK, ale akurat takich problemów nigdy z kanarami nie miałem. Raz zapłaciłem kartą, a z jakiegoś powodu nie zapisało mi biletu. Kontroler sprawdził kartę na wszystkich kasownikach, a gdy pokazałem mu pobranie płatności na aplikacji bankowej pozwolił jechać dalej. Innym razem pod wielką i na Placu Wolności były zepsute biletomaty, to samo w autobusie. Kierowca też nie sprzedał, bo nie miał wydać. Pech spory i za te popsute biletomaty non stop to należą im się odpowiednie epitety, ale ponownie kontroler pozwolił dojechać i nie dał mandatu.
Też z tą dostępnością tak źle wcale nie jest. Może i biletomaty często popsute, to prawie zawsze można zapłacić kartą w kasowniku albo kupić bilet przez różne aplikacje. Dla przyjezdnych pewnie ciężko bez biletomatu, bo mogą nie wiedzieć o innych możliwościach, ale dla nas miejscowych jest całkiem sporo opcji i nie licząc tych dwóch sytuacji nigdy z kupieniem biletu problemu nie miałem.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 172
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: NietoPterek » 07 lut 2023, 11:30

Może by tak pasażerowie zaprotestowali i zrezygnowali z jeżdżenia autobusami na 1 dzień?
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: cybermysz » 07 lut 2023, 15:38

lordfisher pisze:Potem się dowiedziałem, że jak doładujesz przez neta to musisz to jakoś zaprogramować w automacie :D :D tego już mój mózg nie ogarnął i to był mój ostatni przejazd MPK. Nawet jakby była teraz darmowa komunikacja to mam ich w dupie.

Bilet musisz zapisać na karcie. Możesz kupić w biletomacie i wtedy od razu zostanie zapisany. Chyba nigdzie dane nie są zaczytywane w locie z systemu. Przy obecnych problemach z łącznością i infrastrukturą to nie ma prawa działać stabilnie.

A może w przypadku biletów sieciowych to ma sens, bo potrzebujemy sprawdzić bilet tylko podczas kontroli. Odbijanie biletu przy każdym wejściu do autobusu gdzieś jeszcze jest obowiązkowe? Urządzenia kontrolerów są w stanie pobrać z systemu informacje o podróżnym, więc jeśli na karcie nie ma zapisanego biletu, to mogłyby zaciągnąć zakupione bilety okresowe. Tylko wtedy nikt by ich nie zapisywał...

Natomiast jeśli miałeś zakupiony bilet i kazali zapłacić pełną karę, to bym poszedł z tym do mediów.

PanKrzychu pisze:Raz zapłaciłem kartą, a z jakiegoś powodu nie zapisało mi biletu.

Ostatnio byłem świadkiem takiej sytuacji i żadne tłumaczenia nie przeszły. Wywieźli "gapowiczów" na pętlę i wezwali policję.

PanKrzychu pisze:Pech spory i za te popsute biletomaty non stop to należą im się odpowiednie epitety, ale ponownie kontroler pozwolił dojechać i nie dał mandatu.

To miałeś szczęście. Przy mnie zawsze jak ktoś nie zdążył kupić lub biletomaty były zepsute, to z automatu mandat.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: lordfisher » 07 lut 2023, 16:05

Zawsze kupowałem bilet przez aplikację Sky Cash.
Dzieciakom zakładałem karty miejskie bo mieli darmowe przejazdy i coś mnie podkusiło żeby sobie też wyrobić. Założyłem jakieś konto i doładowałem sobie środki tak jak w Sky Cash. Nie miałem bladego pojęcia, że muszę jeszcze coś odbić w autobusie (jest na to 3 dni chyba). Załadowałem środki w październiku a jechałem autobusem w maju więc minęło sporo czasu. Wchodząc do MPK był ścisk ale przyłożyłem kartę do czytnika - piknęło i poszedłem sobie usiąść. Pewnie piknęło że nie mam środków na karcie bo nie odbiłem wcześniej tego w busie. Potem wszedł kanar i wbił mi 180pln mandatu. Byłem w nowym świecie dopytać to mi pani powiedziała, że nie aktywowałem tych środków :D pisałem odwołanie do ZTM, też nic nie dało. w końcu machnąłem ręką. Taka to cyfryzacja jego mać. Było zostać przy sky cash i by nie było problemu no ale chciałem innowacyjnie po rzeszowsku ;)
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: NietoPterek » 08 lut 2023, 8:58

Strach jeździć autobusem po Rzeszowie.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Grzegorz44 » 24 mar 2023, 18:27

Wrócą – choć w ograniczonym zakresie - kursy linii nr 5, obsługującej osiedle Matysówka, będzie zwiększenie liczby kursów linii nr 8, która po wydłużeniu trasy obsłuży osiedle Budziwój, nastąpi likwidacja linii nr 37, 48, 49 i 57 – m.in. takie poważne zmiany czekają od maja miejską komunikację w Rzeszowie. Wkrótce nastąpi jeszcze jedna zmiana – bilet 40-minutowy zostanie zastąpiony 60-minutowym.


http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=3104 ... &pagebl1=0
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Nikoś » 25 mar 2023, 13:21

czyli anty zacheta do korzystania z KM ciag dalszy. Likwidacja i ciecia na popularnych liniach, kosztem muchowozowów plus linie turystyczne i bingo
Cena biletu tez zacheca i do tego brak krótkoterminowych biletów czasowych.
Dziekuje wole wlasne auto
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości