[ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: flyRZE » 15 mar 2017, 10:49

W takim razie zmiencie nazwę tematu na [ Krasne] by nie wprowadzało w błąd.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: ozzymir » 16 mar 2017, 9:58

rzeszowianinnn pisze:Tylko jeden ból . To Krasne nie Rzeszów. Wszystkie sprawy trzeba załatwiać w urzędzie gminy w Krasnem. Nie da się posłać dzieci do szkół do Rzeszowa. Ferenc zabronił. Mieszkańcy Krsnego wyrażnie opowiedzieli się że nie chcą do Rzeszowa więc pewnie to się nie zmieni


Dokładnie, to będzie powodować same problemy. Miejsce fajne, szkoda, że to Krasne.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Doniek » 16 mar 2017, 12:30

Myśle, że to tylko kwestia czasu jak przyłączą Krasne do Rzeszowa ;) Długo się nie moga bronić. Poza tym mi osobiście nie przeszkadza to, że jest to Krasne. Jedynie szkoda, że w adresie nie będzie ul. Olbrachta :roll:
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Nikoś » 16 mar 2017, 12:49

Doniek pisze: Poza tym mi osobiście nie przeszkadza to, że jest to Krasne. Jedynie szkoda, że w adresie nie będzie ul. Olbrachta :roll:

tylko jak przyjdzie załatwić ci błachą sprawę urzędową nawet dowód osobisty czy cokolwiek to jedź do krasnego do urzędu gminy dziękuję, czy kwestia szkoły pierwszeństwo ci z miasta mają i nikogo nie będzie obchodziło że tu 100 metrów za granicą miasta mieszkasz - goń do krasnego
Taka informacja powinna być na stronie dewelopera że to na Olbrachta ale już w graniach gminy Krasne bo będzie zaskoczenie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: rzeszowianinnn » 16 mar 2017, 13:35

Jak mieszkasz w Krasnem nie ma takiej możliwości by dzieci twoje chodziły do Rzeszowa do szkoły czy przedszkola. Ferenc wydał taki dekret bo brakuje miejsc dla dzieci z Rzeszowa. Poza tym Krasne miało referendum szum na całą Polske i wszyscy jasno powiedzieli że nie włączą go do Rzeszowa. To powoduje że przez następne 10-20 lat Krasne nie wejdzie do Rzeszowa bo nie ma spełnionego warunku zgody mieszkańców.
rzeszowianinnn
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 24 paź 2016, 12:49

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: shaft » 16 mar 2017, 13:37

Dowód osobisty można wyrobić w dowolnym Urzędzie Gminy czy Miasta, nie musi być wyrabiany tam gdzie mieszkasz.

A w Urzędzie Gminy w Krasnem to gryzą? Przynajmniej wszystko w jednym miejscu, i nie trzeba latać po kilku budynkach jak w Rzeszowie. Do tego z Olbrachta to bliżej do Krasnego niż ratusza.
shaft
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 72
Na forum od: 04 lis 2014, 11:21

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Doniek » 16 mar 2017, 13:39

Wiele rzeczy nie ma w ogloszeniach, przekonałem sie o tym ostatnio jezdzac po agencjach / deweloperach. Mi to osobiscie nie przeszkadza, bo mieszkanie kupuje dla siebie a dzieci nie mam jeszcze. Rozumiem oczywiscie, że rodziny tam tez będą i w ich przypadku tak jak piszecie to juz minus. Dla mnie w przypadku tej inwestycji liczy się położenie i niska zabudowa. Poza tym jako mieszkaniec gminy Krasne nie będziesz miał niższych podatkow i opłat? Nawet samo OC bedzie chyba niższe ?
A do urzędu gminy to z tamtego miejsca jest dwa razy bliżej niż do UM ;)

To powoduje że przez następne 10-20 lat Krasne nie wejdzie do Rzeszowa bo nie ma spełnionego warunku zgody mieszkańców.


Wejdzie troche świeżej krwi, to od razu pozmienia się myslenie. Nie sądze, że tyle lat Krasne zdoła utrzymać sie od przyłaczenia.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Arrival » 16 mar 2017, 14:57

Nikoś pisze:tylko jak przyjdzie załatwić ci błachą sprawę urzędową nawet dowód osobisty czy cokolwiek to jedź do krasnego do urzędu gminy dziękuję, czy kwestia szkoły pierwszeństwo ci z miasta mają i nikogo nie będzie obchodziło że tu 100 metrów za granicą miasta mieszkasz - goń do krasnego


Nie rozumiem gdzie problem? Akurat z tej lokalizacji Krasne jest bliżej nawet mimo tego, że trzeba się "cofnąć" Olbrachta na zachód, żeby potem Lwowską jechać na wschód. Przyszłe planowane drogi rozwiążą ten problem.
Opisujesz to tak jakby Rzeszów był pod nosem, a Krasne 100 km dalej. Jednocześnie np. z mojej perspektywy to jest plus bo urzędy w mniejszych miejscowościach zazwyczaj działają sprawniej, mają mniej klientów, mniejsze kolejki, nie trzeba jechać do centrum dużego miasta, żeby coś załatwić itp.
Jednocześnie przyznaję rację, że ze szkołą jest gorzej, ale też bez przesady. Z tej lokalizacji Krasne jest jak osiedle obok.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Nikoś » 16 mar 2017, 16:59

Tak ale (zapewne) pracujesz w Rzeszowie i czasem coś błahego trzeba załatwić w urzędzie i się nie da od ręki bo trzeba jechać do gminy. Dziś to nie problem wsiadasz auto i już na miejscu, chodzi o codzienność

Doniek pisze: Poza tym jako mieszkaniec gminy Krasne nie będziesz miał niższych podatkow i opłat? Nawet samo OC bedzie chyba niższe ?

No to dowaliłeś że cena OC zależna od miejsca zamieszkania :lol: podatki może i niższe ale to nie wszystko bo trzeba patrzeć przez pryzmat czasu a nie chwili. Bo jak przyjdzie ci dowozić dziecko do szkoły w Krasnem to zatęsknisz za "miastem" w dowodzie. A swoją drogą dobrze miasto robi że niemiejscowi nie mają pierwszeństwa do szkoły tylko ewentualnie jak miejsce zostanie.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: bakuazan » 16 mar 2017, 22:10

Witam,

Ja równiez jestem zainteresowany zakupem mieszkania w tej inwestycji. Czy są tutaj jacyś przyszli mieszkańcy ew. osoby które już zarezerwowały mieszkanie?.

Mam kilka pytań i chciałbym się ewentualnie wymienić informacjami odnośnie inwestycji.

Pozdrawiam
bakuazan
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 16 mar 2017, 22:01

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości