INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Nikoś » 14 mar 2020, 13:02

Własnie lepiej teraz się przesiąść do własnego auta niż korzystać ze zbiorkomu
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1269
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: riko » 16 mar 2020, 20:01

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... rects=true
Liczba pasażerów w rzeszowskich autobusach drastycznie spadła. Dlatego też Zarząd Transportu Miejskiego przygotowuje nowe rozkłady jazdy, które będą obowiązywały w czasie zagrożenia koronawirusem - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Od piątku rzeszowskie autobusy kursują według rozkładu jazdy obowiązującego w dni wolne od nauki szkolnej. Ta zmiana została wprowadzona po decyzji rządu o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach i na uczelniach. – Z autobusów przestali korzystać uczniowie i studenci. Ale nie tylko oni. Wiele osób korzysta teraz z możliwości wzięcia opieki na dzieci. Wiele tez osób pracuje z domu. Jak oszacował zarząd transportu, w ostatnich dniach frekwencja w autobusach jest niższa o 7 proc. od zwykłej – mówi rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Koronawirus. Od środy nowe rozkłady jazdy MPK.

Dlatego też przygotowywane są zmiany rozkładów jazdy. Nieoficjalnie mówi się, że najpopularniejsze linie, takie jak np. 0A, 0B, 18, 19 będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy, a te mniej popularne według tego, który obowiązuje na wakacjach. Szczegóły zmian mają zostać podane we wtorek. Nowe rozkłady jazdy mają zacząć obowiązywać od środy.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5275
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: riko » 25 mar 2020, 17:40

https://rzeszow-news.pl/nowe-obostrzeni ... utobusach/


Ponadto, kierowca, widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami, może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów. Wszystkie informacje i ostrzeżenia na bieżąco zamieszczane są na stronie internetowej www.ztm.erzeszow.pl oraz na Facebooku ZTM.


http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=9476 ... &pagebl1=0
Będzie więcej ograniczeń w miejskich autobusach. Dostępna połowa miejsc.

W ślad za wprowadzonymi przez rząd od 25 marca kolejnymi zasadami bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa, zmiany w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji wprowadzają też władze Rzeszowa. W autobusach obsługiwanych przez rzeszowskie MPK pojawią się informacje o ograniczeniu dostępnych miejsc oraz komunikaty o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Mają być też podstawiane dodatkowe autobusy, ponieważ w środkach transportu może teraz jeździć tylko tylu pasażerów ile wynosi połowa miejsc siedzących w danym pojeździe.

O nowych regulacjach poinformował w środę rzecznik prezydenta Rzeszowa.

- Na drzwiach autobusów zostaną umieszczone informacje dotyczące maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami - przekazał Maciej Chłodnicki. - Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych.

W autobusach pojawią się komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazów wynikających z nowego rozporządzenia ministra zdrowia z 24 marca.

Ponadto w systemie multimedialnej informacji pasażerskiej na slajdach w autobusach ukazują się ostrzeżenia dotyczące m.in.: zachowania bezpiecznej odległości oraz ograniczenia przemieszczania się do niezbędnego minimum.

- Na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych kursach będą podstawiane autobusy przegubowe bądź zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu zabrania wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami - zapowiada także rzecznik Chłodnicki. - Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów tj. o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej autobusów. Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii, a jedynie ich części. Na chwilę obecną będzie 40 takich przypadków.

Co ważne, zgodnie z nowymi zasadami, kierowca autobusu widząc, iż autobus jest wypełniony może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ma być kontrolowane przez policję.


Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5275
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: k17 i 2 gości