[ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: CRVV » 20 lis 2023, 19:53

Kontrowersyjna inwestycja w centrum miasta. Na stole 130 mln złotych i wyburzenia domów
Wyburzenia gospodarstw, autostradowa inwestycja blisko centrum i zniszczenie spójnego układu architektonicznego. To główne obawy mieszkańców Rzeszowa, którzy mobilizują się do udziału w trwających konsultacjach społecznych i namawiają władze miasta do zmiany inwestycji. Ta ma pochłonąć 130 mln zł. To nie pierwsza tego typu koncepcja, która motywuje społeczeństwo do działania. Wcześniej podobną inwestycję zmodyfikowano w Krakowie, po licznych protestach mieszkańców. Czy w polskich miastach obserwujemy zmianę priorytetów?


https://www.onet.pl/informacje/smoglabp ... QDT-GCJdL0
CRVV
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 16 maja 2015, 9:52

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: maks » 20 lis 2023, 22:20

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy od rzeszowian. Od 6 listopada trwają konsultacje z mieszkańcami. Potrwają już tylko do 21 listopada.


https://rzeszow24.info/wiadomosci/ostat ... Rav7E1fUNt
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3395
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Ryuk » 20 lis 2023, 22:22

Odnośnie rozwiązania z Krakowa:
Mieszkańcy postanowili zaprotestować, a w efekcie miasto wycofało się z projektu i zapowiedziało poprowadzenie dróg w tunelach. Priorytet ma jednak otrzymać rozwój linii tramwajowej na tej samej relacji, co stworzy alternatywę dla poruszania się własnym samochodem.


.. i to odpowiada na wszystko.

W Rzeszowie TM to głównie drogi. Ciężko będzie zorganizować normalny transport miejski bez normalnych dróg. Możne tramwaje ? Ale to nie jest odpowiedź na wszystko. Nie dziwię się protestom ale to jest praktycznie centrum, po zakończeniu inwestycji PCL i okolicy - wszystko stanie.
Ewentualnie można się bawić w ulice jednokierunkowe - wtedy znów znajdą się malkontenci ;)
Ryuk
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 17 lis 2023, 15:04

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: PanKrzychu » 20 lis 2023, 23:23

Moim zdaniem jedyna szansa dla tych mieszkańców to opóźnienie o kolejne kilka lat i liczenie na to, że najpierw powstanie tunel na Langiewicza. Wtedy, gdyby on był wystarczająco wydajny (w co wątpię), to być może można by porzucić to rozwiązanie. Natomiast nie wiem, jakie skutki by to miało dla ruchu na Wita Stwosza czy Bohaterów.

Natomiast niektóre z argumentów przeciwko temu wiaduktowi są absurdalne. Jaki tranzyt i jaka droga pod przemysł? Kto i po co miałby ciężarówką tam wjeżdżać? A nawet, jak tak bardzo się tego obawiają, to wystarczy odpowiedni znak postawić i załatwione. „Autostradowa inwestycja"? Super autostrada z jednym pasem w każdą stronę. Kolejna sprawa: tak płaczą o smog i o koniec wiaduktu przed szkołą, ale sugerują, żeby budować tunel. W jaki sposób zamiana wiaduktu na tunel miałaby ograniczyć smog? I czy są świadomi tego, że tunel będzie jeszcze dłuższy, niż tunel? Nie sądzę.

Płaczą, że konsultacje są dopiero teraz. Przecież info o tym, że tam będzie wiadukt było od kilku, jak nie kilkunastu lat. Trzeba było protestować wtedy, a nie jak zwykle dopiero jak się okazało, że coś pod oknem powstanie. W ogóle to ja mam wrażenie, że te argumenty są z czapy i tak naprawdę to im to nie pasuje tylko dlatego, że parę miejsc parkingowych ubędzie. To jest w ogóle taka hipokryzja, że innym każą w MPK wsiadać, a sami o parkingi płaczą...
PanKrzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 121
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Kinimod » 21 lis 2023, 10:32

Wystarczy popatrzeć jak w Krakowie generujące więcej hałasu estakady kolejowe czy trawmajowe przechodzą zaraz obok kamienic czy bloków i to funkcjonuje, ponieważ miasto przez dużą gęstość zaludnienia ma ograniczone mieksce budowy. Rzeszów to jednak nie Bieszczady i mieszkańcy będą musieli zrozumieć, że to i tak prędzej czy później powstanie a czas tylko działa na niekorzyść i za kilka lat jak osiedle na Projektancie się jeszcze bardziej rozuduje czy powstanie wspomniana wcześniej PCL a szlabany będą zamykane jeszcze częściej to w tej części miasta powstanie drogowy armagedon.
Kinimod
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 46
Na forum od: 04 maja 2020, 20:25

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: abrakadabra » 21 lis 2023, 11:03

Powinni budować bez patrzenia się na skargi. W Rzeszowie kazda inwestycja jest torpedowana przez mieszkańców a później wszyscy stoimy w korkach i narzekamy. Musimy coś zacząć zmieniać w tym mieście bo za kilka lat po prostu ono stanie w miejscu
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 275
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Duszek » 21 lis 2023, 11:30

Budowę tunelu zarówno tu jak i na Langiewicza komplikuje / uniemożliwia Mikośka, więc pewnie budowa wiaduktów w tych lokalizacjach jest bardziej realna. Jest to temat na już, ponieważ w perspektywie mamy zwiększenie ruchu samochodowego na Langiewicza i Jałowego i tworzenie się korków związanych m.in. z (tak dla przypomnienia ;) ):
- rozpoczętą budową bloku na Langiewicza
- planowaną budową kompleksu bloków w okolicach stadionu Resovii
- oddaniem do użytku hali serwisowej PKA
- powstawaniem nowych bloków na osiedlu Projektant
- zwiększeniem ilości samochodów na trasie Staroniwska-Kielanówka-Niechobrz / Przemysłowa-Niechobrz ze względu utrudnienia na trasie Rzeszów-Boguchwała-Babica (korki, budowa S19)
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 530
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: littlemonster00 » 21 lis 2023, 20:41

Projekt wiaduktu zakłada ekrany akustyczne wysokości do 8 metrów. Ich krawędź ma przebiegać zaledwie kilkanaście metrów od bloków mieszkalnych. Szczegółowych danych na ten temat rzeszowianom i rzeszowiankom nie udało się uzyskać, bo miasto zasłania się informacjami, że to dopiero koncepcja. Trwa jednak w tej chwili uzyskiwanie decyzji środowiskowych, dla których główną przeszkodą dla budowy wiaduktu jest jedynie hałas – stąd ekrany – natomiast kwestia smogu, zagrożenie dla zdrowia mieszkańców i obniżenie jakości ich życia zupełnie nie są brane pod uwagę. Ignorowane są także kwestie urbanistyczne i dotyczące zrównoważonego transportu.


https://miastojestnasze.org/rzeszow-pod ... szystkich/
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Szymek_Rz » 21 lis 2023, 20:48

W centum miasta samachody jeżdżą 3m od parapetu, i trudno - mieszkamy w mieście, musimy godzić się na pewne niewygody.
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 205
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: littlemonster00 » 21 lis 2023, 21:11

Gdzie masz takiego molocha 3m od parapetu? I skąd ta ignorancja?
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość