Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: icetruck » 14 sty 2021, 1:04

patryk700i pisze:"Dług Rzeszowa około 770-780 mln zł"
Skąd taka liczba jak w Rzeszowie nic się nie buduje od 5 lat a co roku w budżecie miasta rekordowe sumy ???? to gdzie są te pieniądze jak cały czas mówią ze nie ma pieniędzy na nic ???


zrobi się jeden projekt, drugi, trzeci, gazety napiszą dzięsiątki razy "planujemy", "chcemy" i forsa znika a nic nie przybywa
icetruck
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 311
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Szymek_Rz » 14 sty 2021, 9:31

yogi123 pisze:No biednie to wygląda. Wszystko to pasuje jak pięść do oka. I ten dworzec przed wojną wyglądał o wiele lepiej, dziś lepsze oświetlenie nasadzenie i naprawdę mielibyśmy się czym chwalić. Niepokoi mnie, że znowu będzie kolejny punkt odjazdów dla autobusów. Zamiast skupić cały transport w jednym miejscu to będzie się biegało z jedno do drugiego punktu.
http://ekonomikatransportu.blogspot.com ... owa-w.html


Nawet jeżeli jest promil szansy, ratusz powinien dążyć do zmiany elewacji dworca na tę, jak za babci Austrii / patrz foto.
Szymek_Rz
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 152
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Grzegorz44 » 16 sty 2021, 16:46

Konserwator zalecił taki kształt obiektu (powrót do lat 60.), więc na ratusz bym nie liczył, zwłaszcza na tym ostatnim etapie.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Ole » 21 sty 2021, 19:41

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne jest jedną z największych inwestycji miasta ostatnich lat. Wicprezydent miasta Rzeszowa poinformował o nowym działaniu w ramach realizacji tego projektu.
Marek Ustrobiński za pomocą Facebooka zakomunikował mieszkańcom o ważnej decyzji związaną z realizacją kolejnego zadania w ramach Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W planach jest przebudowanie placu przed dworcem kolejowym. Powstanie tam m.in. dwukondygnacyjny parking. Przebudowany zostanie także układ ulic oraz budynek dworca.

Inwestycja będzie kosztować ponad 73 mln zł, z czego pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej. Właśnie zakończyła się kontrola uprzednia przetargu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji odbędzie się w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

źródło: https://kurierrzeszowski.pl/2021/01/21/ ... ikacyjnego
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1405
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: pixeolo » 22 sty 2021, 0:57

Kwestia wyglądu dworca (choć i dla mnie niezwykle ważna) jest drugorzędna wobec faktu, że Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne będzie... parkingiem. Żadnych nowych możliwości przesiadkowych. Nadal dworce porozsiewane po mieście, nie tak to sobie wyobrażałem.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Michal Wrobel RdRz » 22 sty 2021, 13:02

Wczoraj w GW ukazał się bardzo ciekawy artykuł na temat patologii systemu przesiadkowego w Polsce i ogólnie całego sposobu w jaki organizowany jest transport publiczny w naszym kraju.
Link do artykułu poniżej:

https://wyborcza.biz/akcjespecjalne/7,1 ... siasc.html

Jednocześnie na węzły przesiadkowe jest wręcz moda. Problem w tym, że ze szklanymi wiatami i designem nie idą w parze lepsze oferty transportowe. Mówiąc wprost – za wizją nie idzie praktyka.


Ciekawe ile z ogólnych założeń zaprezentowanych w powyższym artykule znalazło swoje odzwierciedlenie w planowaniu rzeszowskiego CK.
Uważam że poza bliskością peronów i przystanków autobusowych, żadnego choć i to założenie może funkcjonować skutecznie tylko przy z odpowiednim synchronizowaniu odjazdu autobusu konkretnej lini z przyjazdem pociagu o stosownej relacji i na odwrót.
Michal Wrobel RdRz
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 29 gru 2020, 20:24

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: pixeolo » 22 sty 2021, 17:41

Otóż to - to nie infrastruktura czyni transport zbiorowy skutecznym (choć na pewno wygodniejszym) a sprawnie zorganizowany system. Cóż z tego, że nakupiliśmy nowych, wygodnych autobusów, skoro jeżdżą wedle przedpotopowego rozkładu, po przecinających całe miasto trasach?

Najlepiej pomieszanie priorytetów widać w... ogrzewaniu przystanków. W zimie występował problem: ludzie marzli na przystanku czekając na autobus. Problem taki można rozwiązać na 2 sposoby: skrócić czas oczekiwania na autobus lub... ogrzać przystanek. Którą drogę wybrał Rzeszów wiemy :)
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość