[os. Pobitno] Tunel pod rondem

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: jasiop » 27 lis 2021, 13:23

W projekcie przyszłorocznego budżetu Rzeszowa brak tej inwestycji ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Tomasz ZZ » 30 lis 2021, 20:24

Wspaniała wiadomość. Może wreszcie ktoś tam, wśród decydentów otrzeźwiał. Jestem zdania, że w Rzeszowie po stronie wschodniej można te 200 milionów złotych wydać lepiej budując drogi, które odciążyłyby ruch na tym skrzyżowaniu Pobitno i ułatwiły dojazd do powstających tam osiedli mieszkaniowych. Mam tu na myśli połączenie dróg łączących tzw. Wisłokostradę z ul. Maczka oraz drogę do ul. Sieciecha i dalej w kierunki Krasnego i ul. Lwowskiej.
Tomasz ZZ
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 01 lis 2015, 19:58

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: WoJa » 01 gru 2021, 8:04

Powodem korków nie jest Krasne i Pobitno, bo z tamtąd objeżdża się to rondo poprzez Załęże albo Morgową - (wiem co piszę bo mieszkam w Krasnem, a pracuję w okolicy lotniska).
To jest trasa wylotowa na S19 oraz A4. Tamtędy jedzie „pół” Rzeszowa i mnóstwo ościennych + tranzyt ciężarowy. Ten tunel to jedyne rozwiązanie w tym miejscu.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: jasiop » 22 gru 2021, 8:41

Wykrakałem ...

Nie będzie przebudowy ronda Pobitno w Rzeszowie, będą nowe analizy. Miasto odkłada inwestycję

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... WGG8jW62cw
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: Kacu » 22 gru 2021, 9:47

Z jednej strony bardzo dobrze, bo tunel w takiej formie nic by nie zmienił w kwestii korków o czym pisałem tu już kilkukrotnie. Jednak obawiam się że dalsze analizy, przewidywania, oceny, projekty, etc. Będą się toczyć i toczyć...
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: WoJa » 22 gru 2021, 13:21

Nie będzie tunelu, nie będzie obwodnicy południowej, nie będzie wisłokostrady, nie będzie deweloperki - to co będzie, ano prezydent sadzący drzewka i ratujący kota?
A za kilka lat wielki kac że rozwój miasta się zatrzymał. No ale co ja tam wiem, przecież wg większości tut. forumowiczów to inwestycje bez sensu, a deweloperka to już w ogóle.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: NietoPterek » 22 gru 2021, 13:48

Nie da się tego inaczej skomentować:
https://www.youtube.com/watch?v=25C8xGm-Pl4
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: peter » 22 gru 2021, 15:29

Do ratusza trzeba wysłać audyt jakościowy który zakończy się kilkoma dymisjami z prezydentem na czele, ile to już mln. się wydało na koncepcje, pozwolenia itd. z których nici to jest marnotrawienie pieniędzy podatników i nabijanie portfela firmom których właścicielami są znajomi władzy.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1294
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: swiety » 22 gru 2021, 17:30

Wystarczy popatrzeć na listę tematów w dziale Budowa ( viewforum.php?f=21 ) tak kiepsko dawno nie było.

Obecnie mamy tylko 3 inwestycje drogowe (w tym 2 większe, 1 średniej skali) z czego 2 są praktycznie na ukończeniu.

Czy miasto takiej wielkości jak Rzeszów nie może samemu udźwignąć inwestycji na skale 100-150 mln zł? nie można takiej Wisłokostrady realizować samemu, rozłożyć ją na 3 lata? Zawsze będziemy czekać łaskawie na dotacje?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Tunel pod rondem

Postautor: patryk700i » 22 gru 2021, 17:39

Ktoś za to powinien odpowiedzieć, kupa pieniędzy na projekt pozwolenia wywalone w błoto!

Na jakie dotacje ciągle miasto liczy?? Przez aferę z kopalniami i ekologią Unia już nie da grosze Polsce, ba my musimy uni płacić kary....
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość