[ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: Filantrop » 16 sty 2021, 20:42

tomasjirsak5 - kto jest administratorem Witolda Park ?
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: chioza » 16 sty 2021, 20:54

A w developres byłoby ok. 450 zł, da się taniej? da! U mnie naliczyli źle powierzchnie przy inwentaryzacji gdzie zapłaciliśmy za nadwyżkę metrażu 0,05 mkw, a na dniach otwartych ujawnilismy że wymiary się nie zgadzają, złożyliśmy reklamację. Na dzień dzisiejszy developres nie poczuwa sie do obowiązku sprawdzenia błędu, bo gdyby go skorygowal, wyszło by że musi mi dopłacić i to więcej. Narazie czekam na oficjalną odpowiedź. Powiem tak, jak chcą mieszkanie sprzedać to panie są mile, ale jak się pojawia problem to nikogo to nie interesuje, dopóki developer nie jest stratny. Byliśmy drugi raz na dniach i moje tynki na ścianach nie ruszone, jak były źle zatarte tak dalej są w tych samych miejscach do poprawy. Jak się tylko da taniej, ja się podpisuje dwoma rękami na zmianę.
chioza
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 14 kwie 2020, 10:07

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: WielkaWoda » 16 sty 2021, 22:34

Oglądałem szczegółową rozpiskę czynszu w innej lokalizacji prowadzonej przez Developres Administracja (czy jak się to tam nazywa). Ponad 60% końcowej kwoty to śmieci, woda, ogrzewanie, itp. Nawet gdyby inny administrator obciął o 50% opłaty niezależne od zużycia różnych mediów (i opłat za śmieci) to kwota całkowita spadnie max. o 20%. Nie wierzę w ten czynsz mniejszy o połowę w mieszkaniu o tej samej powierzchni i takiej samej liczbie zameldowanych mieszkańców (pamiętajcie, że śmieci to prawie 30 zł od głowy).

Nie powtarzajcie samych kwot czynszu bo to nic nie znaczy, ważne są składniki (woda, ogrzewanie) a przede wszystkim liczba zameldowanych mieszkańców.
WielkaWoda
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 27 cze 2020, 7:35

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: chioza » 17 sty 2021, 8:29

Dokładnie naliczyl źle metraż człowiek z uprawnieniami który robi inwentaryzację na zlecenie Developresu, który się pomylił przy pomiarach. Ktoś wziął za te czynność pieniądze, ale nikt nie chce powtórnie tego sprawdzić, z naciskiem gdzie wskazuję błąd ujawniony w dniu 11 stycznia na dniach otwartych. Zaznaczam że wcześniej zapłaciliśmy za nadwyżkę metrażu gdyż wierzylismy że metraż jest naliczony tak jak być powinien. A tu rzeczywistość jest inna.
chioza
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 14 kwie 2020, 10:07

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: chioza » 17 sty 2021, 8:40

Składając reklamację normalna firma wysłała by tego samego człowieka na miejsce, że się pomylił, żeby skorygowal błąd i po sprawie. A developer napisał mi że on nie widzi podstaw do podwazania obecnej inwentaryzacji, a jak chce to we własnym zakresie mam znaleźć człowieka z uprawnieniami który na mój koszt zmierzy powierzchnię ponownie, denerwuje mnie takie podejście do sprawy.
chioza
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 14 kwie 2020, 10:07

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: Filantrop » 17 sty 2021, 10:25

1 osoba stale mieszkajaca w Bulwary Park i 1 megaJul za ogrzewanie / wystarczyl ostatniej zimy /
z miejscem pargingowym na zewnątrz 258.00 zl. - całość / woda sprzatanie śmieci winda i fundusz remontowy + utrzymanie videodomofonu
I niech nikt nie pisze że to lub tamto ...
MZBM Rzeszow - zarządca
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: Filantrop » 17 sty 2021, 10:25

zapomnialem : 44.8 m2
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: Filantrop » 17 sty 2021, 10:33

Podobne stawki ma "Setbau" którego biuro miesci sie na Kwiatkowskiego - 50 m . od Tarasów n.Zalewem
Sedbau zarzadza efektownym Zig Zak House także na Kwiatkowskiego
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: WielkaWoda » 17 sty 2021, 11:13

Filantrop pisze:I niech nikt nie pisze że to lub tamto ...
A jednak "nikt" napisze :D Pomimo, że zabraniasz.

Przeliczyłem sobie moją informację z Developres Administracja na jedną osobę. Śmieci przez cztery, ale wodę i kanalizację dałem jedynie przez dwa (może moi wzorcowi lokatorzy są skrajnie oszczędni?). Wyszło mi około 480zł - ale za mieszkanie 80m2. Ile wyjdzie na mieszkanie 45m2 nie potrafię dokładnie przeliczyć, to zależy od części udziału w całości obiektu. Gdyby opłaty stałe przeliczyć proporcjonalnie ze względu na różnicę powierzchni a media dać przez cztery (a co, jak licytacja to licytacja) to wychodzi mi ok. 290 zł, bez miejsca postojowego w garażu podziemnym. Na ile to racjonalnie nie potrafię stwierdzić.

Ja się nie upieram, że DevelopRes jest cacy, ale szukam pełnej odpowiedzi. Być może pierwsze czynsze są wyższe od końcowych ze względu na okres "rozpędowy"? Nie wiem, zdaje się, że wiele czynników jest liczonych na starcie inaczej (jest kontener na gruz a opłata za niego nie zależy od liczby zameldowanych mieszkańców, pierwsza zima podobno jest w nowych budynkach droższa, itp).

Nie wiem też jak (i czy w ogóle) czynsz zależy od lokalizacji. Niewątpliwie jednak proste licytowanie się "a bo tu i tam płacą połowę z tego" nic nie znaczy.

I niech nikt nie pisze, że to lub tamto ... :twisted:
WielkaWoda
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 27 cze 2020, 7:35

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Postautor: chioza » 17 sty 2021, 12:59

Wielka woda, dalej dużo, po co przepłacać jak można mieć taniej. Developres się z tego utrzymuje po co mieszkańcy maja mu nabijac kasę w kieszeń jak można mieć taniej, a developres ma wysokie ceny nic nie dając nadzwyczajnego w zamian czego inni nie mogą dać. Choćby było 50 zł taniej jestem za zmiana. Samo to że ujawnilem błąd przy inwentaryzacji to developer wziął pieniądze za nadwyżkę ale nie poczuwa sie do tego aby sprawę zbadać ponownie. Do brania pieniędzy są pierwsi!!
chioza
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 14 kwie 2020, 10:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości