Plan budowy dróg w Rzeszowie

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Meme » 08 paź 2019, 23:26

Coś lub ktoś ważny musi stać na przeszkodzie budowy przedłużenia Krzyżanowskiego na Słocinę, bo te plany mają naprawdę sporo lat, a ta trasa aż się o to prosi. Podejrzewam, że ciśnienie miasta na Dunikowskiego nie jest bez powodu w tym kontekście... :/
Meme
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 156
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: dStan » 09 paź 2019, 10:03

nowy układ drogowy, którego centralną częścią będzie rondo

Ciekawe jak cały układ będzie wyglądał. Jeśli będzie to tylko rondo, to moim zdaniem może zaszkodzić i konkretnie zwiększyć korek w szczycie popołudniowym. Oby był to dobrze przemyślany plan, żeby znowu nie przebudowywać skrzyżowania, bo pewnie mieszkańcy nowych osiedli nie wiedzą, że nie tak dawno (w 2012 roku) całe skrzyżowanie było przerabiane (street view z 2012)
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 423
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Kacu » 09 paź 2019, 12:11

Meme pisze:Coś lub ktoś ważny musi stać na przeszkodzie budowy przedłużenia Krzyżanowskiego na Słocinę, bo te plany mają naprawdę sporo lat, a ta trasa aż się o to prosi. Podejrzewam, że ciśnienie miasta na Dunikowskiego nie jest bez powodu w tym kontekście... :/


Przedłużenie Dunikowskiego miało by sens, gdyby było pociągnięte właśnie do krzyżówki z Krzyżanowskiego. Już i tak są tam teraz światła.

Niestety, ale miasto forsuje przedłużenie w kierunku wschodnim i wylot ulicy ma znajdować się przed stacją Wątkiem - czyli można się spodziewać kolejnej sygnalizacji na krótkim odcinku i w efekcie dalsze spowolnienie ruchu na "obwodnicy" :(
Kacu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 206
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: swiety » 09 paź 2019, 17:03

Dzisiaj korek do zjazdu na Słocine (na ul. Paderewskiego) z obdownicy miał ze 150-200m. Z drugiej strony (od Pobitna) korek na nawrotce do skrętu na Słocine podobnie. W obu przypadkach zwalnia cała obwodnica i robią się zatory. Pomyślcie co będzie jak wprowadzi się cała Dzielnica Parkowa, Witolda Park, Developres i ST55 :roll:
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2146
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: bystry » 09 paź 2019, 17:22

Jedyny ratunek to kolejka nadziemna! Może się kiedyś ockną w parlamencie i uświadomią, że przepisy trzeba zmienić bo tylko one hamują tą inwestycję, pieniądze na taki eko transport bez problemu by się znalazły ;)
bystry
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 514
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: DarekP » 10 paź 2019, 0:15

swiety pisze:Czy takie rondo dużo zmieni? Pomoże jedynie wyjeżdżającym z Witold jednocześnie blokując tych jadących Paderewskiego od obwodnicy. Najlepszym rozwiązaniem byłaby droga przedłużenie Krzyżanowskiego do Wieniawskiego i dalej do Rocha.


Teraz to rondo jest już mniej potrzebne, niż kiedyś, choć od początku uważałem, że był to lepszy wariant rozwiązania tego skrzyżowania. Choć z drugiej strony światłą z tak długimi fazami jak na skrzyżowaniu przy szkole (Wieniawskiego/Słocińska/Rocha) mogłoby być korzystniejsze.

W tej chwili większym problemem jest skrzyżowanie Paderewskiego z Armii Krajowej, bo dzięki dużemu ruchowi z Armii Krajowej wyjazd z Paderewskiego jest bardzo mało wydolny. A za chwilę dojdzie ruch z nowych bloków, czuję że będzie słabo. Dzięki dobrej wydajności skrzyżowania Krzyżanowskiego/Armii Krajowej (obecnie z 2 pasów można skręcać w lewo) podstawowy ruch z centrum na Słocinę biegnie teraz przez Most Zamkowy, Kopisto, Krzyżanowskiego, Armii Krajowej i Paderewskiego. W drugą stronę ruch rozkłada się na dwie drogi - wyżej wymienioną i alternatywną przez Witolda, Niepodległości. Rondo na Witolda/Paderewskiego może aktualnie zaburzyć ten ruch za bardzo, bo uprzywilejuje ruch z Witolda.
DarekP
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 05 sie 2014, 13:27

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Doniek » 10 paź 2019, 6:53

Po dorobieniu możliwości skrętu w lewo na Krzyżanowskiego-obwodnica, teraz tam to przydałby się prawoskręt. Korek może krótszy, ale przepustowość lekko mniejsza. Plus dodałbym zakaz zatrzymywania się na tej drodze, to już nie czasy że ta droga jest podrzędna i można sobie parkować jak chce.
Doniek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 509
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: dStan » 10 paź 2019, 8:31

DarekP pisze:Rondo na Witolda/Paderewskiego może aktualnie zaburzyć ten ruch za bardzo, bo uprzywilejuje ruch z Witolda.

Dokładnie o to mi chodziło. Jak pisze swiety, korek zaczyna się już na obwodnicy, jak do tego ruch od Witolda będzie uprzywilejowany to jeszcze się zwiększy ze względu na trudnośći z wjazdem na rondo od strony parku. Jak rondo będzie zablokowane, to zablokuje to dodatkowo też ruch w drugą stronę, od Słociny w stronę obwodnicy (w Rzeszowie nie ma takiej kultury jazdy aby zostawiać miejsce do zjazdu, wystarczy spojrzeć np. na rondo na Marszałkowskiej).
bystry pisze:Jedyny ratunek to kolejka nadziemna!

:lol:
Doniek pisze:Plus dodałbym zakaz zatrzymywania się na tej drodze, to już nie czasy że ta droga jest podrzędna i można sobie parkować jak chce.

Koniecznie! Już od dawna wydaje mi się, że możliwość parkowania w tamtym miejscu to bardzo złe rozwiązanie. Gdy skręt w lewo był możliwy jeszcze tylko z lewego pasa, skutecznie blokowało to prawy pas gdy wszyscy stali w kolejce do skrętu.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 423
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: swiety » 17 paź 2019, 17:28

Dzisiaj korek w relacji Krogulskiego - pobitno zaczynał się na moście Mazowieckiego ... kończył na rondzie pobitno. Ktoś wie co się stało? Rondo na górce jest nie wydolne, podobnie rondo Kuronia. Powinni zrobić 2 estakady w relacji pobitno>a4/s19.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2146
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: riko » 17 paź 2019, 17:38

Kolego swiety wypadek był w linku masz o tym wypadku.

https://rzeszow-news.pl/wypadek-w-rzesz ... w-ruchu-3/
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości