[ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: art » 06 lut 2020, 13:20

Piszesz ze cie atakuje,ale wkurzają mnie takie wpisy .Droga jest po to żeby nią jeździć a nie omijać , oprócz tego w zimie po godz.16 nie świeci się żadna latarnia bo ich po prostu nie ma . Można wdepnąć w kałuże lub nadziać się na jakiegoś psa .
Dla kobiet i dzieci naprawdę jest niemiło. i to na tyle . Pozdrawiam
art
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 24 sty 2018, 21:33

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: Arrival » 06 lut 2020, 13:28

No ale przecież my się zgadzamy. Miasto musi tę drogę wyremontować. Kropka. A dlaczego nie można omijać? W korkach też stoisz godzinę kiedy możesz je ominąć w 15 min? Codziennie omijamy różne miejsca. Bo korek, bo wypadek albo dlatego, że się źle jedzie, można auto uszkodzić itp.

Ta droga do niedawna służyła garstce mieszkańców, a ruch tam był zerowy. Potem pojawiły sie duże osiedla na Wilkowyji i ruch wzrósł bo tędy jest szybciej "do miasta". Nie ma filozofii, trzeba czekać.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: porteño » 06 lut 2020, 23:08

art pisze:Można wdepnąć w kałuże lub nadziać się na jakiegoś psa .
Dla kobiet i dzieci naprawdę jest niemiło.

A dla mężczyzn miło? :D
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: yreks » 06 sie 2020, 10:42

Wzdłuż nowej drogi ma być poprowadzona ścieżka rowerowa. Niestety nadal brak daty rozpoczęcia modernizacji
https://rowery.rzeszow.pl/nowe-inwestyc ... are-bledy/
yreks
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 130
Na forum od: 16 sie 2017, 8:39

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: jasiop » 06 sie 2020, 15:05

Przy drodze o takim charakterze ścieżka rowerowa ?
Czy na prawdę jest to konieczne, zasadne i racjonalne ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: icetruck » 06 sie 2020, 15:25

A dlaczego miałoby nie być? To naturalna alternatywa dla Lwowskiej również dla rowerzystów. Obecnie jest tragedia bo mija się z samochodami na żyletki i do tego progi zwalniające też nie są najprzyjemniejsze dla rowerzystów a mimo trochę ich tam jeździ.
Nie widze potrzeby by mieli blokować ruch który tam wzrośnie po remoncie, jak również by nie mogli bezpiecznie jechać ścieżką rowerową.
Miejsca jest w bród, koszty dodatkowe (zapewne) niewielkie - więc dlaczego nie?
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: Arrival » 06 sie 2020, 16:25

Albo traktujmy transport rowerowy poważnie albo olejmy go całkiem. Jakiekolwiek półśrodki to tylko strata kasy.

W tym roku mi córka podrosła do wieku "fotelikowego". O ile dotychczas ścieżki aż tak mnie nie obchodziły bo sam nie boję się jechać ulicą z samochodami, to nie mam zamiaru się w takie miejsce pchać z dzieckiem z foteliku za plecami. A mam taki obowiązek. W efekcie rowerem jeździmy tylko rekreacyjnie bo nie mogę z nią nawet do piekarni po bułki podjechać bez wbijania się w zakorkowane ulice, a jeśli chcemy zjeść świeże pieczywo to powiększamy rzeszowskie korki siedząc w puszce.

W Rzeszowie nie jestem w stanie dojechać praktycznie nigdzie gdzie chce (w bezpieczny sposób) na rowerze, jeśli chciałbym uniknąć jazdy razem z autami. A - nie chwaląc się - jakieś tam doświadczenie mam, bo od blisko 20 lat co roku jeżdżę bardzo dużo (często bywało pod 10k km rocznie) i nigdy nie miałem problemu. To co ma powiedzieć mniej doświadczona osoba, zwłaszcza kiedy np. przyjdzie jesień i będzie jeszcze bardziej niebezpiecznie?
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: Nikoś » 06 sie 2020, 18:40

Tylko że to jest droga wewnątrz osiedlowa. I zaraz się okaże że kosztem tej ścieżki coś innego nie powstanie. Czy tam jest aż na tyle miejsca ? :roll:
Widze często na Drabiniance że mimo szerokiego pasa dla rowerów najlepiej jechać droga i to być słabo oświetlonym. Klakson czasem pomaga :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: lordfisher » 06 sie 2020, 19:47

^^ każdego trąbiącego na mnie jak jadę na rowerze częstuje soczystym fakiem ;) jeszcze nikt nie wysiadł co by porozmawiać o zaistniałej sytuacji ;)

jak jest ścieżka to jadę ścieżką a jak nie ma to cisnę ulicą ; )
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: [ul.Zygmunta I Starego] Przebudowa

Postautor: Arrival » 06 sie 2020, 21:58

Nikoś pisze:Tylko że to jest droga wewnątrz osiedlowa.


Od czasu zwiększonej zabudowy przy ul. Olbrachta to ta droga jest jedynym sensownym połączeniem Wilkowyji z centrum miasta, które omija wiecznie zakorkowaną Lwowską w okolicy ronda Pobitno. Tam jest spory ruch i z roku na rok będzie się zwiększał.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości